7 Způsobů, jakým zločinci manipulují s lidmi


7 Způsobů, jakým zločinci manipulují s lidmi

Proč se vracíme k lidem, kteří nás urážejí? Proč se vrátit poté, co jsme byli napadeni?Odpověď může být nalezena v četných manipulativních strategiích používaných násilníky.

Tyto strategie jsou velmi jemné a neviditelné. V žáru tepla nás překonávají rozpaky a zoufalství. V takových okamžicích je člověk nejzranitelnější, proto je snadnější než kdy jindy manipulovat s ním.

V tomto článku se chceme podívat na některé manipulativní strategie, které používají násilníci. Možná jste jejich obětí. Někdy se dokonce chováme, aniž si to uvědomujeme.

Stává se tak proto, že osoba uvnitř hluboko uvnitř chce, aby se něco stalo určitým způsobem.

1. Pokud nechcete dělat to, co chci, začne mě vyčerpat

Když se někdo cítí, jako by se nemohl chránit, vybírá hněv. To platí zejména v případě, že se někdo urazí nebo se bojí. Agrese pomáhá obrátit tuto situaci obráceně. Pak se váš partner snaží, abyste se cítili vinni všude kolem. To se děje, abyste se začali ospravedlnit a změnili své působení pod tlakem.Neuvědomuješ si, že zradíš vůli jiného člověka.

2. Nemáte pravdu, nikdy jsem to neřekl

Jedná se o jednu z nejbolestivějších a zmatenějších forem manipulace. Násilníci používat fráze jako: „Nikdy jsem neřekl, že“ nebo „Nepamatujete si, jak to mluví?“ Pod vlivem těchto taktiky oběť začíná pochybovat o své vlastní realitu.

A pochybnosti - to je přesně to, co pachatel chce od své oběti

. V důsledku toho bude muset dokonce proti svým vlastním touhům.To je často případ. Některé oběti násilí pak mohou mluvit se svými přáteli a sdílet své názory na situaci. Prostřednictvím toho budou schopni pochopit, zda se to, co se děje, je plodem jejich představivosti nebo ne.

3. Udělal jsem to ... protože tě miluju?

Buďte opatrní s touto výmluvou. Zvláště pokud se používá jako vysvětlení úderů, obrazů nebo jiných násilných činů.

Pokud člověk zvedne ruku pro vás, pokud jste se snaží manipulovat nebo kontroly, pokud se nepohybuje volně, pokud neustále ukazuje, žárlivost, nebo se snaží ponížit dávat pozor ...

to není láska Bezpodmínečná láska je velmi odlišná od intruzivní kontroly

. Když opravdu milujeme někoho, nezáleží na tom, zda je s námi. Nejdůležitější je, zda je partner šťastný.4. Pokud to uděláte, pak víte, jaké budou následky.

Existují některé fráze, které násilníci používají jako emoční spam. Například, "jestli to neděláte, bude se to opakovat" nebo "pokud se s mnou nebudete setkat, zabiju sám sebe".

Když se násilník chová takhle, chce, aby se oběť cítila zodpovědně. A ve skutečnosti jsou ve většině případů tyto hrozby jenom rozhovory.

Zneužívající se pokouší zastrašit jinou osobu, aby ji donutila být s ním.I když to odporuje svým přáním, housle to chce ovládat.

5. Přísahám, že se to už nikdy nestaneČasto, když vás váš partner uráží nebo vás ubližuje, slibuje, že

se změní. Věřte nám, že se to nikdy nestane.

Buďte opatrní, pokud váš partner zvedá ruku znovu, snaží se vás manipulovat nebo zneužít kontroly. V této fázi důvěra, láska a úcta již dávno zmizela. Je dobré si myslet, že se lidé mohou změnit. Ale v tomto případě je to jen fantazie. Pokud vám partner již jednou zasáhl, nic mu neznemožní, aby to znovu udělal.6. Musíte mi odpovědět právě teď

Všichni tyrani se snaží neposkytnout vám čas na to, aby mysleli a racionálně všichni zvážili. Díky tomu poskytují vítězství.

Proto je důležité mít nějaký prostor pro sebe. Vyzdvihněte místo, které potřebujete pro objektivní

hodnocení situace. ❑ Zneužívající trvají na tom, že jejich oběti okamžitě vyřeší vše. To není nic víc než jen jedna z jejich četných manipulačních strategií.

7. Tví přátelé se vám nehodí Pachatelé vědí, že potřebují udržet svou oběť od svých přátel a těch, kteří ji milují. Koneckonců jsou to lidé, kteří jí pomohou uniknout.

To je důvod, pročpachatelé se pokusí přerušit váš vztah s těmi, které milujete nejvíce. Mohou začít vymýšlet příběhy o těchto lidech, abyste změnili svůj postoj k nim.

Již brzy

začnete myslet, že nepotřebujete přátele.

Můžete dokonce být přesvědčeni, že milovaný je jediný člověk, na který se má soustředit. To je případ, kdy si myslíte, že všechny ostatní věci nejsou důležité.

Buďte opatrní ... v této situaci jste pod kontrolou skutečného manipulátoru. V tomto posledním bodě je nejdůležitější, ženevidíte, co se děje až do poslední chvíle, dokud nebude pozdě

. Takto násilníci postupují pomalu po určitou dobu, místo aby okamžitě projevili své záměry. Nejprve se postupně začínají rozzlobit, zpochybňují, říkají frázi "Miluji tě" a používají jiné metody. To vše se provádí, aby vás přilákalo do pasti. Proto, čím rychleji otevřete oči, tím lépe.


Ať už je vaše současná situace, přijměte ji, jako byste ji vybrali sami sebe.

Ať už je vaše současná situace, přijměte ji, jako byste ji vybrali sami sebe.

Váš život nebude nikdy dokonalý. Je plná negativních okolností, ze kterých chcete uniknout, ale můžete jen odstoupit. Má prospěch z přerušení? Pomáhá kontroverzní nebo špatná víra? Často nepřijímáme, co se stane s námi, když se nám to nelíbí. Proto hrajeme roli oběti. Nicméně nerozumíme tomu, že se můžeme podívat na to, co se děje z jiného úhlu.

(Sex a vztahy)

Jak se ovládat během diskuse: 5 tipů Sex a Vztah

Jak se ovládat během diskuse: 5 tipů Sex a Vztah

Všichni můžeme vzpomenout na dobu, kdy budeme diskutovat v průběhu déle ovládnout. Naše emoce skončily a nebyli jsme schopni účinně a konstruktivně bránit náš názor. Víte, jak hádat - pokud neexistuje žádná jiná možnost - není to snadné. To není to, co nás učí. Bohužel, v některých případech vašem osobním nebo profesním životě neexistuje žádný jiný způsob, než začít tyto intenzivní a komplexní diskusi.

(Sex a vztahy)