7 Komplikací, které vznikají v důsledku hypertenze


7 Komplikací, které vznikají v důsledku hypertenze

Vysoký krevní tlak nebo hypertenze je kardiovaskulární onemocnění. Rozvíjí se, když dochází k potížím s cirkulací krve. Může být spojeno se zúžením nebo blokováním tepen.

Pokud problém přetrvává, musí srdce pracovat dvakrát tak tvrdě, aby krve vytlačilo.Srdce pohybuje krví přes úzké cévy, což zvyšuje krevní tlak. Někteří lidé nazývají "tichý zabiják", protože v prvních stádiích hypertenze nemá žádné příznaky a většina lidí ignoruje její příznaky, dokud se necítí mnohem horší.

Nejprve hypertenze nezpůsobuje velkou škodu, ale v průběhu času mění jiné tělesné systémy. Může dokonce vést k život ohrožujícím onemocněním.

V tomto článku chceme vyprávět o tomto "tichém vrahu". Chceme rozlišit 8 komplikací, které vznikají při vysokém krevním tlaku, pokud nezačnete léčbu včas.

1. Srdeční záchvat

Srdeční záchvaty jsou jednou z nejhorších onemocnění spojených s nekontrolovaným vysokým krevním tlakem.

Samozřejmě, že tato porucha může být fatální.

Srdeční záchvaty vznikají, protože tepny se ztuhly a úzce. ovlivňuje krevní oběh. 2. Zdvih

Cévní mozková příhoda může nastat, když je průtok krve omezen na jednu z cév, která dává krvi do mozku.

Krevní tlak přímo ovlivňuje průtok krve do tohoto životně důležitého orgánu.

Kvůli tomu lidé s hypertenzí pravděpodobně trpí tímto onemocněním. 3. Srdcové selhání

Selhání srdce nastává kvůli

nadměrnému napětí srdce.K tomu dochází, protože srdce musí pumpovat krev přes úzké tepny. Ve skutečnosti je tato porucha

jednou z hlavních příčin smrti lidí s hypertenzí, proto, že přímo ovlivňuje srdeční sval. hypertenze Symptomy se obvykle vyskytují, jsou: obtížné dýchání

  • zánět v končetinách otok břicha potíže se spánkem
  • inkontinence pocit únavy nebo slabosti.
  • 4. Diabetes ▫ Diabetes se liší od jiných onemocnění způsobených vysokým krevním tlakem, protože může být příčinou nebo důsledkem nekontrolovaného vysokého krevního tlaku.

Ztráta kontroly krevního cukru může ovlivnit průtok krve.

Může také ovlivnit zdraví tepen a přerušit správný průtok krve do srdce.

Krevní tlak způsobený jinými faktory může také ovlivnit krev. To snižuje schopnost používat cukry jako zdroj energie. Někdy se u pacientů s hypertenzí může zhoršit diabetes. To je způsobeno skutečností, že

krevní tlak ovlivňuje metabolismus pracovní slinivky a ledvin. 5.

ateroskleróza - stav, který nastane, když trvalý vysoký krevní tlak. Neexistuje lék na toto onemocnění. ○ Ateroskleróza přináší tuhnutí tepen. To může způsobit

zablokování a takové nebezpečné nemoci jako onemocnění koronární arterie. 6. Ledviny

ledviny - varhany umístěné na obou stranách zad. Jsou určeny pro filtraci odpadů z krve. Rovněž regulují elektrolyty a odstraňují přebytečnou tekutinu močí.

Hypertenze přímo ovlivňuje jejich funkci.

omezuje průtok krve, že ledviny potřebují dobře fungovat. Časem způsobuje vážné zhoršení renálního systému. Za prvé, je to způsobeno tím, že hypertenze snižuje okysličení a průchod živin do těchto orgánů. Kromě toho může být umístěn kolem tepenné ledviny může být zúžen. To omezuje jejich schopnost eliminovat odpad. Také způsobuje nenapravitelné škody.

7. Oční onemocnění Většina lidí si ani neuvědomuje, jak škodlivý vysoký krevní tlak je pro oko zdraví.

Může se zdát, že to není spojeno. Nicméně,

omezený průtok krve v jakékoli části těla může způsobit poškození krevních cév v sítnici.

Pacienti s diagnózou hypertenze obvykle pomalu vyvíjejí oční choroby. Tyto nemoci začínají běžnými příznaky. Někteří lidé například zaznamenávají záněty, rozmazané vidění a ztrátu zrozumitelnosti vidění.

Jak kontrolovat hypertenzi

Nicméně, tam jsou některé věci stojí za to vědět. Některé léky používané pro řízení hypertenze může významně snížit příznaky nemocí, jako je hypertenzní retinopatie. Je důležité pravidelně navštěvovat lékaře a provádět správné testy. Pomáhají detekovat nerovnoměrný krevní tlak v počáteční fázi.

Je nesmírně důležité věnovat pozornost tomu, zvláště když se začínají objevovat problémy v jiných částech těla.

Dávejte pozor na své tělo a postarat se o sebe.


9 ČAsné příznaky hypotyreózy

9 ČAsné příznaky hypotyreózy

Hypotyreóza - onemocnění, které ovlivňuje funkci štítné žlázy. Tato žláza reguluje metabolismus, sekretuje několik hormonů a ovládá některé z vitálních procesů těla. je časté onemocnění v populaci, která postihuje především ženy a dochází při snížení hladiny hormonů štítné žlázy, takže je obtížné dosáhnout stabilního a tělesnou hmotnost.

(Zajímavosti)

Podivné příznaky, které mohou naznačovat nedostatek vitaminu

Podivné příznaky, které mohou naznačovat nedostatek vitaminu

Zajímavá fakta Vaše tělo vždy vám vědět, když se něco pokazí, stejně jako stroj, pokud například, polamalasya. Musíte poslouchat tyto signály, abyste mohli včas odstranit nezbytné problémy, dokud nebude příliš pozdě. V tomto článku budeme hovořit o některých podivných příznaků, které naznačují nedostatek vitamínů, a na skutečnost, že signály odpovídají každé z nedostatku vitamínů .

(Zajímavosti)