8 Hlavních příznaků rakoviny děložního čípku


8 Hlavních příznaků rakoviny děložního čípku

Podle lékařských studií, rakovina děložního čípku se řadí mezi druhé mezi rakovinou žen.

Navzdory skutečnosti, že na první pohled může tato statistika vypadat skličující, tento druh rakoviny může být nejen prevencí, ale také úspěšně vyléčen, pokud je včasná léčba lékařem.

Dnes budeme podrobněji diskutovat hlavní 8 symptomů rakoviny děložního čípku a povahu průběhu této nemoci.

Rakovina děložního čípku

Toto rakovinové onemocnění pochází z buněk na povrchu děložního čípku. Nicméně, je velmi snadné zjistit, za předpokladu, pravidelné návštěva gynekolog, protože postupné rakoviny děložního čípku je velmi pomalé.

První etapa této nemoci je prekancerózní stav nazvaný "dysplázie". Ve skutečnosti žena může žít velmi dlouho s dysplázií, než se rozviní do rakoviny. Hlavní příčinou tohoto maligního novotvaru je lidský papilomavirus, který je sexuálně přenosný. ◊ Navzdory skutečnosti, že některé infekce mají schopnost samo o sobě léčit, virové onemocnění v děložním čípku mohou vyvolat abnormální změny v buňkách.

Samozřejmě, že nejprve tato nemoc nevykazuje žádné viditelné příznaky. Nicméně, ona

má několik klíčových rysů, které by měly upozornit vás a pomoci vám identifikovat rakovinu včas. Zvažte tyto příznaky rakoviny děložního čípku podrobněji.

1. Náhlá ztráta hmotnosti Náhlá ztráta hmotnosti (bez stravy a cvičení)

Za žádných okolností by nemělo být zanedbáváno

. Nebuďte zavádějící, že jste se konečně podařilo dosáhnout dokonalé postavy bez jakékoli námahy. Neoprávněná náhlá ztráta extra kilo by vás měla okamžitě upozornit.

Výskyt tohoto příznaku může být způsoben několika faktory. To se často projevuje u pacientů s rakovinou děložního čípkukvůli ztrátě chuti k jídlu a nedostatku živin v těle.

Abnormální růst buněk může negativně ovlivnit prácitrávicího systému. To je důvod, proč vaše tělo již neabsorbuje živiny z jídla a rychle se zhoršuje.

2. zánět a zadržování tekutin změna stavu buněk děložního čípku, může dojít v důsledku nestability vnitřních orgánů a výskyt zánětu v těle. V V důsledku toho může dojít k nepohodlí způsobenému zadržením tekutin.

Většina pacientů s rakovinou děložního hrdla

stěžuje na zánět pod břichem, na nohou a na celé dolní části těla. To je způsobeno skutečností, že rakovina postihuje nejen vnitřní orgány, ale také krevní cévy.

3. Cystitida Ženy, které pravidelně trpí cystitidou by měly pečlivě sledovat své zdraví, protožetento nepříjemný problém je jedním z příznaků rakoviny děložního čípku. ◊ Navzdory skutečnosti, že cystitida nevede vždy k rozvoji rakoviny, často

dochází v důsledku zánětlivých procesů v žlučníku a děloze, což je doprovázeno rakovinou děložního čípku.

Zhoubné novotvary vedou ke snížení těchto orgánů, což brání močení a způsobuje bolest v močovém traktu. 4. Kondylomy páteře (genitální bradavice)

Spinální kondylomy nebo genitální bradavice jsou jedním z příznaků lidského papilomaviru, který vede k rozvoji rakoviny děložního čípku. Tyto malé kožní vyrážky jsou obtížně viditelné pouhým okem, ale

mají schopnost rychle se šířit po celém těle a způsobit nepříjemné svědění.

5. Abnormální výběr

Změna povahy vaginálního výtoku je výsledek kvasinek nebo bakteriálních infekcí, které se často vyskytují v případě porušení pH v těle

. Pokud zjistíte, že vaginální výtok se stal více vodnatý nebo získal neobvyklou barvu nebo zápach, měli byste se obrátit na odborníka, protože takové abnormální sekrece mohou také znamenat rakovinu děložního čípku.

Všimněte si, že příčinou změny v povaze alokace je abnormální aktivita buněk na stěnách dělohy.

6. Bolestné pocity během sexu Samozřejmě, že během sexuálního kontaktu může být mnoho příčin nepříjemných pocitů bolesti. Nezapomeňte, žejedním z nich může být vývoj maligních novotvarů v děložním čípku.

Pacienti s tímto onkologickým onemocněním na stěnách dělohy mají zánětlivý proces. V důsledku toho mazadla nejsou dostatečně

, což vede k nepohodlí během sexu.

7. Bolest v dolní části zad

Jako ostatní onkologické onemocnění, rakovina děložního hrdla vede k rozvoji zánětlivých procesů v tkáních vnitřních orgánů osoby.

U pacientů se krevní oběh zhoršuje, a svaly a tkáně nedostávají správné množství kyslíku a živin.To vede ke svalové kontrakce, která zase způsobuje

bolestivé pocity

. Velmi často se pacienti s rakovinou děložního hrdla stěžují na bolesti dolní části zad a končetin. 8. Anémie

Pokud onemocnění postupuje, tělo přestane vstřebávat živiny a pacient ztrácí chuť k jídlu

. Nejprve pacient trpí extrémní únavou po celý den. Pacient může zažívatzávažné anémie útoky

, které nejen že kazí jejich pohodu, ale také nepříznivě ovlivňují morální stav člověka. ○ Anemie způsobená rakovinou děložního čípku může být během menstruace doprovázena

nepravidelnými nebo hojnými sekrecemi. Doporučujeme ženám okamžitě kontaktovat odborníky po výskytu podezřelých příznaků, které mohou naznačovat vývoj maligních novotvarů. Proprvní známky nemoci, ujistěte se, že darovat

gynekologický výtěr.Včasná diagnóza rakoviny by měla být provedena pravidelným lékařským přezkoumáním, zvláště pokud má vaše rodina případy rakoviny děložního čípku.


8 Potraviny, které způsobují hlenu

8 Potraviny, které způsobují hlenu

Zajímavých informací Slime - viskózní tajemství, že membrána obklopuje tělo a obsahuje antiseptické enzymy a imunoglobuliny. V dýchacím systému je hlen odpovědný za zachycení drobných částic, jako jsou bakterie a prach, které pronikají do nosu. Některé potraviny mohou způsobit nadměrné množství hlenu.

(Zajímavosti)

5 čAsné příznaky fibromyalgie

5 čAsné příznaky fibromyalgie

Zajímavých faktů fibromyalgie - onemocnění, které je uznáváno všemi zdravotnické organizace (a Světová zdravotnická organizace, 1992). Je nepochybné, je častější u žen. Dnes fibromyalgie je výzvou pro vědu a lékařství, protože klinický profil a symptomy mohou být velmi široká a zahrnuje chronickou bolestí pohybového aparátu, syndromu dráždivého tračníku, hyperaktivního močového měchýře poruchy, poruchy spánku, bruxismus Zvýšená .

(Zajímavosti)