7 čAstých příčin nadměrných plynů a nadýmání


7 čAstých příčin nadměrných plynů a nadýmání

Plyny a nadýmání - toto je jedním z nejčastějších a nevyhnutelných problémů mnoha lidí.

Vznikají kvůli bakteriím, které žijí ve střevě. Avšak vnitřní problémy nebo reakce na vnější faktory mohou situaci zhoršit.Ačkoli to není vážný zdravotní problém, někdy nadměrné plyny se vyskytují tak často, že se staly skutečnou výzvou pro osobu, která je trpí a způsobuje mnoho nepříjemností. Koneckonců, plyny se mohou hromadit a způsobit

špatný dech.Proto je důležitévědět, co způsobuje tento problém a jak ho snížit. Dnes chceme mluvit oo sedmi nejčastějších příčinách plynů, , abyste mohli přijmout nezbytná opatření, aby se jim vyhnuli. 1. Nerovnováha bakteriální flóry

Nadměrná tvorba plynů může nastat kvůli

nerovnováze bakterií, které chrání střeva. Takový problém

často dochází po trávicích onemocněních, jako je například gastroenteritida nebo infekce. Vzhledem k tomu, že se hladina pH v žaludku rychle mění, může zvýšit produkci plynů a některé bakterie se začnou rychle množit.

V takových případech je vhodné jíst více produktů obsahujících probiotika a prebiotika. Oni velmi pomohou obnovit prospěšné bakterie ve střevě.

Viz také 8 bohaté na bílkoviny rostlinné potraviny, které by měly být přidány do diety 2. fermentaci potravy ve střevech

Některé bakterie, které se nacházejí v trávicím traktu jsou zodpovědné za fermentaci některých produktů. Je nezbytné pro snadnější trávení jídla během trávení.

Tyto procesy se obvykle vyskytují v tlustém střevě. Nicméně

někdy bakterie mohou vstoupit do tenkého střeva a způsobit předčasnou fermentaci.

Vzhledem k tomu, že jídlo není zcela tráveno, se zvyšuje množství plynů v trávicím systému, dokud tělo neuvolní.

Nejhorší věc, že ​​taková fermentace může způsobit otok, bolest a další příznaky, které nepříznivě ovlivňují kvalitu lidského života.

3. Příliš rychlý příjem potravy Lidé, kteří jíst svůj oběd na několik minut (z jakéhokoli důvodu),

často trpí nadměrným množstvím plynů.

Faktem je, že zatímco konzumují potravu, spolknou hodně vzduchu. V důsledku toho se množství plynů ve střevě zvyšuje a totovede k nadýmání a nadýmání.

4. Nadměrná spotřeba mléčných výrobků Ačkoli někteří lidé nikdy nemají problémy s trávením mléčných výrobků, v průběhu času může tato strava způsobit vážné problémy.

S věkem a kvůli pravidelné expozici určitých faktorů může hladina enzymu laktázy snížit

. Jak asi víte, laktáza je zodpovědná za digesci mléčných výrobků.

Pokud po konzumaci mléčných výrobků máte určité poruchy trávení nebo nepříjemné příznaky, příčinou může býtintolerance k laktóze.

V tomto případě je jediným řešením vyhnout se určitému jídlu. Namísto toho nahradit mléčné výrobky alternativami bez laktózy.

5. Hormonální změny Hormonální změny, při nichž ženy procházejí menopauzou, stejně jako choroby spojené s hormonálními účinky, mohou vést k nadměrné akumulaci plynů.

Ačkoli vědci dosud nezjistili, jaké hormony mohou způsobit takovou reakci, ženy, které zažily toto období, trpí velmi zřejmými změnami v zažívacím systému.

Chcete-li kontrolovat příznaky a snížit jejich frekvenci,

potřebujete více cvičení a vypijte spoustu vody. 6. Citlivost na lepek

Plyny mohou být zřejmým příznakem alergií na potraviny

nebo jiné poruchy, jako je celiakie.

Tyto autoimunitní onemocnění vedou k závažným problémům s trávením, což způsobuje malé poškození sliznice tenkého střeva. Poté se objeví zánět v břišní dutině, bolest a další příznaky, které brání normálnímu trávení. Proto je důležité, aby byla tato porucha diagnostikována včas, zvláště vzhledem k tomu, že pro její kontrolu je nutné provést určité změny ve stravě.

Doporučená literatura: 10 náznaky, že jste bezlepkových nesnášenlivosti

7. hromadění Zácpa odpadu nebo hromadění odpadu ve střevě jsou potenciální příčiny plyn a jiné poruchy zažívání. Když odpad zůstává v tlustém střevě, změní se bakteriální flóra a tělo začne produkovat více plynů než obvykle. Kromě toho

existuje problém s střevem, protože nemůže normálně absorbovat živiny a odstraňovat zbytečný odpad.

Pokud máte tuto poruchu, je vhodné zvýšit spotřebu vody, vlákniny a dalších produktů, které mají pozitivní vliv na trávení.

Pamatujte, že

nejúčinnějším způsobem, jak tento problém ovládat, je začít jíst lépe . Zejména existuje méně výrobků, které stimulují produkci plynů.

Vezměte na vědomí všechna tato doporučení a poraďte se s lékařem, pokud si myslíte, že je to nezbytné.


Humus: přirozená antidepresiva, bohatá na živiny

Humus: přirozená antidepresiva, bohatá na živiny

Už jste někdy slyšeli o hummu? Co jsi jedla? Není příliš známý, ale postupně začíná vyhrát své místo na stolech. Pokud máte rád čenich, pak budete milovat a hummus. Tento lákavé těstoviny - jednoduchá kombinace citronové šťávy, olivový olej, česnek, paprika, sezamová semínka, olivy a cizrnu, který je jeho základna.

(Zajímavosti)

Jak pěstovat rajčata doma Zajímavá fakta

Jak pěstovat rajčata doma Zajímavá fakta

Rajčata jsou důležitou součástí stravy, protože poskytují nejen lahodnou chuť různých pokrmů, ale také mají vysokou nutriční hodnotu, poskytuje značné výhody pro tělo a celkový zdravotní stav. I když je lze snadno najít v obchodech a trzích, někdy mohou být rajčata drahé a špatné kvality. Naštěstí, stejně jako mnoho jiných potravin, jsou snadno pěstovat doma a můžete pěstovat dostatečné množství, že máte dost, a mít jistotu, že jsou té nejvyšší kvality.

(Zajímavosti)