7 Psychologické výhody tělesného cvičení


7 Psychologické výhody tělesného cvičení

Více lidí začíná chodit do posilovny nebo dělat fyzické cvičení ke zlepšení jejich vzhledu. Ale víte, že cvičení je také dobré pro vaši mysl?

Dnes odhalíme některé z mnoha psychologických přínosů fyzického cvičení, takže si přečtěte!

Fyzické cvičení jsou dobré pro mysl

Ano, ve skutečnosti, fyzické cvičení má mnoho psychologických výhod, včetně lepší paměti, úlevu od stresu, zmírnění a zlepšené schopnosti učení.

Existuje mnoho dalších neznámých výhod, které nám mohou poskytnout fyzické cvičení.

Dnes budeme mluvit o pouhých 7 těchto výhod, i když víme, že mnohem více by mohlo být přidáno do seznamu.

Chcete přidat ještě něco? Pokud ano, sdílejte s námi, co přidat!

1. Fyzická cvičení vás činí šťastnějším

Pokaždé, když děláte fyzické cvičení, tělo produkuje endorfiny, což přináší pocit euforie a naprostého štěstí. To je důvod, proč fyzické cvičení se doporučuje lidem, kteří trpí depresí.

Stejně tak, pokud máte strach nebo úzkostný problém, cvičení může pomoci zmírnit napětí, které ztrácí tělo a mysl. Pomůže vám relaxovat, spát lépe a budete ve svém každodenním životě mnohem produktivnější.

2. Zvyšte sebeúctu

Tréninky vám umožní, aby vás zdravé a šťastné. To je skvělý podnět k sebevědomí, které vám pomůže ocitnout se více.

Pokud máte problémy s vaším vnímáním, vlak! To vám pomůže vidět sebe v lepším světle, a budete se cítit lépe. Budete také prokázat lepší verzi sebe sama pro ostatní.

3. Zlepšit společenské vztahy

S lepším vnímáním sebe sama, pocity šťastného a milujícího a oceňováním sebe sama vylepšíte své společenské vztahy. Budete mít více sebedůvěry, které vám pomohou hlouběji a lépe se sladit s ostatními.

Budete se také cítit motivovanější účastnit se skupinových aktivit, hrát skupinové hry nebo začít rozhovor s někým, koho neznáte, jednoduše proto, že jste dobře a přátelsky připraveni.

Také vám přinese pohodu a pozitivní.

4. Prevence kognitivních poruch

Pokud se obáváte degenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, stojí za to vědět, že fyzické cvičení pomůže jim předcházet.

Proto musíte trénovat pravidelně od 25 do 45 let. Vaše budoucnost vám bude vděčná.

5. Pomáhá řídit závislost

Pokud jste zvyklí na drogy, alkohol, tabák nebo něco jiného, ​​cvičení pomůže kontrolovat to. Někdy vám dokonce mohou pomoci úplně opustit závislost.

Jak to lze udělat?

Závislost úzce souvisí s hormonem dopaminu. Tento hormon také vystupuje během cvičení. Proto jsou velmi účinné v boji proti škodlivým návykům.

6. Zlepšit paměť

Fyzická cvičení se zvyšuje v buňkách reprodukce hippokampu zodpovědných za paměť a učení. Tím se zlepší vaše paměť, což vám umožní naučit se nebo efektivněji ukládat informace.

Sedavý způsob života zraňuje paměť.

7. Budete mnohem produktivnější

Možná si myslíte, že cvičení vás může nudit a že tímto způsobem budete pracovat horší v práci nebo v jiných činnostech, které musíte vykonávat.

Ale z pravdy není nic vzdálenějšího.

Trénink vám pomůže mít mnohem více energie, protože i když mu nemůžete uvěřit, udržují vás aktivní po celý den. Zlepšují koncentraci v práci.

Máte sedavý životní styl? Pravidelně trénujete? To jsou jen některé z výhod, které mohou být poskytnuty cvičením.

Pokud se cítíte špatně, pokud jste neproduktivní, zvažte, zda může fyzická námaha pomoci napravit situaci. Někdy je něco tak jednoduché, jako několik cvičení může vyřešit mnoho problémů.


Výhody vstávat časně

Výhody vstávat časně

Užitečné návyky Mnozí lidé jsou velmi těžké vstávat časně, a to i po mnoha letech studia nebo práce, toto povolání není ani trochu jednodušší. Ale stejně jako všechno v životě, vždy byste měli předpokládat, že sklo je z poloviny plná, takže dnes budeme hovořit o některé z výhod vstávat časně, jste byli více motivováni k ní a užijte si ráno další.

(Užitečné návyky)

Sedm cvičení doma elastických hýždí

Sedm cvičení doma elastických hýždí

Užitečné návyky Pokud chcete mít dokonalý zadek spousta dobrých tréninkových postupů, které můžete snadno udělat, nebo v posilovně nebo ven, a které mohou významně pomůže dosáhnout cíle. V tomto článku se dozvíte o nejúčinnějším cvičení pro hýždě , které vám pomohou získat dobré výsledky během několika týdnů.

(Užitečné návyky)