7 Výrobků, které pomáhají kontrolovat hypertenzi


7 Výrobků, které pomáhají kontrolovat hypertenzi

Hypertenze je chronická porucha, která ovlivňuje kardiovaskulární systém,, který způsobuje zvýšení krevního tlaku.

Pokud máte vysoký krevní tlak, to znamená, že překračuje normu, významně zvyšuje riziko:

  • poškození tepen;
  • mrtvice;
  • jiné srdeční onemocnění, které mohou smrtelně skončit.

Hypertenze je, když je krevní tlak 140/90 nebo vyšší.

Přestože je tato porucha poměrně častá, je však nebezpečná pro osoby ohrožené nebo pro ty, kteří už léky užívají k potlačení této nemoci.

Problémem je, že první stadia onemocnění nemají žádné příznaky.

Proto byste měli pravidelně navštěvovat lékaře, zvláště pokud vaše rodina má předispozici k hypertenzi nebo jiným rizikovým faktorům, které vás ovlivňují.

také užitečné spotřebovávat více specifických produktů, kvůli vlastnosti, které jsou jednodušší kontrolovat krevní tlak. To je přirozený způsob, jak zlepšit své zdraví.

V našem článku podrobně rozvedeme 7 nejlepších produktů, které by měly být přidány do vaší stravy pro boj s hypertenzí.

1. Lněné semeno

Lněné semínko je zdroj přírodních vláken a důležité tuky Omega-3. Když tělo pohlcuje, lně pomáhá kontrolovat hladinu škodlivého cholesterolu a vysokého krevního tlaku.

Pokud pacienti s vysokým krevním tlakem pravidelně konzumují semena, jejich stav se zlepší. Snižuje také riziko vaskulárních problémů a usnadňuje kontrolu zánětu tkání.

Je to velmi výživná přísada, která funguje perfektně jako prevence proti úzkosti a nadváze.

Chcete vědět více? Léčivá nápoj s lněného semínka v boji proti celulitidě a zlepšují stav kůže

2. Banány Banány jsou známé pro svou neuvěřitelnou sladkou chuť - skvělý součást diety zaměřené na léčbu a prevenci hypertenze.

Vzhledem k vysokému obsahu draslíku pomáhají regulovat zánět v těle.Snižuje se také retence tekutin, což pozitivně ovlivňuje krevní tlak.

3. Mastné ryby

Mastné ryby - to je jeden z hlavních přírodních zdrojů omega-3. Jedná se o typ tuku, který pomáhá vyčistit tepny pro kontrolu triglyceridů, cholesterolu a krevního tlaku.

Dokonalá ryba čistí tělo a pomáhá předcházet zánětu. Tyto výrobky jsou ideální pro zlepšení krevního oběhu v těle.

Mastné ryby také obsahují vysoce kvalitní bílkoviny a další důležité živiny, které pomáhají zlepšovat tělesné a duševní zdraví. 4.

celer celer ve vysoké koncentraci antioxidačních fytochemikálie a sloučenin, které mají velké výhody pro pacienty s hypertenzí.

Pokud jíte průměrně každý den, pomáhá kontrolovat záněty a usnadňuje odstranění tekutiny, která v těle stagnuje.

Celer rovněž obsahuje důležité minerální látky, které pomáhají nižší hladiny kortizolu- hormonu, spojené se stresem a vysoký krevní tlak.

5. Cibule

Tato zelenina se používá jako koření pro mnoho pokrmů bohatých na síru. Síra snižuje zánět, vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak.

přírodní šťávy z cibule vyčistit tepen, protože vyvozovat přebytek trans-mastných kyselin, jako je například „špatného“ cholesterolu (low density lipoprotein) a triglyceridů.

Cibule také obsahují silné antioxidanty, které zabraňují oxidačnímu poškození, spojené s předčasným stárnutím tepen. 6. Kayenskyy pepř

Pokud kayenskyy jíst jako papriky, je ideální způsob, jak snížit vysoký krevní tlak u pacientů, kteří nejsou schopni řádně kontrolovat jejich krevní tlak.

kapsaicin (účinná látka obsažená v této odrůdy papriky), zlepšuje krevní oběh a zabraňuje tvorbě plaků, které se hromadí a může způsobit kornatění tepen.

To je skvělý způsob, jak zabránit negativním účinkům volných radikálů, protože spojeno s rozvojem hypertenze u dospělých.

Viz článek: Varovné příznaky vysoké hladiny krevního cukru a cukrovky

kokosová voda 7. Ve většině případů lidí si neuvědomuje, jak užitečné pravidelně pít kokosová voda.

Tento nápoj je bohatý na minerály a antioxidanty. Kokosová voda je nejen vyživuje vlhkosti od těla, ale také zlepšuje krevní oběh a pomáhá léčit poruchy spojené s krevním tlakem.

Působí jako přírodní diuretikum, které ideální způsob, jak stimulovat vylučování tekutiny, která nazbyruyetsya tkáně.

kokosová voda a nasycuje tělo vláken a malou dávkou zdravých tuků, které posílení srdce a chrání ji.

Monitorujte krevní tlak správnou výživou, protože je to nejlepší způsob, jak předejít riziku a následkům hypertenze.

Začněte jíst potraviny, které jsme popsali v tomto článku, dokončete je v kompletní a vyvážené stravě.


Banana kůže nástroje

Banana kůže nástroje

V tomto článku vám řekneme o 20 způsobů, jak používat banánovou kůži , kterou jste asi předtím neuznal. Budete příjemně překvapeni! Samozřejmě jste slyšeli víc než jednou o výhodách a výhodách banánů, ale víte, že banánová kůže má také více než 20 variací použití? To může být užitečné nejen pro zdraví a kůži, ale může být také užitečné ve vašich domácích záležitostech, a to díky antifungálním, antibiotickým a enzymatickým vlastnostem.

(Zajímavosti)

Neočekávané důsledky diabetu

Neočekávané důsledky diabetu

Zajímavá fakta Diabetes je vážný zdravotní problém, který trpí více než 6 milionů lidí všech věkových kategorií po celém světě. Jedná se o chronickou komplikovanou metabolickou poruchu, která je charakterizována nesprávným metabolizmem cukru, bílkovin a tuků z potravin, které jíte. Nadbytek glukózy v krvi poškozuje tkáně a orgány lidí s diabetem.

(Zajímavosti)