10 Přírodních prostředků pro modřiny


10 Přírodních prostředků pro modřiny

Stonky, také nazývané hematomy, jsou tvořeny v důsledku akumulace krve pod povrchem kůže. Obvykle se objevují na těle po úderech a jiném mechanickém poškození. Zjevně jsme všichni opakovaně čelili modřinám, takže z vlastní zkušenosti víme, jak bolestivé a nepříjemné jsou.

To je důvod, proč v tomto článku vám doporučíme 10 přírodních prostředků pro modřiny, které jsou zároveň jednoduché a účinné!

1. Arnika kořen

Arnica je jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků pro všechny typy modřin. Tato rostlina má protizánětlivé vlastnosti a má také schopnost zmírnit bolest. To vše kvůli vysokému obsahu žlučníku, kofeinu a chlorogenních kyselin, jakož i helenalinu a dehydrogenovaného gelanalinu.

2. Ice Cubes

Dalším oblíbeným prostředkem pro modřinu a bolesti racek je led. Tento přírodní produkt získal svou popularitu již dlouhou dobu. Led je účinný při pohmoždění, protože studená způsobuje, že nádoby se smršťují a zároveň snižují zánětlivé procesy.

Také led způsobuje necitlivost postižené oblasti pokožky, což zabraňuje dalšímu šíření šindele. Je důležité aplikovat zmrzlinu ihned po poranění.

3. Salt

Salt také odkazuje na prostředky, které pomáhají bojovat modřiny.Na postiženou oblast pokožky nalijte malé množství soli a absorbuje lymfatickou tekutinu, která se vytváří pod kůží. Tímto způsobem sůl pomůže zmírnit zánět a snížit bolest.

4. Cibule

Cibule - další skvělý prostředek pro modřiny. Jakmile máte modřinu, připojte k postižené oblasti kus žárovky. Cibule obsahuje slza - samu látku, kterou plačíme při řezání této zeleniny. Je to látka, která stimuluje odtok lymfatické tekutiny a zabraňuje akumulaci krve pod kůží. Cibuli je třeba aplikovat ihned po nárazu.

5. Jablečný ocet

Nalejte malé množství jablečného octa do gázy a pečlivě jej připevněte k modřině. To pomůže zlepšit krevní oběh v okolí pokožky, a zabránit tomu, aby se v této oblasti zasekl.

6. Aloe Vera

Každý ví, že aloe vera má protizánětlivé vlastnosti. Proto je tato rostlina často používána při léčbě různých poranění a aloe vera je jedním z nejúčinnějších způsobů popálení. To vše kvůli množství živin obsažených v aloe vera. Připojte řezané aloe k modřinám a zjistíte, že přestane růst. A pokud jste předtím ochlazovali tuto výplň, pomůže odstranit zánět a zmírnit bolest.

7. Petržel

Pokud máte modřinu, pak nakrájejte některé výhonky čerstvé petržele a připojte je k postižené oblasti. Petržel má protizápasové a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají zmírnit bolesti z mozkové mrtvice. Kromě toho, že tato rostlina je jednou z nejlepších léků na tvorbu podlitin, je také schopna odstranit otoky v kloubech. 8.

Hazel Hazel je velmi populární závod v Číně a Japonsku, jako zástupci obou národů dobře vědom schopnost odstraňovat lískových zánětu a úlevě od bolesti po dokončovací obdržel. Abyste z lesa připravili modřinu, připravte z ní čaj a pak ponořte do této tekutiny kus tkáně a připojte ji k ráně.

9. Česnek

Česnek je také vynikající lék na podlitiny. Vzhledem k tomu, že česnek je nádherný antioxidant, může být na postiženou kůži aplikován čerstvě stlačený džus a povzbuzuje opravu poškozených tkání. Pravidelné používání česneku zlepší vaše zdraví, takže ho nezapomeňte přidat do své stravy. 10. Brambory

Vzhledem k tomu, že brambory obsahují užitečný katalázový enzym,

tento produkt stimuluje růst buněk, zmírňuje záněty a zmírňuje bolest. Na slaninu dejte malou bramborovou omáčku a nechte ji na několik minut.


Máte bradavice? 5 léků pro léčbu bradavic

Máte bradavice? 5 léků pro léčbu bradavic

Víte o správné léčbě bradavic přirozeným způsobem? Bradavice jsou problém, který ovlivňuje nejen vzhled. Rozhodně ovlivňují váš vzhled, ale jejich přítomnost také označuje slabost imunitního systému. Tyto malé, hrubé oblasti pokožky jsou výsledkem lidských papilomavirových kmenů (HPV). Pokud neutralizuje protilátky našeho těla, může později napadnout naše tělo.

(Lidových opravné)

Nápoje a tipy pro snížení celulitidy

Nápoje a tipy pro snížení celulitidy

Jak asi víte, celulitida je problém, který je obtížné eliminovat. To se vyskytuje častěji u žen, zejména důsledku hormonálních změn, i když to není jediný důvod, protože to může být také způsobena tím, špatné stravovací návyky, zácpa a nedostatek pohybu. Celulitida může postihnout různé části těla, včetně žaludku a boků, což je neatraktivní na pohled, protože kůže se stává textury velmi podobá pomerančové kůry.

(Lidových opravné)