7 Návyků, které ničí ledvinové


7 Návyků, které ničí ledvinové

užitečné návyky ledviny - je velmi důležitý orgán odpovědný za filtrování odpad a přebytečnou tekutinu, a teprve poté, co jsou vylučovány močí. Navzdory výraznému vlivu tohoto orgánu na celkové zdraví mnoho lidí nezanechává své špatné návyky, což může zhoršit jejich ledviny.

Můžete pokračovat v normálním životě, i když ledviny pracují jen 20%. Budou postupně vykonávat své funkce horší a horší a budete si myslet, že jsou zcela zdravé. Ve většině případů se poškození ledvin neprojeví okamžitě, následky se stanou znatelnými, když je pozdě. Naštěstí, pokud máte zdravý životní styl a nemáte určité špatné návyky, můžete snížit riziko problémů s ledvinami.

Dobrázdraví ledvin je synonymem obecného blahobytu. To je důvod, proč odborníci identifikovali sedm zvyků, které zničí ledviny, stejně jako mluvit o tom, jak se je zbavit a vést zdravý životní styl.

Sladké a šumivé nápoje

studie provedené na University of Osaka, Japonsko zjistili, že lidé, kteří pijí jednu nebo více sladké nápoje denně mají větší pravděpodobnost vzniku onemocnění ledvin. Studie zahrnovala 12 000 lidí, kteří konzumovali spoustu sladké vody.

Výsledky ukázaly, že moč častěji obsahuje protein, známý jako proteinurie. Proteinurie je včasným příznakem poškození ledvin, i když v této fázi může být stále zastavena. Protosladké a sycené nápoje jsou spojeny se zvýšeným rizikem vzniku problémů s ledvinami.

Jak problém vyřešit?

Nekupujte sladké nápoje v lahvích nebo plechovkách, nevybírejte čerstvé džusy ze zeleniny nebo ovoce a samozřejmě vodu.

Nadměrný příjem sodíku

Ledviny jsou také zodpovědné za zpracování sodíku, který konzumujeme s jídlem. Sůl, která je téměř nedílnou součástí naší stravy, je hlavním zdrojem sodíku. Ve skutečnosti je však lepší ji vůbec nepoužívat. Když spotřebujeme příliš mnoho tohoto prvku, ledviny musí pracovat dvakrát tak tvrdě a to má vliv na dlouhodobé zdraví.

Jak problém vyřešit?

Protože sůl je téměř každý výrobek, který si koupíte v obchodě, snažte se jíst více přírodních potravin a vařit sami. Namísto toho přidáte do jídel, používejte koření, jako je oregano, koriandr, kurkuma, pepř a zázvor.

Spotřeba kofeinu

Přestože mírný příjem kofeinu není zdravotním rizikem, zneužití může vést k poškození ledvin. Kofein zvyšuje krevní tlak, což zvyšuje zátěž ledvin.

Jak problém vyřešit?

Jen nezapomeňte, že nápoje s obsahem kofeinu, jako je káva a čaj, je třeba nejméně opilé a nepoužívejte zásoby energie. Snažte se sladit své tělo energií pomocí energetického proužku nebo ovoce.

Zneužívání léků proti bolesti

Vzhledem k tomu, že mnoho léků proti bolesti lze snadno koupit v lékárně, většina lidí si myslí, že je to nejlepší volba k překonání bolesti. Bohužel,užívání drog pro úlevu od bolesti může mít vážné vedlejší účinky, včetně poškození ledvin.

Jak problém vyřešit?

Požádejte svého lékaře o alternativní terapii pro úlevu od bolesti. Můžete také vyzkoušet přírodní anestetikum.

Vysoko-bílkovinné potraviny

Protein je velmi důležitý pro správnou funkci těla, ale pouze v mírném množství. Produkty jako červené maso, ryby a dokonce i vejce mohou dělat ledviny pracovat těžší, než by měly být.

Jak problém vyřešit?

Výrobky s vysokým obsahem bílkovin jsou samozřejmě součástí vyvážené stravy, ale v neposlední řadě. Jako alternativu můžete také konzumovat rostlinné bílkoviny, které je méně užitečné a ještě snadněji stravitelné.

Zneužívání alkoholu

Nadměrná spotřeba alkoholu je špatný zvyk, který může rychle vést k poškození ledvin. Alkohol obsahuje toxiny a chemické látky, které mají velmi negativní účinek na ledviny a játra.

Jak problém vyřešit?

Pečlivě konzumujte alkohol a nenechte se opít. Místo objednání dalšího nápoje užijte minerální vodu, džus nebo čaj.

Odložení přirozené potřeby jít na záchod

Když vaše tělo řekne, co dělat na toaletě, je důležité to co nejdříve. Není moc dobré držet moč, protože pokud to učiníte neustále, může to vést k selhání ledvin nebo močové inkontinenci.


Slyšeli jste o syndromu chytrého telefonu? Užitečné návyky

Slyšeli jste o syndromu chytrého telefonu? Užitečné návyky

Vznik nových technologií výrazně ovlivnila celý svět a revoluci náš způsob života. Tyto nové přístroje jsou stále častější v našem každodenním životě a jsou základním prvkem pro komunikaci, práci a mnoho dalších aspektů života. smartphone je jedním z nejčastěji používaných elektronických zařízení dnes podle odhadů - 4 miliardy lidí vlastnit alespoň jeden.

(Užitečné návyky)

Rodičovství s láskou zahání strach

Rodičovství s láskou zahání strach

Užitečné návyky Láska je motorem, který napájí vztah mezi rodiči a dětmi. Každé dítě, které přijde na svět potřebuje nejen potravin, přístřeší a bezpečnost. Láska je tak nutné v případě absence nebo deficit v životě dítěte existují vážné problémy v oblasti rozvoje. Možná jste už slyšeli o poruchách utrpení.

(Užitečné návyky)