Příznaky apendicitidy být vědomi


Příznaky apendicitidy být vědomi

Zajímavá fakta Vzhledem k tomu, příznaky apendicitidy jsou podobné jako u jiných poruch příjmu potravy, je důležité vidět specialistu získat diagnózu co nejrychleji a vyhnout se rozvoji zánětu pobřišnice.

Přílohy - to je malý orgán ve formě trubice, připojený k tlustém střevě.

Nachází se v pravé dolní části břicha. Jeho jmenování je stále neznámé.

Apendicitida nastane, když něco blokuje tento malý vak tak, že zvyšuje tlak a zabraňuje toku krve, což způsobuje zánět.

Může to být život ohrožující, pokud nebudete léčit včas, protože tělo může prasknout a infekce se šíří po břiše.

Nicméně, předtím, než se to stane, lékaři mohou zasáhnout s chirurgií a snížit riziko komplikací.

Apendicitida je poměrně častá ve věku 10 až 30 let, ale se může vyskytnout prakticky v jakémkoli věku. U dětí mladších 2 let se však vyskytuje jen zřídka.

Hlavním příznakem apendicitidy je bolest břicha. V průběhu času však existují další příznaky, které mohou naznačovat toto onemocnění.

Mějte na paměti, že včasná diagnóza je velmi důležitá, aby se předešlo závažnějším problémům. Nyní se podívejme na 7 příznaků, které byste měli věnovat pozornost.

1. Ostré bolesti

Tento typ bolesti obvykle se vyskytuje v dolní pravé břicho. Často se mění intenzita.

Nicméně, v mnoha případech poprvé bolesti se cítí blízko pupku a dokonce i v dolní části zad.

Tento příznak, zpravidla, zesílí při pohybu nohou nebo břišní dutiny (například z kýchání nebo kašel).

2. Horečka a zimnice

Příznaky této nemoci mohou být podobné žaludeční infekci. Kromě bolesti můžete také zaznamenat zvýšení tělesné teploty, zimnici a chvění.

Lékaři varují, že byste měli brát vážně náhlé změny v tělesné teplotě spolu s těžkou bolestí břicha. To pomůže zabránit komplikacím, jako je peritonitida - zánět vnitřní stěny břišní. Nicméně, to stojí za to vědět, že většina případů jsou doprovázenymírná horečka a teplota kolem 38 stupňů Celsia.

3. Nevolnost, zvracení a ztráta chuti k jídlu Nevolnost, zvracení a ztráta chuti k jídlu - to jsou tři příznaky, které se obvykle vyskytují současně při vývoji apendicitidy.

Objevují se v nejméně 90% případů,

téměř vždy po nástupu bolesti v dolní části břicha.

Problémem je, že mnoho lidí často ignoruje toto onemocnění, protože tyto příznaky jsou společné jiným zdravotním problémům. Pokud máte tyto příznaky, oni se vrátí znovu a pokračovat po celý den, měli byste zavolat lékaře

získat rychlou a přesnou diagnózu. 4.

zácpa nebo průjem oba příznaky (zácpa a průjem) jsou u pacientů s slepého střeva.

Jako ostatní příznaky mohou být normální a nemusí nutně znamenat nic vážného. Nicméně,

je lepší projít odbornou zkoušku

, zejména pokud jsou doprovázeny dalšími stížnostmi. 5.Gazu a zánět Mnoho potravin může způsobit akumulaci střevní plyn a zánět, ale když oba z těchto příznaků objeví

žádný zjevný důvod, věnovat jim pozornost. Problémy v přílohě mohou způsobitdlouhodobý zánět plynů a bolesti břicha. 6. Ztráta chuti k jídlu

lidé, kteří obvykle jedí dobře, a pak se najednou ztratí svou chuť k jídlu by se měli poradit s lékařem, aby zjistili, proč

nejsou hladoví.

Mnoho chronických onemocnění může vést ke snížení chuti , včetně apendicitidy a rakoviny tlustého střeva.

Ačkoli to neznamená vždy, že máte vážný problém, je stále lepší věnovat pozornost a vyhledávat lékařskou pomoc. 7.

peritoneální podráždění pobřišnice je příznak, který nastane, když

kliknutí na pravé spodní části břicha

, kde se bolest odpařena, pak uvolnit. Je velmi důležité,aby se zabránilo příliš velký tlak na tomto místě

, protože to může způsobit komplikace v dodatku. Máte-li pocit bolesti po uvolnění postižené oblasti, kontaktujte svého lékaře.Pokud máte pocit, že máte apendicitidu, měli byste okamžitě kontaktovat specialisty.

Provede vhodný screening, aby provedl diagnózu.

Pokud je zánět zánětu, bude vyžadován chirurgický zákrok. Zahrnuje malý řez pro odstranění přílohy. Navíc mohou injekčně podávat intravenózní antibiotika, aby zabránily vážné infekci.


Spojení mezi kávou a hladem

Spojení mezi kávou a hladem

Někteří vědci věří, že pití kávy způsobuje hlad. Informace o vztahu mezi kávou a hladem naleznete v tomto článku. Výsledky vás překvapí! Káva - nejoblíbenější nápoje jsou skutečnosti, které ukazují, že náš hlad a chuť k jídlu jsou ovládány složitých systémů a jsou závislé na tom, co jíst a pít (to platí pro kávu).

(Zajímavosti)

Ti stateční, kteří sbírají trosky přestavět sebe

Ti stateční, kteří sbírají trosky přestavět sebe

Zajímavá fakta Odvážní lidé ne vždy hit titulky nebo televizních obrazovek. Někdy je to anonymní hrdiny a neznámé osoby, kteří si nemohou vzít svůj vlastní osud v ruce a přestavět sama od nuly, překonat životní protivenství. My všichni obdivovat někoho, kdo by se snadno vyrovnat se s traumatickou událost, překonat nemoc, bolest, ztráta nebo neštěstí.

(Zajímavosti)