8 Praktické využití Coca-Cola


8 Praktické využití Coca-Cola

Coca-Cola je velmi populární nápoj na celém světě. Někteří lidé dokonce tvrdí, že je to nejžhavější nápoj po vodě.

Coca-Cola se prodává ve více než 200 zemích. Navíc, protože byla založena v roce 1866, od té doby byl zaznamenán největší počet prodejů na světě.

Ale navzdory těmto důležitým statistikám společnost byla zdrojem sporů po mnoho let. To vysvětluje četné vedlejší účinky, které tento nápoj může způsobit v těle.

Mnoho testy byly provedeny se sloučeninami Coca-Cola, a výsledky naznačují, že jak s vysokým obsahem cukru a přísad může v dlouhodobém horizontu vést k vážným onemocněním.

Navíc, i když někteří lidé tuto skutečnost stále ignorují, negativní účinky se objevují jen pár hodin po konzumaci nápoje.

Mnoho lidí stále ještě neví, že existují i ​​jiné alternativní využití Coca-Cola, které mohou být použity bez újmy na zdraví.

V dnešním článku se chceme podělit o 8 nejzajímavějších způsobů, jak ho použít, které můžete vyzkoušet ve svém vlastním domě.

Berte na vědomí!

1. odstraňování rzi skvrny od van

kyselina fosforečná obsažené v Coca-Cola, je účinná látka, která pomáhá zbavit rzi v koupelně.

Jak používat?

  • Namočte houbičku do nápoje a důkladně ji protřete skvrnou, kterou chcete odstranit.
  • Opakujte několikrát, dokud zcela neodstraníte skvrnu. 2. Odmašťování

nosit oblečení, když kontaminovaný s něčím tučným, myslíme si, že je zcela zničena, a že nemůžeme odstranit skvrnu. Pravdou je, že Coca-Cola může být velmi užitečná pro odstranění mastných skvrn.

Jak používat?

  • Nasypte sklenici nápoje do pračky spolu s obvyklým práškem a spusťte běžný prací cyklus.
  • Po dokončení cyklu zjistíte, že mastnota zmizela.

3. Čištění mincí

Tento nápoj může velmi dobře leštit kov, , že potěší sběratelé mincí a kovových předmětů.

Jak používat?

  • Vezměte všechny mince do misky a vylijte Coca-Cola.
  • Nechte je tam na několik minut, pak utřete čistou látkou. 4. Snížení šroub

Nakonec šrouby oxiduje a je obvykle velmi obtížné je vyšroubovat, když je potřeba.

Můžeme je uvolnit mastnou vazbou, ale pro to můžeme použít i Coca-Cola.

Jak používat?

Mírně namočte šroub s nápojem a nechte na minutu. Pak se pokuste uvolnit.

5. Odstranění nátěru z nábytku

Když namalujeme stěny nebo předměty v domě, obvykle kontaminujeme nábytek nebo podlahu. Místo nákupu drahých čisticích prostředků, které jsou plné chemikálií, zkuste použít Coca-Cola.

Jak používat?

Na kontaminovanou oblast nalijte Coca-Cola, ponechte ji 5 minut a důkladně ji utřete.

6. Čistění pánve a pánve

Hrnce a pánve v kuchyni nejobtížnější k čištění.

Vzhledem k tomu, že palivové články a pánve hromadí tuky a zbytky potravin, časem se dostanou ošklivě zčernalé barvy. Tento nápoj použijte k získání lesku a úplnému vyčištění.

Jak používat?

Nasypte polovinu šálku Coca-Cola na dno, vyhřívejte tekutinu po dobu 4 minut, potom čistěte a umyjte nádobí.

7. Čištění záchodů

Spojení v tomto nealkoholickém nápoji může odstranit nažloutlé nešťaské skvrny, které se vytvářejí v záchodových místech.

Jak používat?

Nalijte láhev Coca-Cola do toalety a nechte ji jednu hodinu, aby byla kyselina fosforečná schopna pracovat. Potom vyčistěte toaletu štětcem.

8. Odemčené žlaby

Kyseliny v tomto nealkoholickém nápoji jsou skvělou alternativou k nebezpečným chemikáliím obsaženým v čisticích čincích pro odkapávání.

Jak používat?

  • Do kanalizace nalijte 500 ml Coca-Cola. Nechte kyselinu působit po dobu jedné hodiny nebo dvě a poté naplňte dva litry vroucí vody.
  • Získáte skvělé výsledky a také se rozloučit s nepříjemnými pachy.

Využili jste Coca-Cola pro něco jiného? Nyní, když víte, jak užitečné to může být, neváhejte ji použít jako alternativu.


Jako tlakem, aby zlepšila život

Jako tlakem, aby zlepšila život

Zajímavých faktů sprchu, která má dostatečný tlak nám pomáhá relaxovat a dává skvělý pocit klidu. Nicméně, všechno, co jsme slyšeli o tomto problému: tlak vodní střiky nebo nerovnoměrné proudění přerušovaně nebo ještě hůře - voda prostě odkapává. Pokud budete mít štěstí, vaše voda bohatá na vápník, takže pokaždé, když máte k čištění trubek a sprchové hlavice, aby se zabránilo neustálé rušení způsobené všechny tyto minerály.

(Zajímavosti)

Jak pěstovat rozmarýn, petržel a máty home

Jak pěstovat rozmarýn, petržel a máty home

Tyto bylinky, jako rozmarýn, petržel a máty jsou dobře přizpůsobit různým půdním a klimatickým podmínkám, takže jsou ideální pro pěstování doma. Tyto tři komponenty mohou být vždy použity v kuchyni, navíc mají řadu terapeutických vlastností. V tomto článku chceme říct, jak pěstovat rozmarýn, petržel a máty domů, budete mít vždy čerstvé bylinky po ruce.

(Zajímavosti)