8 Produktů, které způsobují zánět břicha


8 Produktů, které způsobují zánět břicha

Každý má sklon mít plochý žaludek a mnoho lidí se snaží dosáhnout tohoto cíle prostřednictvím stravy a cvičení.

Ale když se zdá, že všechno probíhá dobře, najednou zjistíte, že vaše tělo je nafouklé a džíny a jiné šaty se už nebudou držet. Někteří lidé se o tento symptom nestará, zatímco jiní se zajímají o to, jak vypadá jejich tělo, protože se zdají být těžší než skutečně.

Pravdou je, že to není jen otázkou estetiky, protože byste měli vědět, že tento druh zánětu je výsledkem přetížení trávicí systém, co se stane, když budete jíst příliš mnoho potravin, které dráždí tělo.

Navíc kromě otoku a tak nepříjemných příznaků jako jsou plyny, můžete také cítit bolest.

To je důvod, proč stojí za to

vzít na vědomí, které potraviny mohou způsobit břišní záněty, a vyhnout se jim ve stravě. 1. Potraviny s vysokým obsahem tuku

Potraviny s vysokým obsahem tuku jsou jednou z hlavních příčin zánětu břišní dutiny.

Pomáhají nejen při zvyšování tělesné hmotnosti, ale také zpomalují trávení a zvyšují hladinu cholesterolu.

Fantastickým příkladem jsou hranolky s vysokými tuky a škrobem. Je to téměř jako bomba ve střevě.

2. Sýrové nápoje

Mnoho lidí si užívá sycených nápojů

kvůli vysokému obsahu cukru, což nakonec může vést k závislosti.Špatnou zprávou je, že oxid uhličitý má velmi špatný účinek na žaludek, což způsobuje příznaky, jako je pálení žáhy a nadýmání.

3. Kříž-květy zeleniny

Taková zelenina obsahují polysacharid, známý jako rafinát, který je obtížné strávit. Když dojde ke kontaktu s střevní bakterií, začne se toulat, což způsobuje příznaky, jako je žaludeční potíže, plyny a puchýře.

Vzhledem k vysokému obsahu vlákniny způsobuje tato zelenina zánět břicha, který se obtížně léčí.

Abyste tomu zabránili, zahrnujte je do mírného množství stravy v kombinaci s dalšími potravinami, které pomáhají snížit jejich účinky na vaše tělo.

4. Sůl

Nadměrný příjem soli je jednou z hlavních příčin zadržování tekutin,

, která je úzce spojena se zánětlivými problémy. Snížení příjmu soli je přínosné nejen pro břišní dutinu. Pozitivně ovlivňuje celkové zdraví mnoha orgánů.

5. rafinovaných sacharidů

rafinovaných sacharidů prošel procesem, který odstraňuje tuk ve své struktuře, změnil je na prázdných kalorií a snížení obsahu živin.

Jeden z nejhorších potraviny jsou bílá mouka, která je součástí velmi populární potravin, jako je pizza, chléb, pečivo a tak dále.

Někteří lidé ve skutečnosti tyto výrobky netolerují a po konzumaci mohou mít alergickou reakci.

6. Kořeněné potraviny

Koření může mít mnoho přínosů pro zdraví, ale mohou také způsobit zánět břicha, pokud je nebudete konzumovat správně.

To nastane, když

vylučování nadměrné kyseliny dráždí žaludeční sliznici, působí zánětlivé reakce. Proto je lepší je konzumovat v mírných množstvích. To zahrnuje koření, jako jsou: černý pepř

  • muškátový ořech chili hořčice
  • ocet 7. Mléčné výrobky

lidí, kteří trpí nesnášenlivostí laktózy by se měly vyhnout konzumaci mléčných výrobků, a to i v případě, že se zdají být velmi chutný.

Mohou interferovat s trávením, způsobujícím nadýmání, křeče a průjem. 8.

Fazole Fazole jsou velmi běžné v naší stravě, ale jsou také mezi nejobtížněji potraviny stravitelné, a to zejména vzhledem k vysokému obsahu polysacharidů. Způsobují akumulaci střevních plynů, způsobují břišní záněty a další poruchy gastrointestinálního traktu.

Není nutné je úplně odstranit z stravy, ale

zkuste snížit spotřebu a připravit je před konzumací. Můžete získat tolik bílkovin jako obsahují ryby, kuřecí maso a sóju.

Vzhledem k tomu, všechny tyto produkty mohou způsobit nadýmání,

lepší jíst v přebytku, aby se necítili žádné bolestivé příznaky. Pokud však problém přetrvává, doporučujeme konzultovat s lékařem, protože to může být známkou závažnější poruchy.


Baví vás jíst hot dogy?

Baví vás jíst hot dogy?

Horké psy - Velmi oblíbené "jídlo" na světě, zejména ve Spojených státech, kde je v průměru každý jedí asi 50 ročně. Všichni víme, že to je, mírně řečeno, ne jídlo, které se doporučuje jíst . Koneckonců, hot dogy nejenže nemají správné živiny, ale také obsahují mnoho ingrediencí, které mohou negativně ovlivnit vaše zdraví.

(Zajímavosti)

Jak dešifrovat signály kůže

Jak dešifrovat signály kůže

Kožní problémy - to není jen věc estetiky. Oni také často ukazují další zdravotní problémy. Existují různé nemoci, které postihují kůži, a některé z jejích signálů si zaslouží zvláštní pozornost. Naučte se, jak dešifrovat signály, které nám v tomto článku dáváme kůži. Nemoci kůže: typy a příznaky Jsou to onemocnění související s kůží.

(Zajímavosti)