8 Vlastnosti nízkou spotřebu vody


8 Vlastnosti nízkou spotřebu vody

Zajímavá fakta Vědci stanoveno, že přibližně 70% lidské tělo je voda. Proto bez ní není možné dělat více než týden, protože náš život bude ohrožen.

Tato životně důležitá tekutina hraje důležitou roli v metabolických procesech a katabolismu. A to je nezbytné pro zdraví pokožky, vlasů a nehtů.

Faktem je, že někdy neposkytujeme našemu tělu požadovanou denní dávku vody a v důsledku toho může vést k vážným fyzickým a dokonce duševním poruchám.

Thirst - je nejzřetelnější známkou dehydratace, ale navíc existuje mnoho dalších signály naznačují, že kriticky nízkou úroveň tekutiny v těle.

Zajímáte se o ně?

1. Změny močení

Zdravý člověk by měl v průměru jít do toalety šest nebo sedmkrát denně. Samozřejmě, každý z těchto indikátorů se může mírně lišit, zejména v závislosti na množství spotřebované kapaliny.

Pokud množství močení klesá pouze na 2-3 denně, pak musíte pít více vody a pokud možno navštívit lékaře.

Spotřeba malého množství tekutiny má přímý negativní účinek na ledviny a může vést k různým závažným komplikacím.

2. Časté bolesti hlavy

Periodické bolesti hlavy mohou být důsledkem nerovnováhy tekutiny v těle.

Voda je potřebná k udržení správného průtoku krve a poskytuje vhodnou odpověď na zánětlivé procesy.

Bolest hlavy způsobená dehydratací obvykle vzrůstá během pohybu.

Osoba, která konzumuje nedostatečnou vodu, může zažít napětí během rychlého pohybu nebo dokonce bezvýznamné fyzické aktivity, jako je například lezení nebo sestupné schody.

Pokud máte bolesti hlavy a máte podezření, že je způsobena samotnou dehydratací, pak je vhodné pít vodu s minerálními solemi. také doporučit článek: Bolest hlavy 5 podivných důvodů 3.

Sucho v ústech je velmi společný rys, protože kvůli nedostatku tekutin v těle, jsou schopny produkovat sliny.

Nebezpečí je to, že mění rovnováhu hladiny pH v ústech,

proto může vést k infekci ústní dutiny a krku. S takovou dehydratací byste měli vždy mít láhev vody a hydratační balzám na rty.

4. Změna barvy moči

Změna barvy moči je vážným varováním

, zvláště pokud má také silný zápach.Pokud spotřebujete dostatek vody, pak je obtížné, aby se ledviny zbavili toxinů, a proto se může projevit změnou vnějších příznaků moči.

Pokud je tmavá nebo zakalená, pak stojí za to požádat lékaře, aby se ujistil,

že nemáte chronickou dehydrataci nebo onemocnění ledvin. Také byste měli postupně zvyšovat dávku příjmu vody. Pokud pijete několik sklenic najednou, může to způsobit další vážné problémy.

5. Únava

Nedostatek vody zabraňuje vstupu kyslíku do buněk, které

vyvolává "útoky" chronické únavy. Někteří lidé se s tímto problémem potýkají s kávou nebo energetickými nápoji, ale přetížují játra a z dlouhodobého hlediska ještě zhoršují problémy.

Jeden z dobrých způsobů, jak zabránit -

pít sklenici teplé vody každé ráno. 6. Křeče svalů

Kromě dehydratace může nedostatečný přívod vody způsobit změnu hladiny elektrolytů.

To znamená, že

snižuje množství draslíku, vápníku a hořčíku , což může vyvolat svalové křeče a bolest.7. Přilnavost

Denní příjem vody je důležitý pro udržení střevní hydratace a prevenci zácpy.

Pokud spotřebujete jen málo tekutiny, pak

zažívacího systému je těžší zbavit se odpadu a zůstávají v tlustém střevě. Chcete-li tomu zabránit, musíte vypít 6-8 sklenic vody denně a jíst bohaté na vláknové potraviny a ovoce.

by vás mohly zajímat 5 receptů pás pro boj zácpa

Suchá pokožka 8. Chcete-li být hydratovaná a hladká pokožka zatímco

jen vnější krémy a kosmetika dost. Denní spotřeba vhodné dávky vody pomáhá vyhnout se suchu, zabraňuje změnám ve výrobě tuků a snižuje množství toxinů, které urychlují stárnutí.

Pokud zjistíte, že vaše kůže nevylučuje tuk, pak je to známka dehydratace a připomínka, že musíte použít více tekutiny.

Tak, jak vidíte, mnoho funkcí těla závisí na spotřebě vody. Nedostatečné množství může vést k nežádoucím reakcím a nemocem.

Proto je důležité věnovat pozornost vašemu tělu a

přiměřeně reagovat na první příznaky dehydratace, aby se zabránilo vzniku vážných poruch.


Vše, co potřebujete vědět o osteoartróze

Vše, co potřebujete vědět o osteoartróze

Osteoartróza patří do numerické skupiny revmatických onemocnění. Všechna tato onemocnění kombinují, že ovlivňují lidské tělo . Příčiny, průběh a metody léčby onemocnění motorického systému jsou však různé. Osteoartróza je charakterizována zejména postupným opotřebením a degenerací kloubní chrupavky. Obvykle se tato choroba objevuje již u starších a starších osob (od 50 let), ale každoročně z důvodu nepříznivých vnějších faktorů osteoartróza postihuje stále více mladých lidí.

(Zajímavosti)

Deprese a úzkost - znamení síly

Deprese a úzkost - znamení síly

Zajímavá fakta Tam je falešná víra, že deprese a úzkost jsou příznaky slabosti a omezit možnosti pro život. Ale to není pravda; lidé s úzkostí, depresí nebo smíšené příznaky šílených nebo zdravotně postižené, a bod není, že „nemá charakter.“ Je to smutné a vyčerpávající pro boj, ale je to společenská realita, kterou nelze ignorovat.

(Zajímavosti)