7 Produktů pro prevenci degenerace žlutých skvrn


7 Produktů pro prevenci degenerace žlutých skvrn

Degenerace žlutého oka je jedním z nejčastějších poruch zraku, které mohou významně snížit kvalitu lidského života. Obvykle toto onemocnění postihuje lidi v dospělém a pokročilém věku.

Spojte vývoj této poruchy sítnice se zhoršením makulárního stavu, který je zodpovědný za ostrost a kvalitu vidění. Macula - tenká membrána s nažloutlým nádechem, která se nachází přímo za oko žáka.

Hlavním příznakem žluté škvrny makulární degenerace je rychlé zhoršení vidění, včetně ztráty ostrosti. Jakmile si všimnete tohoto nepříjemného příznaku, okamžitě kontaktujte lékaře, protože protřepání obrazu namísto jasného obrazu významně sníží kvalitu života.

Pacienti s makulární degenerací ztrácejí schopnost číst malý tisk, zaměřují se na objekty a rozpoznají tváře kamarádů z dálky.

Největší nevýhodou tohoto onemocnění je jeho postupná progrese, která může časem vést k úplné slepotě.

Aby se zabránilo onemocnění, je třeba i nadále dodržovat zásady správné výživy. Při aktivním životním stylu a pravidelných průzkumech můžete zabránit vzniku nejen degenerace žlutého skvrna, ale i dalších poruch zraku.

V tomto článku budeme sdílet se seznamem 7 výrobků, které mají příznivý vliv na vidění kvůli vysokému obsahu živin v jejich složení.

Ujistěte se, že jejich účinnost je na vlastní zkušenosti!

Degenerace žlutých skvrn: preventivní produkty

1. Vejce

Pravidelné používání vajíček je neuvěřitelně užitečným zvykem, pokud chcete být zdravý a mít absolutní vidění co nejdéle.

Tato živina je zdrojem esenciálních aminokyselin, luteinu a zeaxantinu pro tělo. Všechny tyto látky chrání oči před předčasným stárnutím.

  • Aby se zabránilo problémům s pohledem na vejce, je lepší jíst vařené vejce se žloutek, protože to je ta část vajíčka, která má nejvíce živin.
  • Spotřeba vajíček potřebuje umírněnost, protože obsahuje hodně tuků.

2. Dýňová semena

V semenech dýně obsahuje velké množství zinku a vitálních mastných kyselin. Tyto látky jsou nepostradatelné pro prevenci poškození zraku.

Vzhledem k tomu, že dýňová semínka má jedinečnou chuť, může být doplněna řadou pokrmů. Tento produkt je skvělým přírodním prostředkem k prevenci degenerace žluté skvrny a výskytu prvních příznaků předčasného stárnutí.

  • Sezóna s dýňovými semínky a salátovým dresinkem.
  • Nebojte se, že pokud budete jíst denní dýně, získáte nadváhu. Ve skutečnosti je tento produkt nejen výživný a výživný, ale i nízkokalorický.

3. Mastné ryby

Všechny druhy mastných ryb jsou charakterizovány vysokými hladinami omega-3 mastných kyselin. Kromě toho obsahují mnoho antioxidantů, které při vdechnutí do lidského těla snižují zánětlivý proces a zabraňují vzniku příznaků předčasného stárnutí.

Vzhledem k živinám obsaženým v tučných rybách můžete upravit hladinu cholesterolu v těle. Tento chutný výrobek ještě více pomáhá snižovat krevní tlak a zlepšuje tok krve.

Lékaři doporučují užívat mastné ryby pravidelně, aby zlepšili vidění a zabránili jejich zhoršení u starších osob. Pokud jste již dostali diagnózu "žluté škvrny makulární degenerace", nebo někdo z vaší rodiny trpěl tímto onemocněním, červené ryby pomohou zmírnit váš stav a poskytnout tělu potřebné minerály.

  • Jezte mastnou rybku alespoň 2-3krát týdně.

4. Mořské plody

Věřte tomu nebo ne, ale mořské plody jsou také nezbytné pro prevenci makulární degenerace.

Mořská voda obsahuje velké množství zinku. Tento minerál je nepostradatelný pro zpevnění membrány, která pokrývá oči.

Navíc se mořské plody vyznačují vysokým obsahem aminokyselin a vitálních mastných kyselin, které přispívají k obnově tkání po úrazech a úrazech.

  • Přidejte mořské plody do salátů a studených předkrmů.

5. Zelený čaj Zelený čaj je populární nápoj mezi lidmi, kteří se starají o své zdraví, protože nejen pomáhá regulovat hladinu cholesterolu v těle, ale také podporuje hubnutí.

Tento nápoj se vyznačuje mimo jiné vysokým obsahem antioxidačních sloučenin, tj. Molekul, které vyrovnávají škodlivé účinky volných radikálů a toxinů.

Dále antioxidanty stimulují obnovu buněk a vnitřních orgánů, urychlit regeneraci organismu po zánětlivých procesů a snížit riziko problémy s viděním, včetně makulární degenerace.

  • Pijte jednu sklenici zeleného čaje nejméně třikrát týdně.

6. Rajčata Rajčata - je velmi užitečný zelenina s vysokým obsahem lykopenu. Tato antioxidační sloučenina zabraňuje rozvoj degenerativních onemocnění těla.

spolu s beta-karoten a lykopen minerály vytvořit silný ochrannou bariéru proti volným radikálům a slunečního záření.

Při pravidelné konzumaci rajčat můžete uložit absolutní vizi, stejně jako je to možné, a snížit riziko vzniku poruch u starších lidí.

  • Přidejte čerstvé rajčata na saláty a zeleninové proužky.
  • Vypijte jednu sklenici čerstvé rajčatové šťávy k snídani alespoň třikrát týdně.

7. Špenát špenát a další zelená listová zelenina obsahují velké množství živin, včetně zinku, vitamin A a kyseliny listové. Všechny tyto látky jsou nezbytné pro prevenci poškození zraku.

Pokud jsou diagnostikovány s „makulární degenerace“ Rozhodně doporučujeme patří špenát do svého každodenního jídelníčku. Vzhledem k velkému množství živin ve svém složení špenát nejen zlepší zdraví, ale také vytvořit ochrannou bariéru proti oxidačnímu stresu.

Navíc, špenát má schopnost snižovat příznaky zánětu a jiných příbuzných onemocnění.

  • Obohaťte svůj jídelníček s špenát, pravidelně přidávat do salátů, polévek a rostlinného pásu.

Jsou všechny výše uvedené produkty ve vaší denní stravě? Pokud ne, je čas změnit. Snažte se používat každý produkt z tohoto seznamu alespoň několikrát týdně.

Uvědomte si, že tyto potravinářské výrobky pomáhají nejen zabránit rozvoji onemocnění, ale také zlepšit vaše celkové zdraví.

O jakých uších se ti to poví?

Uši nejen mohou vyprávět o osobě, ale také pomáhají identifikovat některé nemoci. Zjistěte více o vašich uších a budete překvapeni!


Protizánětlivé kurkuma a pít s mandlové mléko

Protizánětlivé kurkuma a pít s mandlové mléko

Přirozenou cestou nerovnováha způsobená infekcí nebo poškození tkáně může vést k zánětu a poškodit zdraví. Zánět je součástí obranné odpovědi, která je obvykle následuje: bolestí , ztuhlost kloubů komplikací každodenní úkoly se běžně postihuje klouby, ačkoli také ovlivňuje zdraví pohybového aparátu a oběhového systému.

(Lidových opravné)

Užitečné 11 potravin, které se podobají části těla

Užitečné 11 potravin, které se podobají části těla

Přirozenou cestou studia a rozjímání přírody - je potrava pro srdce a mysli Cicero Už jste někdy sám sebe zeptal na otázku, proč jsou některé produkty podobají části těla? A proč jsou pro tyto orgány zvlášť užitečné? Shoduje vás tato náhoda? Všichni dobře víme, že příroda je moudrá, ale můžeme být šokováni zřejmými důkazy ve prospěch tohoto prohlášení.

(Lidových opravné)