7 Návyky lidí s dobrými emoční inteligence


7 Návyky lidí s dobrými emoční inteligence

Zajímavá fakta Každý může jít pryč - je to snadné. Ale jít off o tom, kdo by měl, a v nezbytném rozsahu, a důvod, proč byste chtěli, a jak by měl - není dána každému.

-

Aristoteles víc než jednou pravděpodobně slyšeli o , proč je důležité rozvíjet a maximalizovat jejich emoční inteligenci.

však tato myšlenka může absorbovat, takže uvidíte jen dlouhý seznam dovedností, které je třeba zvládnout, žádný konkrétní představu, jak to udělat, nebo jak na jejich podporu.

Lidé s dobrou emoční inteligencí mohou správně řídit své pocity, stejně jako pocity jiných lidí.

Pravdou je, že dává průchod svým emocím a být opatrný zároveň může být velmi obtížné, ale vše závisí na schopnosti stanovit cíle a dosáhnout jich.

Každý, bez výjimky, může najít sílu ovládat emoce, nastavit své vlastní limity a vytvořit emocionální omezení.

Které vám pomohou pochopit, co mám na mysli, v tomto článku chceme dát některé vlastnosti, které často lidé s dobrou emoční inteligence.

1. Citově zralí lidé, kteří vědí, že

Lidé s emoční inteligence schopen pochopit, co cítí nějak. Mohou snadno určit příčinu a zdroj jejich pocitů, což jim umožňuje lépe řešit konfliktní situace nebo zažít obtížné časy.

Není to obtížný úkol, protože emoční život může být velmi matoucí. Zvláště je obtížné určit, co způsobuje velmi silné emoce, jako je hněv, strach a štěstí.

2. Lidé s emoční inteligence se nebojí dělat rozhodnutí

Takoví lidé také někdy děsivé, ale nejsou v žádném spěchurozhodnutí, a vice versa - o hmotnosti všechny výhody a nevýhody jednotlivých možností.

Vyvinutý emoční inteligence pomůže identifikovat a převzít zodpovědnost za své vlastní budoucnosti, takže se plány a přijímat požadovaná od života bude mnohem jednodušší.

3. Citově zralí lidé mohou spravovat své emoce

souladu se stanoviskem Daniel Goleman a dalších vědců, kteří zkoumají tento problém vyřešit, sebeuvědomění je klíčovou součástí emoční inteligence. Pomáhá také rozpoznat vaši náladu, emoce a pocity.

Navíc, sebevědomí také znamená, že víte, jak vaše zkušenosti mohou ovlivnit ostatní. Schopnost řídit své emoce je nedílnou součástí emoční inteligence.

Schopnost regulovat zážitky je velmi důležitá pro budování a udržování zdravého vztahu s ostatními, stejně jako se sebou samým. Jakmile začnete chápat své vlastní pocity, stáváte se ti, kteří je řídíte, a ne naopak.

4. Emocionálně zralí lidé schopní soucitu

Emoce mohou být jedovaté. Každý to zná z jejich zkušeností. Po příjemném setkání s šálkem kávy se starým přítelem se cítíte lépe. Když prodávající vás kousl v obchodě - horší.

Daniel Goleman

Soucit nebo schopnost dát se na místo druhé je klíčovým prvkem emoční inteligence. Pochopení toho, co ostatní cítí, zjednodušují vaše vztahy a pomáhají vám nalézt cestu z problémových situací, které se někdy vyskytují.

Můžete smést všechny vaše smysly, ale nemůžete uniknout z vlastních a jiných emocí. Ve skutečnosti se lidé, kteří se učí řídit sami, jsou mnohem více konfrontováni s obtížemi při jednání s ostatními.

5. Lidé s dobrým emoční inteligence se otevírají svá srdce

Jestliže osoba je otevřena vztahy a staví jim věřit, že je to známka toho, že jeho vysoká emoční inteligence. To znamená otevření vaší duše a vzdání se všech výhrad, podpora zdravého vztahu.

Kromě toho emoční vyspělost nejenže umožňuje správné prožívání emocí a jejich zvládnutí, ale také jejich jasné vyjádření. 6.

vysokou emoční inteligence motivace k dosažení cílů

I když citově zralých lidí někdy starat o provádění některých změn ve svém životě, vědí, že schopnost zvládat strach - klíč k úspěchu.

Emocionální inteligence vám dává sílu důvěřovat naději a krokem vpřed ke změně, protože člověk ví, že to bude trochu blíž k budoucím cílům.

Kromě toho, vzhledem ke schopnosti dobře vyrovnat se svými emocemi, emočně inteligentní lidé jsou schopni odolat frustraci složité a dlouhé čekání na Den díkůvzdání se dostat vše, co v budoucnu žádoucí. 7.

citově vyspělé lidé odpovědní za své životy

sebepřijetí a důvěru získá znalosti o tom, jak zacházet s věcí. To znamená, že se stanete odpovědným za radost a neúspěchy a jsou ochotni nést břemeno řešení problémů.


Jak zlepšit svou emocionální inteligenci?

Mezi IQ a emoční inteligencí není žádná spojitost. Jsou řízeny různými oblastmi mozku.

Daniel Goleman

Mezi pojmy akademické a emocionální inteligence také neexistuje žádná spojitost. Osoba může být velmi vzdělaná a úspěšná ve studiu, ale ne v životě.

To je důvod, proč existují určité denní akce, které vám mohou pomoci lépe porozumět vašim emocím:

  • Radši se znáte. Zeptejte se na otázky, přemýšlejte o svém chování a identifikujte s vaší hodnotou. Stručný přehled dnů, které prošly, pomůže oslavit pokrok v emocionálním vývoji.
  • Ovládejte své emoce. Není to snadné, ale snahy vynaložené na kontrolu jejich emocí se ospravedlňují. Pokud zjistíte, že reagujete na něco dětinského, zkuste okamžitě se podívat na situaci zvenčí. Nezapomeňte, že jen vy můžete ovládat svůj život, emoce a chování.
  • empathizeDostaňte se na místo kolem vás, i když to bolí. Takže můžete pochopit, že každý má svůj vlastní příběh. Získané zkušenosti vám umožní lépe se vypořádat s těžkými životními situacemi.
  • Najděte motivaci pro každý den.Každý den se musíte probudit, abyste byli přesvědčeni, že můžete zlepšit svou emocionální inteligenci. Velké úspěchy začínají s malým úspěchem - nezapomeňte na to.


Problémy s žlučníkem: 6 známky

Problémy s žlučníkem: 6 známky

Váš žlučník je malý orgán umístěný pod játry. Jeho hlavním úkolem je izolovat žluč, což pomáhá rozdělit tuky. Někdy je problém s žlučníkem. uvolněním žluče v žlučovodu pomáhá rozbít nějaký odpad, který je uložen ve střevě. Nicméně, někdy tam jsou problémy v jeho práci. Nakonec se některé látky zpomalují v potrubí a vytvářejí překážky v cestě žluči.

(Zajímavosti)

Co dělat, pokud se objeví bolest na hrudi

Co dělat, pokud se objeví bolest na hrudi

Zajímavá fakta Více než pravděpodobné, že jste někdy pocítil bolest v hrudníku . I když je obvykle spojován s dýchacími problémy, které způsobují nejčastěji dušnost, , kdy dojde k bolesti často, měli byste se poradit s odborníkem, protože to může znamenat mnohem složitější problém, který vyžaduje okamžité ošetření .

(Zajímavosti)