10 Přírodních antibiotik, které nepotřebují předpis


10 Přírodních antibiotik, které nepotřebují předpis

Pokud potřebujete nejlepší antibiotika, nemusíte nutně jít do lékárny nebo lékaře. Mohou být snadno získávány z přírody v malých dávkách bez rizika vzniku závislosti nebo vedlejších účinků. Chcete zjistit, které přírodní antibiotika nepotřebují předpis? Naučte se o tom v našem článku.

Přírodní antibiotika. Ujistěte se, že je používáte!

Chcete-li zabránit nástupu infekcí není vždycky stojí za to běžet do lékárny a vzít pilulky a chemikálie. Můžete si vybrat jednu ze zdravějších a přirozenějších možností.

Grapefruit semena

Ve speciálních obchodech s přírodními produkty můžete koupit extrakt z semen tohoto ovoce nebo sušení sami, a pak rozdrtit v maltě. Grapefruit má schopnost zabít bakterie, houby, parazity a viry. Jedná se o velmi ekonomické antibiotikum, které lze užívat v jakémkoli věku.

Česnek

Není překvapující, že česnek je v hodnocení super potravin. Tato zelenina má mnoho vlastností a také se používá v mnoha receptech. Zvláště česnek je užitečný při jeho antibakteriálním působení. Tento produkt byl používán po tisíce let k léčbě mnoha epidemických onemocnění, jako je mor.

Antimikrobiální vlastnosti česneku studoval Louis Pasteur v 19. století. Potvrdil, že tato zelenina může zabíjet bakterie, houby a viry. Pokud budete jíst česnek, posiluje také imunitní systém.

Stříbrné nanočástice

Voda se stříbrnými nanočásticemi se prodává v obchodech s přírodními produkty. To je v žádném případě toxické, a naopak, má schopnost zničit asi 650 patogenů, které způsobují onemocnění. Až do roku 1934 (kdy byl objeven penicilin), taková voda se stříbrem byla téměř jediným lékem, který používají lékaři k léčbě různých onemocnění. Můžete si je koupit bez lékařského předpisu. S vývojem farmakologického průmyslu se užívání tohoto antibiotika snížilo.

Echinacea

Jedná se o jihoamerickou rostlinu, jejíž listy a kořeny používají domorodí Američané k léčení ran. Navíc Echinacea má schopnost zabránit nástupu infekce, zlepšuje fungování imunitního systému a stimuluje vývoj lymfocytů.

Tyto buňky hrají velmi důležitou roli při ochraně těla před nemocemi, infekcemi a viry. Echinacea je také velmi účinná při léčbě horečky, chřipky a jako prostředku k léčbě infekcí uší. Zmierňuje zánět kůže, bolest v krku, zažívací a močový systém.

Propolis

Tato sloučenina produkuje včely během sběru pyl nebo šťávy z rostlin a květin. Včely používají propolis k udržení úlu čistého a hygienického, stejně jako k ochraně před cizími lidmi. Kvůli tomuto spojení jsou úly jednou z nejpřirozenějších míst na světě. Pro tisíce let byl propolis používán k posílení imunitního systému a ochraně těla před účinky bakterií.

Vitamin C

Mnoho druhů ovoce a zeleniny napomáhá nasycení těla požadovanou dávkou vitaminu C. Jeho profylaktické vlastnosti jsou skutečně úžasné. Jedná se o přirozený antioxidant, který stimuluje přirozené ochranné mechanismy těla. Například lidé, kteří hodně ožívají citrusjsou zřídka nemocní. Navíc vitamín C zabíjí viry a bakterie, stejně jako odstraňuje toxiny.

Oregano

V ideálním případě se pokuste najít oregano olej. Je vyroben z listů tohoto voňavého koření, protože obsahuje směs s vynikajícími antibakteriálními vlastnostmi. Díky tomuto oleji budete schopni překonat mnoho infekcí, navíc je mnohem účinnější než antibiotika, které prodávají v lékárnách.

Oreganový olej ničí pneumokoky, stafylokoky, streptokoky a enterokoky a způsobuje různé nemoci. Navíc je účinným prostředkem pro 25 bakterií včetně pryskyřice k chemickým antibiotikům.

Olej z Oregano je ideální pro lidi s střevní infekce, horečka, infekce močových cest, cholery, kožních infekcí a vředů. To také chrání tělo před nachlazeními, kůrou a příušnicemi. Oregano odstraňuje zánět z řezných ran a kousnutí zvířat, neutralizuje jed jedů, hadů nebo pavouků.

Olej listy

Olejový extrakt z zpracování této rostliny, může být nazýván "zázračná směs". Má antimikrobiální vlastnosti, protože chrání olivovníky před patogeny. Také neutralizuje škodlivé účinky volných radikálů, které vedou k předčasnému stárnutí. Nakonec extrakt listového oleje působí jako antioxidant, protizánětlivý a proti bolesti.

Astragalus

Tato rostlina, původně z Číny, není v západním světě velmi známá, na východě se však často používá v tradiční medicíně. Posiluje imunitní systém, zabraňuje nachlazení a chřipce a dokonale bojuje proti infekcím. Astragal má také protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti a působí jako antioxidant. Snižuje krevní tlak, posiluje imunitní systém a zabraňuje vzniku cukrovky.

Zelený čaj

Pravděpodobně jste již o tomto nápojě slyšeli, protože je skvělý pro hubnutí a řešení stagnace tekutin, ale to není všechno. Nejdůležitější přísada obsažená v něm, gallat epigallocatechin (EGCG) účinně bojuje téměř všechny bakterie v ústní dutině. Toto je skvělé antibiotikum, které by mělo být rozhodně přidáno do vaší stravy. Kromě toho je tak chutný!


Přírodní krémy z kukuřiček na nohou

Přírodní krémy z kukuřiček na nohou

Vaše nohy jsou hlavní část těla, která si zaslouží zvláštní pozornost. Například můžete použít přírodní krém z kukuřice, aby vaše nohy zůstaly zdravé. Oni jsou často ignorovány, ale pravdou je, že trpí stálou expozici vůči bakteriím a jiným povětrnostním vlivům, které mohou přímo ovlivnit kvalitu pokožky.

(Lidových opravné)

Hands-free domácí prostředek

Hands-free domácí prostředek

Jak všichni dobře víme, tam je nyní mnoho kosmetiky a technologií od neatraktivní ruce, které jsou obtížné udržovat v tónu. Nicméně je bezpečné říci, že ne všechny jsou účinné. Ve skutečnosti ve většině případů není nic lepšího než přírodní prostředky. Proč však kůže na rukou začíná bang ? Obvykle příčina genetické nebo přinejmenším dědičná predispozice, která přispívá ke ztrátě tónu.

(Lidových opravné)