8 Potraviny, které způsobují hlenu


8 Potraviny, které způsobují hlenu

zajímavých informací Slime - viskózní tajemství, že membrána obklopuje tělo a obsahuje antiseptické enzymy a imunoglobuliny. V dýchacím systému je hlen odpovědný za zachycení drobných částic, jako jsou bakterie a prach, které pronikají do nosu. Některé potraviny mohou způsobit nadměrné množství hlenu.

Vzhledem k tomu, hlen je zaměřen na ochranu plíce, často hromadí v infekce dýchacích cest, kdy k dispozici, stejně jako v případě nachlazení a chřipky a alergií.

Nadbytečný hlen je nepříjemný příznak, který může během dne vést k slabému a nemocnému. Navíc, pokud se s ním dostatečně rychle neléčí, může se rozšířit i do dalších oblastí, včetně nosu, hrudníku, uší a hrdla.

Tento příznak je mechanismem ochrany před viry a bakteriemi, které postihují dýchací systém. Z tohoto důvodu je důležité najít zdroj problému, aby tělo nevyrábělo nadměrně.

Například, když trpíme nadbytečným hlenem, je třeba se vyvarovat některých výrobků, které zvyšují jeho sekreci. Níže budeme sdílet informace o tom, jaké produkty by neměly být používány, když je hlen.

Mléčné výrobky

Vedou seznam potravin, které zvyšují sekreci hlenu. Existuje mnoho mýtů okolní mléčné výrobky, ale známo, že způsobují zvýšení hlenu, , které mohou způsobit problémy s dýcháním a podráždění v hrdle.

Potraviny je nutno se vyvarovat:

  • kravského mléka jogurt a sýr
  • zmrzlina obsahující smetana

kondenzované mléko produktů živočišného původu

červeného masa, vajec a může také vést ke zvýšení hlenu a hlenu. Tyto produkty obsahují mnoho bílkovin, které mohou vést k hromadění hlenu v krku a dýchacích cestách.

Živočišné tuky a oleje

Většina lidí spotřebovávají velké množství živočišných tuků a olejů, jako je máslo, vepřové sádlo a omega-6 mastných kyselin. Je to opravdu důležité vyhnout se živočišných tuků a preferují zdravé tuky, jako olivový olej a omega-3 mastné potraviny.

některé druhy ovoce a zeleniny

Všichni víme, že ovoce a zelenina jsou důležitou součástí zdravé stravy a měl jíst každý den, aby plně využít z nich.

Nicméně výzkum prováděný v Medical Center of University of Maryland zjistili, že některé druhy ovoce a zeleniny jsou tou nejlepší volbou, pokud trpíte přebytečného hlenu. Mezi ně patří: banány

  • bramborový kukuřičné klíčky

Pšeničné produkty

Mnoho odborníků na výživu se domnívají, že pšenice zvyšuje produkci hlenu. Obsahuje tolik sloučenin, že je obtížné pochopit, která z nich způsobuje nadbytek hlenu. Navzdory nedostatku výzkumu ve prospěch tohoto tvrzení se doporučuje vyhnout se pšeničnému produktu, aby se snížilo množství hlenu a zbavilo se pokládky.

nápoje, které dehydrataci těla

Pokud máte infekce dýchacích cest, je třeba zvýšit příjem vody a jíst více syrových potravin. Někteří lidé považují sýtené nápoje za skvělý způsob, jak zvlhčit tělo. Nicméně, nealkoholické nápoje obsahující nápoje obsahují velké množství cukrů a dalších sloučenin, které tělo dehydratují.

Podle studie provedené na University of Texas v San Antoniu, dehydratace může vést k silnějšímu hlenu. Arašídy a ořechy

Někteří lidé s intolerancí a alergiemi, mohou ořechy zvýšit sekreci hlenu a hlenu. Totéž platí o jiných typech potravinové intolerance.

zpracované potraviny zpracované potraviny, jako je cukr a mouku, to je těžko stravitelné, a to může zhoršit s hlenu. Stejně tak lidé s nesnášenlivostí lepku by se jim vyhnout, protože způsobují nejen zažívací potíže, ale nepříjemné kvůli zvýšené hlenu a hlenu.


Co je zánět pánve?

Co je zánět pánve?

Zábavná fakta Po celá staletí, tato porucha byla známá jako zánětlivé onemocnění. Tato infekce je zpravidla způsobena bakteriemi nebo sexuálně přenosnými nemocemi (STD). Hlavním příznakem je konstantní bolest v dolní části břicha. V tomto článku se dozvíte odpovědi na otázky týkající se zánětu pánevního těla a také získáte důležité informace o jeho včasném zjištění.

(Zajímavosti)

Proč máme mrazící ruce a nohy?

Proč máme mrazící ruce a nohy?

Patříte k lidem, kteří mají vždy chladné ruce a nohy, ačkoli teplota není nízká? Víš, proč se to děje? V tomto článku zjistíme důvod takového stavu, který, zvláště zvláštní, souvisí s trávicí soustavou. Zjistěte, jak dochází k termoregulaci těla a jak tyto funkce přirozeně vyřešíte. tělesná teplota je známo, že někteří lidé jsou obvykle citlivé na chlad, a další - jsou více citlivé na teplo, a při pobytu v podobných klimatických podmínkách, které reagují různě.

(Zajímavosti)