8 Příčiny migrény, vy inhoruyete


8 Příčiny migrény, vy inhoruyete

Zajímavá fakta Charakteristickým znakem migrény je závažná bolest hlavy, která se obvykle vyskytuje na jedné straně, ale také někdy se objeví na spáncích, na čele a kolem očí.

Kromě bolesti mohou nastat další příznaky, jako je zvýšená citlivost na světlo, intolerance k hluku, nevolnost a zvracení.

Na rozdíl od bolesti hlavy av průběhu času, migréna se jen zhoršuje a může způsobit i vyčerpání.

Ve skutečnosti, podle Světové zdravotnické organizace (WHO), migrény patří mezi top 10 nemocí, které nejčastěji zbavují lidi pracovní schopnosti.

V některých případech může bolest trvat až 72 hodin a nezmizí pod působením bolestí.

Ačkoli není známo, jak se migréna vyvine, předpokládá se, že je spojena s hormonálními změnami, které vedou ke snížení cév.

V dnešním článku chceme mluvit o o některých možných příčinách migrény. Podívejme se na osm klíčových faktorů dohromady a jak se jim vyhnout.

1. Příčiny migrény: jíte během práce

Možná se snažíte jíst pravidelně doma nebo v jídelně, ale někdy příliš mnoho případů vás nutí jíst a dělat jiné úkoly najednou.

Je spojena se zvýšením bolesti hlavy a dalšími příznaky migrény. Je zřejmé, že se mozkový pohyb rozptýlí, což vede k poklesu serotoninu (hormonu).

Viz také: "Ošetřete bolesti hlavy a stres akupresura"

2. Poruchy spánku

Nadměrné a nedostatečnéspánekmůže způsobit zdravotní potíže. Když tělo nedosáhne správného množství spánku, nemůže během svého odpočinku vykonávat mnoho svých normálních funkcí.

Problémem je, že se nejen zhoršíte koncentraci, ale také se vyskytne těžká únava a migrény, které vám nemusí umožňovat vykonávat každodenní úkoly.

Stejná věc se stává, když člověk spí moc, protože změní přirozený rytmus těla. 3. Zneužívání alkoholu

Nadměrná spotřeba alkoholu

může zvýšit migrény až o 30%. Ethanol, jedna ze složek alkoholických nápojů, dehydratuje tělo a způsobuje nerovnováhu hladiny kapaliny.

V důsledku toho se mohou objevit problémy s cirkulací, které sníží množství kyslíku, které vstupuje do mozku a způsobí silnou bolest hlavy.

4. Rychlé občerstvení nebo pražená jídla

Ačkoli tento faktor věnuje nejmenší pozornost, dieta je velmi úzce spojena se stálými migrénami.

Špatná strava je jednou z hlavních příčin migrény

a exacerbuje takové příznaky jako je únavnost a citlivost. Rychlé občerstvení, pečené potraviny a zpracované potraviny mohou způsobit negativní reakce jak na fyzické, tak na mentální úrovni.

MSG, chuť zesilovač, který je obsažen v některých solí, polévek a čínských potravin způsobuje zánět v těle, což také vede k migréně.

5. Ostrý zápach

Lidé s trvalými migrénami často trpí relapsy, když jsou vystaveni neobvyklému nebo náhlému zápachu.

Pachy, osvěžovače vzduchu a některé denní chemikálie mohou způsobit takovou reakci.

6. Změny počasí nebo klimatu

Náhlé změny teploty někdy způsobují různé reakce v těle,

zejména oslabení imunitního systému, nachlazení a bolesti hlavy. Přechod z teplého prostředí na chlad nebo naopak může být příčinou migrény.

7. Samohláskové zvuky nebo jasné světlo

Dlouhotrvající účinek samohláskových zvuků nebo jasného světla způsobuje, že krevní cévy se smršťují a tudíž migrují.

Napětí a

stres jsou hlavními příčinami takového účinku. Migraine může také dojít po expozici slunce. 8. Nadváha nebo obezita

Mnoho lidí si nemusí být vědoma toho, že problémy s váhou někdy vedou k migrénami.

Nadváha i obezita zvyšují riziko kardiovaskulárních onemocnění a dalších problémů s tělem.

Vzhledem k tomu, že změna hmotnosti je hlavní příčinou poruch oběhového systému,

není překvapující, že také ovlivňují migrény. Pokud máte často takové bolesti hlavy, zkuste analyzovat své každodenní návyky a přemýšlejte, jestli některý z nich může být příčinou.

Pokud ano, snažte se ho zbavit a pokračovat ve zlepšování zdraví.


Co způsobuje otok rukou

Co způsobuje otok rukou

Zajímavá fakta Všimli jste si někdy, že kroužky na prstech řez do kůže, s vlastním prsty objeví oteklé a změnil barvu? Proč se to děje? Existuje několik důvodů, které se mohou objevit otoky rukou, a ačkoli většina z nich není vážná vůbec, zatímco jiní mohou znamenat, že trpíte určitou chorobou. Vše podrobněji vysvětlíme níže.

(Zajímavosti)

Nové využití staré oblečení

Nové využití staré oblečení

Zajímavá fakta Pokud máte hodně staré oblečení a vy nevíte, co dělat, učit se, jak můžete znovu použít a dát mu druhý život. Možná jste o nich nikdy neslyšeli, ale uvidíte, jak užitečné jsou tyto tipy. Uvidíme víc! 1. Dejte ji v krabici pro použitými oděvy charitativní a humanitární organizace mají často kontejnery pro dary, které mohou být vkládány použité oblečení.

(Zajímavosti)