7 Důvodů, proč špatné kousal nehty


7 Důvodů, proč špatné kousal nehty

Zajímavá fakta To není jen estetický problém, protože kousání nehtů může vést ke zdravotním komplikacím, jako jsou bakterie a deformovaných prstů. ○ Oniofagie, běžně známá jako

zvyk hýčkat nehty, je běžným problémem v jakémkoli věku. V tomto článku budeme vysvětlovat, proč špatné nibbling nehty a proč byste se měli zdržet tohoto.

Důvody k nibble nehty

Zvyk nibbling nehty mají tisíce lidí. Vyvíjí se v dětství. Navzdory skutečnosti, že většina z nás prošla touto fází, někteří lidé si po mnoho let udrželi svůj zvyk.

Jedním z nejpozoruhodnějších příznaků tohoto zvyku je to, že si nevšimneme toho, co děláme. Jinými slovy, my

to nevědomě při sledování televize, cestování v metru nebo čekání v supermarketu. Je velmi obtížné se zbavit zvyku nibble nehtů. I když víme, že to není dobré, budeme dále bolet prsty a dokonce přestat dělat něco k odstranění posledního kusu nehtu.

V mnoha případech umožňuje mysli uniknout z problémů, starostí a negativních pocitů.

Kontrola nad úzkostí a stresem je zpravidla důvodem, proč si lidé nehýbávají své nehty. Tento zvyk je podobný nervóznímu klidu, nekontrolovatelnému a každodennímu.

Jak přestat nudit nehty?

Chcete-li zastavit nudging nehty, mnoho žen vzít estetiku v úvahu. Pro muže je to trochu komplikovanější, ale je to docela možné.

Možná jste se pokusili o lakování hořkých laků a nehtů, ale žádná z těchto metod nepracovala.

I když víme, že tyto návyky způsobují problémy, obvykle potřebujeme jiné pobídky k tomu, abychom uspěli v boji proti špatným návykům, jako je například kouření nebo pití alkoholu.

Zvyk hýčkat nehty ovlivňuje

růst nehtů, stejně jako jejich struktura. To vede k malým trhlinám v různých vrstvách nehtů. Z tohoto důvodu jsou nehty nerovnoměrně tvořeny a nezakrývají celý povrch. Jaké jsou důsledky zvyku hýbat nehty?

Důsledky tohoto zvyku lze rozdělit na dvě skupiny: fyzické a psychické nebo emocionální.

V každém případě se tyto účinky by měly být vzaty v úvahu, pokud chceme zastavit kousání nehty jednou provždy: akrobatická

Pokud je lak na nehty vidkushenyy, roste velmi pomalu a nerovnoměrně. Výsledkem je, že prsty vypadají ošklivě, což ovlivňuje vzhled rukou.

Bolest

Bolest je nesnesitelná, když něco zvednete, otevřete obálku, použijete nástroje, zadejte text do počítače nebo do mobilního telefonu.

Nemůžeme provádět denní akce efektivně. Když se naše prsty dotýkají nějakého subjektu, bolest ochromí. Bakteriální onemocnění

Nehty je

ideálním místem pro chov všech druhů bakterií. Prsty neustále manipulují s předměty, které mohou být kontaminovány. Nejčastějšími typy vyvíjejících se bakterií pod hřebíky jsou salmonely a E. coli, které se přenášejí prostřednictvím syrových potravin.

Když dáváme prsty do úst, mikroorganismy automaticky přejdou do hlenu a odtud přímo do těla, kde způsobují škodu.

Nicméně, někteří lidé, kteří kousají nehty, mají silnější imunitní systém polykání těchto bakterií. Tělo se naučilo bránit se od nich a neublíží.

Problémy se zuby

Nehty se hýbaly hlavně předními zuby. To zvyšuje opotřebení okrajů zubů a zvyšuje citlivost.

Rovněž nosí zubní sklovinu. Navíc tento zvyk může také způsobit špatný skus, to je nesprávné seskupení zubů. Může také způsobit problémy s žvýkáním a spánkem, pokud vaše ústa nezastaví úplně. Emocionální faktory

Ti, kteří kousají nehty, obvykle skrývají své ruce. Pravdou je, že

nikdo nemá rád lidi, aby viděli své chlupaté nebo zlomené nehty.

Mezi emocionální důsledky tohoto zvyku jsou hanba, nízká sebeúcta, zklamání a smutek. Bolesti kloubů

Ačkoli to zní divně, tato posedlá myšlenka způsobuje bolest v krku a čelisti v důsledku síly, kterou svaly potřebují připevnit k odtrhávání fragmentů nehtů.

Infekční nemoci

Když si uhryznete nehty, jste náchylnější k onemocnění známému jako paranchyma. To je nehet, který způsobuje otoky, zarudnutí a vylučování hnisu.

Vyvine se, když se bakterie dostane do kůže v trhlině.

Houba se často vyskytuje, když je maso pod širým nebem a hřebík nechrání kůži.

Jak vidíte, zvyk nibbling nehtů je řada nebezpečí.


Neočekávané skutečnosti o výhodách káva

Neočekávané skutečnosti o výhodách káva

Zajímavosti Káva - jedna z nejrozšířenějších nápojů na světě, jeho popularita je na druhém místě s vodou. Od starověku miliony lidí oceňují a pijí kávu, protože jsou povzbuzující a mají nádhernou chuť. Před několika desetiletími se však věřilo, že kvůli vysokému obsahu kofeinu má tento nápoj závažné vedlejší účinky.

(Zajímavosti)

7 „Nevinné“ návyky, které způsobují hormonální nerovnováha

7 „Nevinné“ návyky, které způsobují hormonální nerovnováha

Zajímavé skutečnosti Hormony hrají velmi důležitou roli v těle. Koneckonců jsou zodpovědní za regulaci základních tělesných systémů. Tato chemická vysílačů, které emitují žláz s vnitřní sekrecí, které stimulují růst buněk a některých kognitivních procesů. Dokonce se přímo podílejí na metabolismu, růstu a sexuální funkce, hormonální rovnováhu proto nesmírně důležité pro zdraví.

(Zajímavosti)