10 Faktů o vlastnostech mořské soli


10 Faktů o vlastnostech mořské soli

O vlastnostech mořské soli se říká častěji. Jedná se o přírodní produkt, který se v posledních letech stal velmi populární, a to nejen jako alternativa k rafinované soli, ale také jako prostředek na podporu zdraví. Vyrábí se odpařením mořské vody. To znamená, že složení takové soli zůstává nezměněno, protože neprochází průmyslovým zpracováním.Je charakterizován vysokým obsahem důležitých minerálů,který po vstřebání tělem mu dá mnoho užitečných vlastností. Samozřejmě, mořská sůl by měla být udržována v minimálních množstvích, protožezneužívání může dát opačný účinek. Vzhledem k tomu, že někteří lidé stále nevědí o vlastnostech mořské soli, chceme zvýraznit Top 10 svých výhod.

Zjistěte více o nich!

1. Mořská sůl posiluje imunitní systém

Živiny obsahující mořskou sůl účinně

zvyšují tvorbu protilátek imunitním systémem. Pokud ho konzumujete v mírné hladině,

pomáhá předcházet nachlazení a jiným virovým infekcím, které napadají tělo. Číst článek: Věděli jste, že odpočinek zlepšuje ochranu proti virovým onemocněním?

2. Pomáhá vyhladit tělo

Tento produkt je skvělý pomocník v procesu tělování peeling

. A to vše proto, že se při vysokých teplotách nešetří. Výživové vlastnosti mořské soli zůstávají nezměněny.Důležité, důležité minerály, které obsahují sůl,

regulují hladinu pH v krvi, což přispívá k eliminaci toxinů a kyselých sloučenin. 3. mořská sůl zápasí s astmatem

Vzhledem ke své protizánětlivé a uklidňující účinek

mořskou solí je přirozeným řešením proti podráždění dýchacích cest. Má mírný expektorantní účinek, který

pomáhá regulovat tvorbu nadměrného sputa . Mořská sůl tak brání obstrukci dýchacích cest.Ve skutečnosti je mořská sůl pro pacienty s astmatem velice užitečná, protože

zmírňuje potíže s dýcháním. 4. Chrání zdraví kardiovaskulárního systému

půl lžičky soli se rozpustí v teplé vodě, aby

přirozený způsob, jak kontrolovat vysokou hladinu cholesterolu a krevní tlak. Ačkoli sůl nedoporučuje hypertenzi, tento druh se může spotřebovat v malých množstvích, protože je naprosto bezpečný.

Vzhledem k vysokému obsahu důležitých minerálů ve slané směsi snižuje riziko aterosklerózy, infarktu a mrtvice.

5. Mořská sůl snižuje svalovou bolest V mořské soli

Vysoká hladina draslíku a hořčíku,

A tyto dva minerály jsou důležité pro správné fungování svalů. Pomáhají snížit napětí, zvláště po cvičení, nebo pokud musíte podstoupit těžkou fyzickou aktivitu.

Kromě toho mořská sůl reguluje hladinu elektrolytů, jejichž bilance je narušena kvůli ztrátě lipidů. 6. Ona bojuje s depresí

Vlastnosti mořské soli jsou opravdu působivé. Koneckonců, tento výrobek

taképomáhá udržovat normální hladinu melatoninu a serotoninu, což je spojeno s dobrým blahem. Poté, co tělo převede sůl, zabraňuje tvorbě kortizolu, a tím snižuje stres a depresi.7. Mořská sůl zlepšuje trávení

Vzhledem k obsahu chloridů mořská sůl pomáhá vytvářet přírodní kyseliny, které optimalizují proces trávení sacharidů a bílkovin.

Po vstřebání tělem zvyšuje hladinu trávicích enzymů a prospěšných bakterií

, které společně odstraňují odpad a šetří živiny.

8. Pomáhá spát lépeVlastnosti mořské soli jsou dále ohromeny. Vzhledem k tomu, že tento produkt stimuluje produkci melatoninu, může být velkým pomocníkem pro osoby trpící nespavostí nebo poruchami spánku.

Směs mořské soli s teplou vodou a

pít před spaním, aby se uvolnil tělo a mysl

. To vám pomůže spát dobře a ne probudit uprostřed noci. Mořská sůl pomáhá očistit sliznice těla. V důsledku toho je chrápání sníženo v důsledku obstrukce respiračního traktu.9. Mořská sůl optimalizuje práci mozku

Důležité minerály, které obsahují mořskou sůl, mají velmi pozitivní vliv na mozkovou práci.

Poté, co tělo absorbuje, zlepšují procesy výměny informací a komunikace v mozkových buňkách.

A to je nesmírně důležité pro soustředění a dobrou paměť.

10. Zabraňuje předčasnému stárnutí Tento organický produkt má antioxidační a alkalický účinek, což činí skvělý nástroj proti předčasnému stárnutí buněk.

To znamená, že

mořská sůl ve stravě snižuje riziko chronického fyzického onemocnění na vaší duševní úrovni. Kromě toho, protože podporuje detoxikaci, je to skvělý doplněk, který zabraňuje vráskám a dalším známkám stárnutí pokožky.

Jak vidíte, mořská sůl má mnoho užitečných vlastností, zejména ve srovnání se stolní solí. Zkuste to koupit v obchodech s přírodními produkty a konzumovat mírně, aby využili všech svých vlastností.


4 Jednoduché cvičení na snížení bolesti v

4 Jednoduché cvičení na snížení bolesti v

Produkty Neck Přírodní krku - je jedním z nejvíce ohrožených částí těla, která je nejvíce postižených stresem a vyčerpáním během dne. Kvůli fyzické aktivitě a stresové práci kolem krku se můžete setkat s těžkou a nepříjemnou bolestí. Je proto důležité, aby přijaly účinné cvičení na snížení bolesti v krku a nosit pravidelně, aby se zabránilo onemocnění svalů a kloubů.

(Lidových opravné)

Jak se zbavit „vrána k nohám“ s přirozenou noční krém

Jak se zbavit „vrána k nohám“ s přirozenou noční krém

Přírodní produkty, aby se zabránilo vzniku nových „vrána k nohám“ a učinit méně nápadné jsou již k dispozici, bychom měli používat opalovací krémy, které obsahují přísady pro obnovení pokožky. Takzvané „vrána k nohám“ - tenká čára v rozích očí , vytvořené z příliš agresivní mimikry a snížit produkci kolagenu a elastinu.

(Lidových opravné)