7 Příčin bolesti na hrudi u žen


7 Příčin bolesti na hrudi u žen

Mnoho žen považuje bolest prsu za znamení rakoviny prsu a to jim způsobuje úzkost. Nicméně, ve většině případů, bolest na hrudi není spojena s onemocněním. Takže, potřebuješ vědět , proč můžeš mít bolest na hrudi.

Většina žen má tendenci opakovaně pociťovat bolest na hrudi po celý život, neboť je častým příznakem hormonálních změn způsobených menstruací nebo těhotenstvím.zánět a citlivost prsou během menstruace sledují příliš často nejsou příznakem nějakého závažného porušení, a může být způsobeno hormonálními změnami.

Pokud v nezávislém vyšetření prsu nenajdete nic neobvyklého, ale často se u nich projeví bolest, je možné, že jsou způsobeny jinými benigními nemocemi. Dále vám řekneme o nejčastějších příčinách bolesti na hrudi.

Hormonální příčiny

Obvykle u dospívajících, když je menstruace ⇨ pouze menstruační cyklus je stanovenaobvykle se vyskytujebolesti na hrudi. PMS může způsobit bolest před menstruace.

Mnoho žen ve fertilním věku trpí bolestí na hrudi, která je nejčastěji pozorována v menstruačním cyklu - během ovulace a v dnech před menstruací. Tyto dvě fáze cyklu se shodují s obdobími náhlých změn hladiny ženských hormonů.

Kromě toho se tento problém vyskytuje také při použití antikoncepčních pilulek a substituční hormonální léčby.

Těhotenství

Jeden z prvních příznaků těhotenství by byl il v hrudi.Zpravidla jsou ženy zvlášť citlivé na ni v mladém věku nebo během prvního těhotenství. Obvykle se během prvního trimestru objevuje bolest v hrudi, velikost prsou se zvyšuje, žíly se stávají znatelné, což svědčí o zvýšení průtoku krve. Kojení

Když žena právě narodilo dítě, to je obecně cítil

je bolest na hrudibez ohledu na krmení své dítě, nebo ne kvůli zvýšenému množství mléka. Ale jeden by měl věnovat zvláštní pozornost tomuto problému, pokud je bolest častá, intenzivní nebo se stav nezlepšuje, protože to může znamenat případné onemocnění - mastitida. Tento problém je spojen se zánětem prsu kvůli obstrukci mléčného kanála. Příčinou mastitidy infekcí je

I karcinom prsu způsobená jako jsou viry, bakterie nebo houby.Příznaky, které musíte znát, jsou zarudnutí na hrudi, bolest a zejména horečka. Cysty v prsu

Dec cysty nebo

a představují dutinu naplněnoutekutiny, a dosud tvoříbýt uvnitř hrudi.Objevují se, když se normální mléčné žlázy zvětšují, což může nastat jednou nebo několikrát. Tyto cysty jsou obvykle benigní a jsou charakterizovány typem bolesti na hrudi. V případě, že jsou velké, mohou cítit dotek, ale je třeba určit některé z mamografu či ultrazvuku. Abscesy

hrudníku absces v hrudníku - je nahromadění hnisu v prsní tkáni. Důvodem jejich výskytu je především infekce. Při abscesu dochází k bolesti v hrudi a v nich dochází k měkké konvexní tvorbě.

K tomuto problému obvykle

,

způsobené bakteriemi, které vstupují na ňadra škvírami v bradavcey nebo z důvodu problémů, které vznikají při krmení dítěte. Bez ohledu na příčinu je nejlepší požádat lékaře o přezkoumání a jmenování správné léčby. Rakovina prsuJak jsme se zmínili dříve v tomto článku, mnohé ženy mají tendenci uvažovat bolesti na hrudi znamení rakoviny prsu, ale nejčastěji to není. Bolest na hrudi je jedním ze symptomů, které se objevují v pozdních stadiích

rakoviny prsu

. Je možné, pokud ženacheck

jeden je všechno jakoe patologichne tvořence Chestaléčba rakoviny se bude konat v době,pak vyhrál spíše než se používá vyloučení olSv hrudníkuDoporučení pro prevenci a léčbu bolesti na hrudi obvykle potřeba brát léky k úlevě od bolesti na hrudi. Je třeba si uvědomit, že je třeba provést některé změny v životním stylu, které by pomohly při léčbě a prevenci tohoto problému.

Snažte se nosit podprsenky, malé velikosti. Jíst zdravé

 • th potravin,s malým obsahem tuku a obsahuje mnoho ovoce tenisové zelenina a obilniny.podporuje normální hmotnosti, protože pomáhá stabilizovat hladiny hormonůpříjem Zvýšení vitaminu B6 (pyridoxin), vitamín B1 (thiamin) a vitamin E.
 • lze použít domácí opravné prostředky proti bolesti, jako je například balení vody, citron
 • m šťáva, ocot, káva.


  Jak dešifrovat signály kůže

  Jak dešifrovat signály kůže

  Kožní problémy - to není jen věc estetiky. Oni také často ukazují další zdravotní problémy. Existují různé nemoci, které postihují kůži, a některé z jejích signálů si zaslouží zvláštní pozornost. Naučte se, jak dešifrovat signály, které nám v tomto článku dáváme kůži. Nemoci kůže: typy a příznaky Jsou to onemocnění související s kůží.

  (Zajímavosti)

  Jak vybavit obydlí o pravidlech feng shui

  Jak vybavit obydlí o pravidlech feng shui

  Zajímavá fakta Náš stánek, hraje důležitou roli v našem životě. Pouze v našem domově se můžeme cítit pohodlně a v naprosté bezpečí a sdílet radostné chvíle s našimi rodinami. Ale pro nás to byl dobrý ve svých domovech, potřebujeme, aby ji udrželi čisté a harmonie. Proto se chceme podělit o užitečné tipy pro budování domu.

  (Zajímavosti)