Výstražné znamení hypotyreóza


Výstražné znamení hypotyreóza

zajímavých informací sníženou aktivitu hypotyreóza nebo štítné žlázy se vyvíjí, když štítná žláza začíná ne, jak je požadováno. Je důležité si uvědomit, že je nejdůležitější žláza celého těla.

Protože štítná žláza vliv na různé tělesné funkce ovlivnit jeho výkon může ohrožovat zdraví. Bohužel, je velmi snadné přijít o první známky toho, že něco takového jde.

Vždy se snažte vzpomenout na následující příznaky hypotyreózy.

Slabost a ztráta vlasů

Hypotyreóza může způsobit různé typy problémů souvisejících s vlasy. Nejčastější jsou ztenčení vlasů, jejich pokles, špičky a suchost.

Pokud jste vždycky nádherné copánky, a najednou tu byl jeden z těchto problémů, dávat pozor na dalších symptomů. Nebojte se příliš, pokud zjistíte pouze zhoršení stavu vlasů.

Změny ve stravě a životním stylu mohou také ovlivnit růst a vzhled vlasů.

Pokud někdo ve vaší rodině je stejný problém, je zde vysoká pravděpodobnost, že tato genetická predispozice, nejedná se o závadu štítné žlázy.

stálý pocit chladu Pokud jste vždycky zima, i když jsou tam, kde teplo může být příznakem hypotyreózy. Tento příznak je jedním z nejspolehlivějších varování, že vaše štítná žláza nefunguje tak, jak chcete.

Toto se nazývá intolerance vůči nachlazení. Rozdíl mezi takovým znamením a vysokou citlivostí na nízké teploty je při hluboké bolestí kostí.

Než začnete starat o neustálého mogul, ujistěte se, že to není v klimatických podmínkách. Pokud jste se právě přestěhovali, můžete si všimnout nějakého nepříjemného pocitu, pokud jste zvyklíte na nové počasí.

Na druhou stranu, pokud nedošlo ke změnám ve vašem životě, měli byste se obrátit na svého lékaře.

Přiměřená únava

Chyťte se, abyste neustále něco zapomínáte a cítíte duševní únavu? K tomu dochází i při dodržování správné stravy?

Mind unavený je velmi častý u lidí, kteří mají stresující práci. Pokud však na chvíli ustanete a objevíte pocit únavy, může to znamenat hypotyreózu.

Existuje silná korelace mezi hladinami hormonů a řádným fungováním orgánů. Ve skutečnosti nedostatek hormonu stimulujícího štítnou žlázu oslabuje mozek.

Právě to způsobuje mezery v paměti. Pokud jste se někdy stali, ale zřídka - je to strašné.

Nicméně trvalé problémy s pamětí mohou být známkou hypotyreózy.

Náhlé zvýšení nebo snížení hmotnosti

Pokud štítná žláza pracuje špatně, může osoba náhle kolísat, ziskat nebo zhubnout. Nejspíš vaše stravovací návyky nebudou mít žádný vliv na to.

Obvykle se váha mění, jakmile vzniknou problémy. Důvodem je, že hormony, které produkují štítnou žlázu kontroly zásob tuků a jejich použití tělem.

Když přestane fungovat štítná žláza, člověk špatně spaluje tuky. U některých může také způsobit přílišné spálení kalorií, zatímco jiné se hromadí příliš mnoho a budou uloženy jako tuky.

Bolesti a svalové křeče

Neustále máte bolesti a svalové křeče? Pokud jste nedávno zahájili nové cvičení, může to být symptom hypotyreózy.

Když se štítná žláza přestane vyrovnávat se svou prací, hromadí minerály, které mohou způsobit bolest a kloub ve spojích a svalech.

Nejčastěji tento problém postihuje ruce a nohy.

Deprese

Cítíte součty ztracené v zvědavosti k životu, nebo jste vyhnaný do deprese obvyklé záležitosti? Hypotyreóza může způsobit takový účinek v důsledku složité kombinace hormonů, pro které obvykle reaguje.

Když je narušena hormonální rovnováha, dochází často k depresi. V takových případech uvidíte, že léčba nebo úprava vzorce chování nepomáhá ke zlepšení situace.

Tento typ deprese obvykle vyžaduje léčbu. Takže můžete najít harmonii, ale není to snadné.

Ačkoli existují určité studie tohoto problému, je pravděpodobné, že váš lékař bude muset opravit léčbu několikrát před nalezením správné korelace.

Suché nehty a kůže

Lakované nehty a suchá kůže - to je zřejmý příznak lidského hypotyreóza. Samozřejmě znáte své tělo dobře a určité období roku, kdy se kůže a nehty stávají sušičkou než obvykle.

Například v zimě je výskyt takových příznaků normálním jevem, protože vzduch je suchý a vítr je chladný a spojitý.

Podstatou problému se suchou kůží je to, že když se o to nestaráte, může dojít k vážnému zranění. Stává se zranitelnější, což může vést k infekcím. To je velmi vážný problém pro osoby trpící jinými nemocemi, jako je cukrovka.

Doporučuje se číst: "vaši kůži a zdraví"

Snížená sexuální touha

Viděli jste, že vaše sexuální touha náhle poklesla bez jakéhokoli důvodu? Je pravda, že to může způsobit mnoho faktorů. Nicméně pokud odstraníte stres ze seznamu možných příčin, špatného krevního oběhu nebo nešťastných vztahů, například byste měli přemýšlet o kontrole štítné žlázy.

Nedělejte příliš velké starosti, protože je možné, že nemáte vinu za pokles sexuální touhy. Obvykle je to jen symptom, a jakmile se vyřeší hlavní příčina, vrátí se vše do normálu.

Jak již bylo řečeno, všechny symptomy uvedené v tomto článku mohou naznačovat jiné typy problémů.

Stejně tak, pokud si všimnete více než jednoho z nich ve stejnou dobu, stojí za to navštívit lékaře. Obecný přehled vám může pomoci najít odpovědi na vaše dotazy.

Často provádějí velmi jednoduché testy, které určují, zda máte poruchu štítné žlázy, kterou je třeba léčit.


Máte pálení žáhy nebo vysokou kyselost? To není stejné!

Máte pálení žáhy nebo vysokou kyselost? To není stejné!

Mnoho lidí trpí jedním z těchto problémů s trávením. To se obvykle děje kvůli nevyvážené výživě. V tomto článku vám řekneme, proč jsou pálení žáhy a hyperaktivita a jak je od sebe odlišit. To vám pomůže identifikovat příčiny poruch trávení (pokud ovšem máte) a najít nejlepší přírodní prostředky, které jsou vhodné pro vás a vám pomůže překonat všechny nemoci.

(Zajímavosti)

WHO oznámila celosvětové obavy kvůli Zika virus

WHO oznámila celosvětové obavy kvůli Zika virus

Zajímavá fakta Světová zdravotnická organizace řekl, že virus Zika ohrožení zdraví po celém světě. Vzhledem k tomu, infekce se šíří přes komára Aedes aegypti, to je příčinou rostoucího počtu dětí s neurologickými poruchami. Výbor nezávislých odborníků na Organizaci spojených národů podnikl kroky k urychlení přijímání mezinárodních rozhodnutí ak podpoře příslušného výzkumu.

(Zajímavosti)