7 Zajímavé informace o vašem těle během hlubokého spánku


7 Zajímavé informace o vašem těle během hlubokého spánku

Zajímavosti Jedním z hlavních potřeb těla - alespoň 8 hodin spánku denně. Během hlubokého spánku, naše tělo sám se udržuje a obnovuje své energetické hladiny, takže můžeme začít nový den v nejlepší fyzické a psychické formi.Prote málokdo ví, že v tomto okamžiku bychom mohli být pár zajímavých věcí, které ovlivňují celkový zdravotní stav a kvalitu života.

Pokud si opravdu myslel, že naše tělo zcela zakáže všechny procesy v průběhu prázdnin, pak jste se mýlili. I když ne vždy to, ale naše tělesné funkce realizovat a synchronizuje váš sen obsazené docela neobvyklé věci.

V tomto článku chceme mluvit o tom, co se skutečně děje, když jsme hluboce spí. jistý, že budete se divit! 1. Zvýšení

Každé oko pohyb spánkový cyklus je asi 5 stupňů, z nichž poslední - hluboký spánek. To je také známý jako REM fázi spánku (z angl REM. - rapid eye movement) a vyznačuje neustálým pohybem oka zepředu dozadu, ale když jsme prosynayemosya, si nepamatujete.

Obvykle se dostáváme k této fázi spánku asi za 90 minut a toto stádium je asi 20% našeho noci. I když nikdo nemůže vysvětlit tento jev, ale tam je verze, že je to vzhledem k excitaci neuronů.

Přečtěte si také: Přírodní prostředky pro zlepšení spánku

2. Vyrobili jsme růstové hormony

Je důležité, aby dobře spát, protože pak bychom hormonů, včetně růstových hormonů, které jsou potřebné pro obnovu tkání, kostí a svalů, a kromě Kromě toho je také nezbytné pro správný vývoj dětí.

hormon lidský růstový také třeba se vypořádat s nízkou hladinou cukru v krvi a regulovat metabolismus.

3. Naše ledviny zpomalit

Během dne naše ledviny jsou nasycené filtrováním toxiny z krve a močením.

V noci ledviny zpomalí tempo práce a my produkuje méně moči nežden. To vysvětluje, proč nemusíme vstávat v noci na záchod v dopoledních hodinách, a proč si můžeme všimnout, že barva moči je tmavší než obvykle. 4. Brusné zuby

To je méně častou příčinou stresu nebo nepravidelnosti chrupu. Zubní lékaři nazývají tento

bruxismem, které mohou někdy způsobit žloutenku a jiné komplikace.

V takových případech byste měli kontaktovat zubaře, protože to může ovlivnit dlouhodobé procesy, včetně kazu .5. Neočekávané pohyby

To je tomu u většiny lidí:

teprve začínáme usnout, protože najednou se na nás lehce vrháme, nebo se velmi otřásáme v posteli. To je normální jev a neměli bychom se bát. Právě když se náš mozek připravuje na změnu cyklu spánku, někdy to mylně považuje za pád.

Tento jev se nazývá "hypnotický impuls" a

se vyskytuje pouze během spánku. 6. Vymývání mozku zbytečně

Díky glyfazickému systému se mozku shromažďuje mnoho informací po celý den a v noci se připravuje na zbytečné čištění.

Je to přirozený způsob našeho těla očistit centrální nervový systém a

také zbavit se extracelulárních proteinů, přebytečné tekutiny, vitálních produktů v důsledku metabolismu a jakýchkoli periferních tkání. Také doporučujeme čtení: Jak walking pomáhá mozku

spánkovou obrnu 7. Téměř všichni to stalo, jinak může dojít v některých to je častější u jiných - méně. Stává se ve fázi hlubokého spánku a

se projevuje jako nesnesitelný pocit nemovitosti, i když si uvědomujeme, že spíme. To může být velmi nepříjemný a děsivý fenomén, protože je často doprovázen nočními hrůzy, od nichž nemůžeme uniknout nebo nějakým způsobem odpovídajícím způsobem reagovat na to, co se děje.

A konečně ...

Věděli jste, že ve snu také spalujeme kalorie? Veškeré aktivity, které se v té době vyskytují, jsou charakterizovány významným výdajem energie, který pomáhá řídit tělesnou hmotnost. To je důvod, proč ti, kteří se nerozpadnou, obvykle mají více problémů s nadváhou a obezitou.


ŽEny a muži stárnou jinak

ŽEny a muži stárnou jinak

Už jste někdy uvažovali , jak starí muži a ženy jsou? Někteří věří, že proces stárnutí je méně znatelný u žen, jak se starat o jejich vzhled od útlého věku. A jiní si myslí, že zástupci silného pohlaví podstoupí proces stárnutí pomaleji než slabý. V dnešním článku budeme hovořit o , jak starí muži a ženy jsou.

(Zajímavosti)

8 Návyky, které komplikovat život

8 Návyky, které komplikovat život

Zajímavá fakta My všichni čelí situacím, které testují své fyzické a duševní schopnosti. Život nás nutí vyřešit problémy, které nám pomohou vyrůst a postupně se zpevnit. Někdy však vidíme potíže, kde nejsou. Dokonce jsme vytvářet překážky, které nás odděluje od místa, kde chceme být. Problém je, že ne vždy jsme si vědomi, že to děláme.

(Zajímavosti)