7 Výrobků, které pomáhají kontrolovat hypertenzi


7 Výrobků, které pomáhají kontrolovat hypertenzi

Hypertenze je chronická porucha, která ovlivňuje kardiovaskulární systém,, který způsobuje zvýšení krevního tlaku.

Pokud máte vysoký krevní tlak, to znamená, že překračuje normu, významně zvyšuje riziko:

  • poškození tepen;
  • mrtvice;
  • jiné srdeční onemocnění, které mohou smrtelně skončit.

Hypertenze je, když je krevní tlak 140/90 nebo vyšší.

Přestože je tato porucha poměrně častá, je však nebezpečná pro osoby ohrožené nebo pro ty, kteří už léky užívají k potlačení této nemoci.

Problémem je, že první stadia onemocnění nemají žádné příznaky.

Proto byste měli pravidelně navštěvovat lékaře, zvláště pokud vaše rodina má předispozici k hypertenzi nebo jiným rizikovým faktorům, které vás ovlivňují.

také užitečné spotřebovávat více specifických produktů, kvůli vlastnosti, které jsou jednodušší kontrolovat krevní tlak. To je přirozený způsob, jak zlepšit své zdraví.

V našem článku podrobně rozvedeme 7 nejlepších produktů, které by měly být přidány do vaší stravy pro boj s hypertenzí.

1. Lněné semeno

Lněné semínko je zdroj přírodních vláken a důležité tuky Omega-3. Když tělo pohlcuje, lně pomáhá kontrolovat hladinu škodlivého cholesterolu a vysokého krevního tlaku.

Pokud pacienti s vysokým krevním tlakem pravidelně konzumují semena, jejich stav se zlepší. Snižuje také riziko vaskulárních problémů a usnadňuje kontrolu zánětu tkání.

Je to velmi výživná přísada, která funguje perfektně jako prevence proti úzkosti a nadváze.

Chcete vědět více? Léčivá nápoj s lněného semínka v boji proti celulitidě a zlepšují stav kůže

2. Banány Banány jsou známé pro svou neuvěřitelnou sladkou chuť - skvělý součást diety zaměřené na léčbu a prevenci hypertenze.

Vzhledem k vysokému obsahu draslíku pomáhají regulovat zánět v těle.Snižuje se také retence tekutin, což pozitivně ovlivňuje krevní tlak.

3. Mastné ryby

Mastné ryby - to je jeden z hlavních přírodních zdrojů omega-3. Jedná se o typ tuku, který pomáhá vyčistit tepny pro kontrolu triglyceridů, cholesterolu a krevního tlaku.

Dokonalá ryba čistí tělo a pomáhá předcházet zánětu. Tyto výrobky jsou ideální pro zlepšení krevního oběhu v těle.

Mastné ryby také obsahují vysoce kvalitní bílkoviny a další důležité živiny, které pomáhají zlepšovat tělesné a duševní zdraví. 4.

celer celer ve vysoké koncentraci antioxidačních fytochemikálie a sloučenin, které mají velké výhody pro pacienty s hypertenzí.

Pokud jíte průměrně každý den, pomáhá kontrolovat záněty a usnadňuje odstranění tekutiny, která v těle stagnuje.

Celer rovněž obsahuje důležité minerální látky, které pomáhají nižší hladiny kortizolu- hormonu, spojené se stresem a vysoký krevní tlak.

5. Cibule

Tato zelenina se používá jako koření pro mnoho pokrmů bohatých na síru. Síra snižuje zánět, vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak.

přírodní šťávy z cibule vyčistit tepen, protože vyvozovat přebytek trans-mastných kyselin, jako je například „špatného“ cholesterolu (low density lipoprotein) a triglyceridů.

Cibule také obsahují silné antioxidanty, které zabraňují oxidačnímu poškození, spojené s předčasným stárnutím tepen. 6. Kayenskyy pepř

Pokud kayenskyy jíst jako papriky, je ideální způsob, jak snížit vysoký krevní tlak u pacientů, kteří nejsou schopni řádně kontrolovat jejich krevní tlak.

kapsaicin (účinná látka obsažená v této odrůdy papriky), zlepšuje krevní oběh a zabraňuje tvorbě plaků, které se hromadí a může způsobit kornatění tepen.

To je skvělý způsob, jak zabránit negativním účinkům volných radikálů, protože spojeno s rozvojem hypertenze u dospělých.

Viz článek: Varovné příznaky vysoké hladiny krevního cukru a cukrovky

kokosová voda 7. Ve většině případů lidí si neuvědomuje, jak užitečné pravidelně pít kokosová voda.

Tento nápoj je bohatý na minerály a antioxidanty. Kokosová voda je nejen vyživuje vlhkosti od těla, ale také zlepšuje krevní oběh a pomáhá léčit poruchy spojené s krevním tlakem.

Působí jako přírodní diuretikum, které ideální způsob, jak stimulovat vylučování tekutiny, která nazbyruyetsya tkáně.

kokosová voda a nasycuje tělo vláken a malou dávkou zdravých tuků, které posílení srdce a chrání ji.

Monitorujte krevní tlak správnou výživou, protože je to nejlepší způsob, jak předejít riziku a následkům hypertenze.

Začněte jíst potraviny, které jsme popsali v tomto článku, dokončete je v kompletní a vyvážené stravě.


Osobní svoboda je svoboda dělat to, co chcete

Osobní svoboda je svoboda dělat to, co chcete

Osobní svoboda je, že ne každý může zkusit ve svém životě. Pokud nejsou těžká přístup k životu na „to, co chcete“, znamená to, že jste samosvidoma muže a vždy chovat vážně, inteligentní, taktní a jsou v souladu s jejich hodnotami. Měli byste vědět, že to není vždy snadné. Někdy se vaše zodpovědnosti začnou pomalu tahat dolů a těšit se ze života, což ještě ztíží život.

(Zajímavosti)

Butterflies v žaludku: možné příčiny takového pocitu

Butterflies v žaludku: možné příčiny takového pocitu

Každý měl pocit motýlů v břiše. A teď se nejedná o metaforu lásky, ale o skutečné důvody pro takovou odchylku od normy. Tento pocit je spojen s nervy. Někdy se říká, že se vyskytuje v důsledku působení druhého mozku (trávicí orgány). Pokud však motýly v břiše neprocházejí dlouhou dobu, situace je zcela odlišná.

(Zajímavosti)