8 Důvodů, proč jíst více vajíček


8 Důvodů, proč jíst více vajíček

Zajímavá fakta skvělý způsob, jak začít ráno - snídaně míchaná vajíčka nebo omelety. Egg je mocným zdrojem bílkovin a živin, ale i přes četné blahodárné vlastnosti tohoto produktu, mnoho lidí vzdát vajíčka, podezření, že zvyšují hladinu cholesterolu v těle a může mít negativní dopad na zdraví při pravidelném používání.

Nicméně to není tak. vejce jsou velmi užitečný produkt, a nedílnou součástí moderního potravinové pyramidy. Obsahují obrovské množství živin, takže vejce by měla být užívána pravidelně, ale mírně.

Dnes chceme sdílet některé zajímavé fakty o vejcích a jejich účincích na lidské tělo.

Jezte více vajíček!

1. Vejce jsou prospěšné pro tělo

s vejci a ve skutečnosti obsahují cholesterol, ale nese žádné poškození těla. Aby bylo možné definitivně rozptýlit své pochybnosti připomenutí, že vaše tělo, včetně jater, také dělá cholesterolu, protože látka je nutné provést několik důležitých funkcí.

Jediná věc, kterou byste měli věnovat pozornost - to je to, co cholesterol být vždy udržovány v normálním rozmezí. Cholesterol obsažený ve vejcích, není na škodu zdravé tělo nemá, protože vejce nezvyšují hladinu špatného cholesterolu v těle.

Kromě toho vejce neobsahují nasycené tuky, které nepříznivě ovlivňují lidské tělo.

2. Vejce jsou zdrojem dobrého cholesterolu

Pokud budete jíst vejce pravidelně, může přijímat jeden lipoproteiny s vysokou hustotou, lépe známý jako „dobrý cholesterol“.

vysoká hladina dobrého cholesterolu chrání tělo před nemocí kardiovaskulárního systému a zlepšuje celkovou pohodu.

3. Vejce jsou důležitým zdrojem užitečných věcí - cholin

něco víte o cholin? Samozřejmě, že to není tak časté, jak si možná ještě o tom ví, ale ve skutečnosti cholinu - velmi důležité živiny, která má pozitivní vliv na zdraví a obecné blaho.

Cholin je jedním z vitamínů skupiny B, to je známé pro svou schopnost obnovit buněčných membrán a dalších důležitých molekul, které jsou nezbytné pro správnou funkci mozku.

Podle lékařské studie provedené ve Spojených státech, asi 90% světové populace trpí nedostatkem tohoto prvku. Tento problém lze však snadno vyřešit pravidelnou konzumací vajec a dodržováním zásad správné výživy.

4. Vejce jsou výživné produkt

Jak jsme se již zmínili, bude skvělý start do nového dne být vařené vejce nebo míchaná vajíčka k snídani.

Pokud zvolíte tento produkt jako hlavní součást jejich jídle si můžete vychutnat tyto užitečné vlastnosti vejce:

 • Vitamin A: 6% z RDA (RDN)
 • sůl kyseliny listové 5% RDN
 • vitamín B5: 7% RDN
 • vitamín B12: 9% RDN
 • vitaminu B2: 15% RDN
 • Phosphorus 9% RDN
 • Selen 22% RDN
 • 6 gramů bílkovin a 5 gramů zdravé tuky

5. vejce příznivý vliv na zrak

s věková kvalita vidění začíná klesat. Tento degenerativní proces může být zpomalen, pokud zahrnout určité vitamíny do své každodenní stravy. To také pomůže vejce, protože obsahují dvě velmi důležité užitečné prvky: lutein a zeaxantin.

Tyto dva silné antioxidanty pozitivně ovlivní sítnici, zabraňuje šedého zákalu a makulární degenerace. Pokud chcete být chráněni před očními chorobami, doporučujeme vám konzumovat nejméně 6 vajec týdně. 6.

nejlepší koupit bio vejce - snižují triglyceridy

Musíte si uvědomit: nejlépe koupit od organických vajec, a tak zohlednit životní cyklus kuře a nedostatku hormonů.

Víte o výhodných vlastnostech vajec bez přidávání nečistot?

 • Obsahují vyšší obsah omega-3 mastných kyselin.
 • Mají schopnost snižovat hladiny triglyceridů v těle.
 • Když jíte taková vejce, zaznamenáte znatelné zlepšení vaší celkové pohody.

7. Vejce jsou užitečné pro mozkové

I když vejce v poslední době měli špatnou pověst mezi lékaři a odborníky na výživu, dnes budeme rozptýlit některé z těchto mýtů.

 • vejce nezvyšují hladinu cholesterolu v těle, že nezvyšují riziko kardiovaskulárních onemocnění a dokonce zabránit rozvoji vajec poruch mozkové aktivity.
 • V rozsáhlé studii, která trvala více než 10 let a přitahovala asi 300,000 účastníci zjistili, že těch, kteří jedí 5-6 vejce týdně, později neměl trpí nějakou poruchou mozku.
 • V případě diabetiků vědci dospěli k závěru, že by neměli jíst více než 2-3 vajíčka týdně.

8. Vejce dávají pocit sytosti a podporují hubnutí

Upozorňujeme, že používáme pouze vejce vám pomůže zhubnout. Nicméně, vejce vám poskytne dlouhotrvající pocit sytosti, tak oni vám ušetří od zbytečné snacking a přejídání.

Vejce obsahují spoustu bílkovin a makrobuněk. Proto ideální volbou pro snídani je omeleta se špenátem, trochu jablko na ozdobu a šálek bílého čaje. Tato snídaně vám pomůže zůstat naživu až do večeře.

Vejce jsou jedním z naysytnishyh produktů po celém světě kvůli tomu nebudete cítit hlad a nepřekračují denní potřebu kalorií.


Děložní myomy: 5 fakta byste měli vědět

Děložní myomy: 5 fakta byste měli vědět

Zajímavosti v souladu s „Sdružení porodníků a gynekologů Španělska“ (španělská společnost gynekologie a porodnictví), dříve nebo později Děložní myomy mohou vyvíjet v téměř 70% žen. Především byste měli vědět, že pouze 0,5% těchto nádorů se může změnit na rakovinu. Nicméně, jeden by měl věnovat pozornost nepohodlí a problémům, které vznikají kvůli fibromu.

(Zajímavosti)

7 Návyků lidí, kteří vypadají mladší, než ve skutečnosti

7 Návyků lidí, kteří vypadají mladší, než ve skutečnosti

Zajímavá fakta Naše společnost obsedantně vzhled, proto je důležité, aby vypadat mladě. Existují miliony anti-vrásky krémy a tisíce plastických chirurgů, které slibují omladit tvář a tělo osoby po dobu několika let. Ačkoli někdy položit všichni doufáme, tyto zázračné prostředky, pravdou je, že v mnoha případech nedávají slibované účinky .

(Zajímavosti)