10 Nejlepších produktů z nespavosti


10 Nejlepších produktů z nespavosti

Setkali jste se s problémem, když po náročném pracovním dni nemůžete usnout? Znáte situaci, když se probouzíte v noci a už nemůžete spát ráno? Pak se neodkládejte a přečtěte si tento článek. V ní budeme hovořit o účinných produktech z nespavosti, která vás zpomalí jako dítě.

Užitečné produkty z nespavosti

Pokud v noci nemůžete úplně abstraktní z problémů a usnout, pak byste měli určitě revidovat dietu a obohatit ji o produkty z našeho seznamu. Pomohou nejen překonat nespavost, ale také uvolnit a zpomalit činnost mozku.

Použijte tyto přípravky z nespavosti k večeři nebo těsně před spaním, a za krátkou dobu budete přesvědčeni o jejich účinnosti.

1. Mléko

Sklenici teplého mléka před spaním pomůže uklidnit nervy a relaxovat. Tento mléčný výrobek obsahuje velké množství esenciálních aminokyselin tryptofanu, který pomáhá v boji s nadměrnou nervozitou.

Můžete sladit mléko s medem pro zlepšení chuti.

2. Banány

Toto lahodné ovoce dodává tělu všechny potřebné živiny a doplňuje dodávky energie. Navíc vědci již dlouho objevili svou neuvěřitelnou schopnost řešit poruchy spánku, včetně nespavosti.

Jeho magické vlastnosti banánů jsou kvůli vysokému obsahu hořčíku a draslíku. Tyto látky pomáhají relaxovat svaly a uvolňovat stres. Proto většina sportovců pravidelně používá banány, protože toto ovoce je nepostradatelné pro prevenci a eliminaci křečí.

Zdá se, že víte, že hormon serotonin splňuje kvalitu spánku. Chcete-li zvýšit hladinu serotoninu v těle, zvolte lahodný a užitečný banán namísto kalorií dezertů.

3. Mandle

Nejen mandle, ale jiné odrůdy ořechů, poskytují trvalý pocit sytosti a doplňují zásoby energie v těle. Navíc, mandle jsou charakterizovány vysokým obsahem hořčíku, který podporuje svalovou relaxaci.

  • Mandle jsou nejen jedním z nejúčinnějších produktů nespavosti, ale také skvělým přírodním prostředkem k prevenci křečí a zmírnění bolesti. Navíc se doporučuje pravidelně užívat k úpravě hladiny cukru v krvi.
  • Nezapomeňte, že rovnováha hladin glukózy v krvi přímo ovlivňuje aktivitu mozku.
  • Hrnce mandlí na večeři vám pomohou spát celou noc.

Vždy zvolte pouze ořechy v jejich přirozeném tvaru, protože obsahují užitečné tuky a stimulují produkci melatoninu. Ořechy v skořápkách cukru nebo v jiných aplikacích by neměly být zakoupeny, protože nejenže nebudou mít požadovaný účinek, ale také negativně ovlivní tvar.

4. Cherry

Tyto malé červené bobule, které se tak často používají k přípravě lahodných dezertů, se vyznačují vysokou hladinou melatoninu. To je důvod, proč by třešeň měla určitě zahrnovat do stravy, jestliže trpíte poruchami spánku.

V případě, že se vám nelíbí čisté třešně, doporučujeme vařit džus od nich a posypeme je ořechy. Oslaďte nápoj s malým množstvím cukru nebo medu.

5. Celozrnné produkty

Přírodní celozrnné produkty nejen pomáhají usnout, ale také zlepšují kvalitu spánku. Pokud trpíte nespavostí po dlouhou dobu, důrazně doporučujeme, abyste tyto produkty zahrnuli do své stravy.

  • Můžete přidat celozrnné semínky nebo celozrnné vločky do jogurtu na oběd. Tímto způsobem můžete zvýšit hladinu serotoninu v těle, a když přijde noc, budete klidně spát až do rána.

6. Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj je přirozený uklidňující prostředek, proto by měl být rozhodně pravidelně užíván pro jakékoli poruchy spánku.

Když pijete teplý nebo teplý heřmánkový čaj, vaše tělo se uklidní a svaly se uvolní. Kromě toho, tento nápoj dokonale bojuje s takovými problémy, jako je stres, nadměrná nervozita a vzrušení.

Jeden šálek čaje z heřmánku před spaním vám pomůže vyhnout se problémům a odpočinout si před dalším dnem.

7. Vařené vajíčka

Jedním z hlavních důvodů, proč se někteří lidé probouzí v noci, je silná chuť k jídlu a pocit hladu.

Pokud nechcete jíst večeři nebo úplně vynecháte-li jídlo, žaludek začíná dunění nepříjemný problém, který nedávají spát.

  • Jezte na večeři něco nízkokalorické, ale zároveň šťavnaté - například vařené vejce. Pokud půjdete do postele s pocity hladu, pak budete spát mnohem lépe a nebudete se mrkat z chvění v žaludku.

8. řecký jogurt

jako mléko, tento užitečný produkt obsahuje také tryptofan - látku, která pomáhá mozku dostat signál o potřebě jít spát. Navíc řecký produkt obsahuje velké množství esenciálních látek pro tělní proteiny a živiny.

Na rozdíl od jiných jogurtů, přírodní řecký jogurt se vyznačuje nižším obsahem laktózy a cukru, takže je mnohem užitečnější než jiné mléčné výrobky. 9. Honey

Pokud vám záleží na vašem zdraví a na obrázku naznačují opustit cukru a umělých sladidel ve prospěch přirozené a zdravé med.

Med obsahuje sloučeniny, které potlačují mozek a pomáhají usnout.

  • Abyste získali pozitivní účinek, přidejte trochu medu do čaje nebo mléka, které pijete před spaním.

11. Popcorn A budete také těšit pohodlný vmostytysya na pohovku a pohrustity popcornu a zároveň sledovat svůj oblíbený film?

  • Pokud nechcete trpět nespavostí v noci se nedoporučuje pro zobrazení spaním těžké pochopit filmy. Místo toho se podívejte na komedii, karikaturu nebo romantickou kazetu.
  • Zlikvidujte hrůzu, akce a sci-fi, protože pásky této povahy aktivují práci mozku a napínají svaly.

Navzdory skutečnosti, že popcorn je poměrně vysokokalorický výrobek, může být dokonce použit v mírném množství. Popcorn také obsahuje tryptofan, a dokonce i tento lahodný snack stimuluje produkci serotoninu v těle.

Jaké produkty by neměly být používány během poruch spánku?

Abyste předešli nespavosti, je lepší mít večeři s výrobky, které uvolňují tělo a zlepšují kvalitu spánku. Pokud nechcete strávit celou noc s otevřenými očima, musíte se vzdát produktů, které mohou způsobit nespavost.

Zde jsou některé potraviny, které by se neměly brát na večeři a před spaním: 1.

fast food hamburgery, hranolky a pizzu negativní vliv na lidské zdraví obecně a zejména na kvalitu spánku.

Jako součást těchto produktů obsahuje velké množství škodlivých tuků, které zpomalují trávicí proces.

  • Nejedzte rychlé občerstvení na večeři, pokud se často obáváte pálení žáhy.
  • Pokud jste nuceni navštívit nějakou akci nebo restauraci rychlého občerstvení večer, snažte se jít spát nejdříve tři hodiny po jídle.

2. čokoláda a káva

v chladném počasí, mnozí lidé chtěli jíst kus čokoládového těsta s šálek kávy, zatímco v létě jí zmrzlinu před spaním. Žádná z těchto možností však není vhodná pro osoby trpící nespavostí.

Káva a sladkosti obsahují složky, které aktivují mozkovou aktivitu. Stimulují duševní činnost a svalové napětí, a tak před spaním, je lepší použít účinné výrobky při nespavosti místo čokolády a kávových nápojů.

Chcete-li nejen překonat nespavost, ale také zlepšit svou postavu, přičemž nejlepší kávu a zákusek před večeří, protože tímto způsobem budete mít čas spálit kalorie denně.

3. alkoholické a nealkoholické nápoje sycené

Jako alkoholické a nealkoholické nápoje sycené stimuluje tělo a stimulovat nervový systém. Kromě toho zneužívání těchto nápojů vede k narušení rovnováhy vody v těle a negativně ovlivňuje práci mozku.

Není nutné používat energii, sladké nápoje a alkohol před spaním, pokud chcete klidně spát celou noc.

Pozor! 5 chyb, které způsobují nespavost

Ještě před spaním není zkontrolovat e-mail nebo telefon, ale spíše číst dobrou knihu nebo časopis, ne stimulovat mozek moc.


Produkty, které pomáhají urychlit metabolismus

Produkty, které pomáhají urychlit metabolismus

Pomalý metabolismus je jednou z nejčastějších podmínek v těle, z nichž málo lidí trpí. Mluvíme také o takovém stavu lidského těla, když spálí méně kalorií v klidu, než když dostane cvičení. Tento metabolismus je také známý jako "bazální metabolismus", tj. V němž je množství energie spotřebované lidským tělem ve stavu klidu minimální.

(Užitečné návyky)

Tipy pokud spíte špatné návyky

Tipy pokud spíte špatné návyky

Užitečné, pokud máte chronický nedostatek spánku a spíte méně než 7 hodin denně, vaše zdraví se zhoršuje. Postupně si všimnete následků tohoto nedostatku odpočinku na těle a mozku. Pro zdravý a klidný odpočinek musíte spát od 7 do 9 hodin. Je zřejmé, že všichni máme jiné potřeby a tyto potřeby se liší u dětí a starších osob.

(Užitečné návyky)