8 čAsné příznaky selhání ledvin


8 čAsné příznaky selhání ledvin

zajímavých informací ledvin - je orgán, který je zodpovědnýpro odstranění toxinů z tělamoči. Navíc ledviny také vyrovnávají hladinu sodíku, vápníku a dalších důležitých látek v našem těle.

Jsou umístěny pod hrudníkem a odstranit toxiny z asi 120-125 litrů krve denně.

Nicméně, někdy v těle se hromadí nadměrné množství škodlivých látek, které ledviny prostě nemají čas odvodit, fungovat s plnou silou.

V důsledku toho jsou důležité procesy v těle jsou narušeny, což může vést k určitým onemocněním, které ovlivňují zdraví. Confused

něco, co je velmi obtížné odhalit problém v čase, protože čím více plyne čas, může dojít k větší komplikace při léčbě selhání ledvin.

Je proto důležité podívat se na příznaky této nemoci.

Níže uvádíme osm hlavních příznaků selhání ledvin.

1. změnit barvu moči

Změna močením návyky a změny vmoči, časné příznaky selhání ledvin.

Například při selhání ledvin často vstávat v noci na záchod, a během dne jsou častější močení.

V případě renální insuficience se barva moči stává žlutá, může dokonce získat oranžovou barvu. Kromě toho je pach moči ostrý a nepříjemný.

2. Edém nebo otok

Retence tekutinynebo otok může být důsledkem selhání ledvin.

To se děje, protože tělo má nerovnováhu v zánětu, nebo tekutina je zpožděna v tkáních.

Opuhlosti se může objevit na: Stop

  • nohy, kotníky Face
  • břicho Ruce 3. Akné

toxiny, které zůstávají v krvi v důsledku selhání ledvin, může vést k akné.

Stává se to proto, že tyto toxiny jsou přenášeny do našich pórů a někdy změní tvorbu přírodního tuku na obličeji. Jako výsledek, na obličeji jsou trápné skvrny spolu s nesnesitelné svědění.

Vzhled akné lze řídit pomocí speciálních ošetření. Nicméně je potřeba vyčistit ledviny, pokud dojde k akné v důsledku renální insuficience.

4. Nepohodlí v bederním

Bolest nebo bolest v bederní části může na jedné straně znamenat nástup onemocnění ledvin.

Ačkoli tyto symptomy jsou snadno zaměnit s bolestí obecně svalů, by měly věnovat pozornost na tyto příznaky, protože mohou být příznaky syndromu polycystických onemocnění ledvin, ledvinové kameny nebo onemocnění jater .

5. Nevolnost a zvracení

Přestože tyto příznaky způsobují četné faktory, není nutné odstranit renální selhání, zejména pokud je doprovázeno dalšími příznaky.

V případě selhání ledvin, nevolnost a zvracení nastat, protože škodlivé látky nejsou zcela odstraněny z těla, kterérozbít normální fungování.

6. Suchá kůže

V případě progrese selhání ledvin tělo dehydratuje a ztrácí schopnost správně používat tekutinu.

Kvůli tomu kůže ztrácí přírodní vlhkosta stane se suchá s časem.

7. Závrať

Někteří pacienti s renální insuficiencí a infekcí ledvin mohou mít anémiu, která by měla být okamžitě pod kontrolou.

Je důležité poradit se s lékařem v případě neustálého závratí, deliria a vyčerpání.

To se děje kvůli nedostatečným hladinám krvinek v těle, což způsobuje, že mozku chybí potřebné množství kyslíku. 8. Ztráta chuti k jídlu

muže, který se obvykle jí dobře, ale pak se najednou ztratí chuť k jídlu, zkontrolujte, zda je nemocný.

Přestože problémy s ledvinami nejsou jediným faktorem, který může vést ke ztrátě chuti k jídlu, ale tato pravděpodobnost by měla být považována za.

Zajímavé je, že někdy renální nedostatečnost způsobuje výskyt škytavku, což vede k pocitu sytosti.

Důležité!

Porucha ledvin může být léčena, pokud je detekována časně.

Nicméně nesprávná funkce může vést k arteriální hypertenzi, chronické retenci tekutin a výskytu infekcí, pokud není diagnostikována s onemocněním.

Venujte pozornost některým příznakům a navštívte lékaře, pokud máte pocit, že existuje důvod k obavám.


Jak snížit ucpaný nos za minutu

Jak snížit ucpaný nos za minutu

Zajímavých faktů Congestion - problém, který nastane, když sliznice nosu dochází k zánětu v důsledku jejich účinků na mikroby a alergenů. Způsobené mnoha různými faktory, může mít silný dopad na lidský život, takže nemůže vykonávat to, co je zvyklé pracovat každý den . Docela často nazální výtok naznačuje, že jste již jeden krok před chřipkou, nachlazením nebo jiným respiračním onemocněním.

(Zajímavosti)

Jak odhalit poruchy štítné žlázy

Jak odhalit poruchy štítné žlázy

Zajímavosti Přestože hypotyreózy je mnohem častější než hyperthyreoidismu obě poruchy by mělo být zacházeno tak, že nemají vliv na normální každodenní život pacienta. Když existují určité změny v těle, obvykle má člověk příznaky, které ji nemusí dovolit dělat obvyklou práci. Nicméně, ve většině případů budeme věnovat dostatečnou pozornost těchto signálů, za předpokladu, že je to jen nepříjemné, protože běžných chorob, jako je nachlazení nebo selhání v žaludku.

(Zajímavosti)