Tělo signály, které ukazují na onemocnění štítné žlázy


Tělo signály, které ukazují na onemocnění štítné žlázy

Zajímavá fakta Štítná žláza se nachází v přední části krku a je ve tvaru malé motýla. ◊ I přes svou malou velikost,

tato žláza hraje důležitou roli v těle. Jakákoli nerovnováha v práci tohoto těla může způsobit vážné poškození zdraví. Je těžké uvěřit, že takové malé tělo může mít na tělo tak velký vliv. Když produkuje příliš mnoho nebo nedostatek hormonů, vaše tělo pošle řadu výstražných signálů, abyste věděli, že je něco špatně.

Níže budeme diskutovat o sedmi známkách, které mohou naznačovat problémy se štítnou žlázou.

1. Nepohodlí v krku

Jak jsme se zmínili dříve, tato

žláza se nachází v krční oblasti krku. Proto, když se něco děje, můžete si všimnout: Bolesti nebo vysoké úrovně nepohodlí v této oblasti.

  • Konstantní angina nebo jiné typy zánětu v této oblasti.
  • Změny hlasu.
  • Pokud začnete pravidelně zaznamenávat některý z těchto příznaků, kontaktujte svého lékaře co nejdříve. Přestože léky drogy klidné nepohodlí, z dlouhodobého hlediska jen zhoršují problém.

2. Obtížnost s koncentrací

S věkem mozku reaguje pomaleji. Pokud se však problém náhle zhorší, a náhle si všimnete, že něco zapomínáte každý den a nemůžete se soustředit, je čas vyhledat lékařskou pomoc.

Mnoho žen spojuje tyto typy příznaků s menopauzou nebo jinými poruchami souvisejícími s věkem.

Nicméně,

hormonální změny v štítné žláze mohou také způsobit potíže s koncentrací. Když pacienti s hypotyreózou dostanou správnou léčbu, jsou překvapeni, jak rychle se jejich paměť vrátí k normálu. Nikdy nezapomeňte konzultovat lékaře před jakoukoli vlastní diagnózou.

I když procházíte menopauzou, neměli byste na něm vždy odepsat všechny příznaky.

3. Ztráta vlasů a suchá kůže

Ztráta několika vlasů je docela normální, zvláště v zimním a jarním období. Pokud ztráta vlasů je skutečně vyjádřena nebo trvá z těchto období, může to znamenat, že něco není v pořádku s štítnou žlázou.

Dalším znakem jsou změny pokožky a její struktura.

Suchost, svědění kůže je výsledkem pomalejšího metabolismu a snížením pocení. Jednou z příčin těchto příznaků je změna sekrece hormonů štítné žlázy. Tento příznak může být doprovázen přerušením cyklu růstu vlasů.

4. Změna hmotnosti

Prudké zvýšení nebo snížení hmotnosti bez jakékoliv zjevné příčiny je úzkost. Jedná se o jeden z nejběžnějších příznaků hypotyreózy.

K tomu dochází v důsledku špatného fungování štítné žlázy, která zpomaluje celé tělo. Také vám způsobuje změny v chuti. Například, jídlo je již vychutnávat jako dřív, protože chudí fungování štítné žlázy změní své pocity (nejen chuť, ale i dotek a vůně). 5.

konstantní únava a ospalost zvýšit počet hodin spánku každou noc může být známkou toho, že něco není s štítné žlázy v pořádku.

Když nevytváří dost hormonů, tělo se zpomaluje. To způsobuje pocit stálé únavy. Nezjasněné svalové bolesti a křeče - ještě jeden signál.

Nedostatek hormonů štítné žlázy může změnit nervy, které vysílají signály z mozku do zbytku těla. To může způsobit záchvaty nebo teak pocit v různých částech těla.

Nicméně, nezapomeňte, že tyto dva problémy jsou ty, kteří trpí cukrovkou, když nemoc uniká kontrole. V každém případě věnujte pozornost vašim příznakům a nezapomeňte si promluvit se svým lékařem.

6. Změny v náladě a tlak v přebytku žaludeční

nebo deficit hormonů štítné žlázy v těle může vyvolat podrážděný, neklidný a vzrušený.

Může také způsobit, že máte pocit stálého smutku a deprese , protože se mění hladina serotoninu v mozku.Také, když je něco štítné žlázy v pořádku, máte problémy s trávením a tlak v žaludku, která není zlepšit pomocí vyvážené stravy a cvičení. 7.

srdeční tep, vysoký krevní tlak a další příznaky

Zvýšená bušení srdce v krku může být také známkou toho, že vaše štítná žláza nefunguje tak, jak by měl. Vysoký krevní tlak často doprovází srdeční tep a způsobuje zvýšení hladiny špatného cholesterolu.

Problémy se štítnou žlázou by měly být léčeny odborníkem. Fyzické cvičení a zdravá výživa nestačí.

Dávejte pozor na to, co vaše tělo vám řekne

Jak vidíte, štítná žláza může způsobit mnoho různých změn v těle z náhlých změn v hmotnosti do vážnějších příznaků. Pokud ignorujete tyto příznaky, problém se ještě zhorší.

Problémy spojené s touto žlázou se často vyskytují po 35 letech, většinou u žen.

Odhaduje se, že na celém světě žije více než 300 milionů lidí, kteří trpí hypotyreózou.

S pomocí léků mohou žít normální život.


Zhoršujete příznaky menopauzy? Zajímavosti

Zhoršujete příznaky menopauzy? Zajímavosti

Nás vidět na rovinu: Menopauza je stádium v ​​životě ženy, které generuje hodně strachu. Muži nemohou pochopit, protože mohou vést plný a aktivní sexuální život až do své smrti. Místo toho ženy čelí určitá omezení, která mohou cítit určité nepohodlí v sexuálním životě, počínaje asi 50 lety. Protože všechny tyto informace o hormonálních změn a související faktory by bylo překvapivé, aby se nebála.

(Zajímavosti)

8 Způsoby použití soli, které si ani nebyli vědomi

8 Způsoby použití soli, které si ani nebyli vědomi

Zajímavá fakta Salt - koření, které má vlastnosti známé nejen v kuchyni, ale v péči o krásu. Spotřeba přílišné soli může způsobit řadu zdravotních problémů , proto je doporučeno, aby její množství ve stravě bylo omezené. Dobrou zprávou je, že je užitečná pro péči o krásu, stejně jako může být použita denně bez poškození těla.

(Zajímavosti)