8 Způsobů, jak kontrolovat jejich zdravotní stav doma Zajímavá fakta


8 Způsobů, jak kontrolovat jejich zdravotní stav doma Zajímavá fakta

Existuje několik způsobů, jak zjistit zdravotní doma, zjistit, zda je vše v pořádku s vizí, trávicí systém a mnoho dalších aspektů, které mohou naznačovat že v práci vašeho organismu jsou nějaké poruchy. Pokud pravidelně kontrolujete své zdraví, můžete ho ovládat a vědět, kdy potřebujete kontaktovat odborníka. Chcete vědět, jak to udělat?

Chuť

Pro tento test budete potřebovat trochu modré barvy, které si dáte na jazyk s malým fleecem. Pak budete znát výsledek pomocí lupy a počítat množství chuťových receptorů na přední straně jazyka. Pokud počítáte 20 nebo více modrých skvrn, bude to znamenat, že máte dobrý pocit chuti a můžete se dokonce stát slavnými pro své super schopnosti. Podle informací v některých článcích, taková dobrá chuť je často spojena se zvýšeným rizikem vývoje některých typů rakoviny.

některé druhy zeleniny, například brokolice a zelí, jsou hořké látky, které pomáhají chránit tělo proti rakovině, avšak tyto produkty mohou být velmi nevkusné pro muže se smyslem pro chuť. Ve skutečnosti je vztah mezi vysokou chuti a vysokému riziku rakoviny v citlivosti na zeleninu, které obsahují velké množství antioxidantů, které bojují s rakovinou a vitamíny.

stagnující tekutiny aby zjistili, zda trpíte stagnaci tekutiny, silně stisknout prstem ve třech nebo čtyřech místech nad a pod nohama. Pokud místo, na které klepnete, zůstane po několik sekund bílé, poté, co jste si vyzvedli prst, může to být příznak stagnace tekutiny. Tuto skutečnost můžete také určit u otoků kolen a kotníků. Pokud máte tento problém, doporučuje se konzumovat méně soli a ne konzumovat zpracované výrobky. Je také užitečné pít více vody.

Anémie

Nedostatek železa ve stravě vyvolává anémii. Chcete-li zkontrolovat, zda máte toto onemocnění, posuňte ruku dopředu dlaňou nahoru a ohněte prsty. Pokud po několika sekundách vypadá ruka palec, zejména její hluboké linie, může to znamenat problém. Chcete-li diagnostikovat, nezapomeňte kontaktovat terapeuta. Pokud máte onemocnění s anémií, můžete pomoci s konzumací červeného masa a zelené listové zeleniny.

Potravinová tolerance

Vezměte lžíci sódy na pečení, přidejte do sklenice vody, promíchejte a pijte. Pokud je okamžitě odeberete, je to dobré znamení. Alkalické látky v žaludku způsobují produkci plynů. Pokud říhnul nahoru, může to znamenat, že úroveň kyselosti v žaludku, je příliš nízká, takže neabsorbuje všechny potraviny živin.

Vision

Pokud chcete zkontrolovat vizi, vydejte se 20 minut chůze od zaparkovaného auta. Pak se podívejte na jeho čísla. Můžete je jasně číst? Pokud zjistíte, že jsou rozmazané, může to znamenat oční problémy. V tomto případě je lepší kontaktovat specialisty.

Cholesterol

Pokud chcete zkontrolovat, zda hladina cholesterolu není příliš vysoká, podívejte se na kůži nad a pod očima. Podívejte se na nějaké žluté skvrny? Je to ukládání tuku, které indikuje zvýšené hladiny cholesterolu. Pokud zaznamenáte takové příznaky, je nejlepší kontaktovat odborníka, abyste přijali nezbytná opatření. Takové žluté skvrny se objevují pouze tehdy, když je hladina cholesterolu velmi vysoká po dlouhou dobu. Trávicí zdraví

Velmi často tráví určité druhy potravin, které, jakmile se mohou cítit sytnosti, otok nebo tíhy. Chcete-li vědět, je-li důvodem potravinové intolerance, proveďte tento test:

Před konzumací potravin, které váš žaludek špatně vnímané, měření tepové frekvence. Poté jíst průměrnou nebo velkou část tohoto misky a měřit puls znovu. Pokud zjistíte, že se zvýšila o více než 10 úderů za minutu, je možné, že jde o alergii na produkty.

činnosti plic Chcete-li kontrolovat činnost svých plic, a ujistěte se, že nemáte žádné problémy, bude 30 centimetrů od svíček a vdechovat vzduch ze svého otevřenými ústy. Všimněte si zvláštního zvuku? Pokud ano, to může být varovným příznakem astmatu, zvláště pokud často kašlete v noci. Pokud nemáte tyto příznaky, ale máte pocit, že plíce nefungují dobře, může to být špatná fyzická kondice.


Co vědět o mastektomii?

Co vědět o mastektomii?

Někdy rakovina prsu vede k mastektomii. Nechceme, aby se to stalo, ale někdy je to jediná možnost, která může zachránit životy. Chcete-li pochopit tento postup trochu lépe, je důležité zjistit, co znamená chirurgické odstranění části nebo celého hrudníku. Je snadné ho popsat nebo přečíst, ale projít tímto procesem je velmi obtížné.

(Zajímavosti)

Výrobky, které způsobují ospalost po jejich užívání

Výrobky, které způsobují ospalost po jejich užívání

Cítíte se po obědě ospalý? To je často důsledkem konzumace určitých produktů. Pokud máte takovou příležitost, nejlepší způsob, jak překonat ospalost po jídle, je krátký spánek po dobu 10-15 minut. Pokud to však není vždy možné, můžete experimentovat s vaší dietou. Především je vždy důležité nejíst a příliš nejíst.

(Zajímavosti)