Prekurzory problémy s štítné žlázy


Prekurzory problémy s štítné žlázy

Zajímavá fakta Štítná žláza se nachází v přední části krku a tvaru malého motýla. ◊ Navzdory malé velikosti

tato žláza hraje důležitou roli v těle. Jakákoli nerovnováha nebo selhání její práce může způsobit vážné poškození zdraví. Je těžké uvěřit, že celé tělo má takový významný vliv na jeho malé částice. Když tato žláza produkuje příliš mnoho nebo nedostatek hormonů, pak tělo pošle řadu varovných zvonů, že je něco špatně.

V tomto článku se budeme zabývat sedmi základními příznaky, které signalizují pravděpodobné problémy se štítnou žlázou. 1.

nepříjemné pocity v krku Jak již bylo zmíněno,

štítnou žlázu se nachází v krku u krku. Takže problémy s tímto orgánem mohou mít různé projevy: bolest nebo výrazné nepohodlí v tomto místě;

  • přetrvávající angina nebo zánět v této oblasti;
  • změna hlasu
  • Pokud opakovaně nebo pravidelně zaznamenáte tyto příznaky, měli byste se co nejdříve obrátit na svého lékaře. Léky, které mohou zvrátit počítadlo dočasně uleví, ale v dlouhodobém horizontu jen zhoršilo problém.

Nenechte si ujít další užitečné článek 11 příznaky rakoviny jsou často ignorovány

2. Problémy věnující

samozřejmě s přibývajícím věkem se mozek zhoršuje. Nicméně, pokud to je problém, a najednou si uvědomíte, že je stále obtížnější soustředit se nebo začal zapomenout na obvyklé věci pro vás, pak byste měli vyhledat lékařskou pomoc.

Mnoho starších žen tyto příznaky připisuje menopauze nebo jiným změnám souvisejícím s věkem.

Totéž

hormonální selhání v štítné žláze může také vést k problémům s koncentrací pozornosti .Pacienti, kteří byli diagnostikováni s hypotyreózou a prochází vhodnou léčbu, všimněte si, že jejich paměť se rychle vrátí do normálu. Doporučujeme, abyste vždy kontaktovali specialisty, protože samodiagnostika může způsobit ještě větší poškození zdraví.

I když v současné době procházíte menopauzou, není nutné vysvětlovat a ignorovat všechny změny a příznaky.

3. vypadávání vlasů a suchá kůže

My všichni máme vypadávání vlasů, a to zejména na jaře a v zimě. To je normální jev. Pokud je však silně vyjádřená nebo trvá dlouhou dobu, může to znamenat problémy se štítnou žlázou.

Dalším znakem mohou být změny spojené s pokožkou a její strukturou.

Suchost a svědění jsou způsobeny pomalým metabolizmem a snížením pocení. Jednou z příčin těchto příznaků je změna sekrece hormonů štítné žlázy. Tyto příznaky mohou být doprovázeny pády v cyklu růstu vlasů.

4. Změny v tělesné hmotnosti

Prudké zvýšení nebo snížení hmotnosti bez zřejmého důvodu je další varovný zvon. Jedná se o jeden z nejběžnějších příznaků hypotyreózy.

Je to kvůli havárii v práci štítné žlázy, která postihuje celé tělo. Také způsobuje změny chuti. Takže některé potraviny a jídla vnímáme jinak, jako špatnou funkci štítné žlázy a mění pocit (a to nejen chuť, ale i dotek a vůně).

5. Konstantní únavu

Pokud se u Vás objeví ospalost a denní potřeba spát déle, pak to může také znamenat problémy s štítnou žlázou.

Když produkuje nedostatečné množství hormonů, pak práce celého těla se zpomaluje , a proto existuje pocit neustálé únavy.Zranění ve svalech, křeče a křeče jsou také příznaky.

Nedostatek hormonů štítné žlázy může také ovlivnit nervy, které vysílají signály z mozku do jiných částí těla. To může způsobit záchvaty nebo pocity styku na různých místech.

Vezměte prosím na vědomí, že tyto dva problémy mohou být také u lidí s diabetem, kteří nepodléhají správné léčbě. Takže v každém případě doporučujeme poslouchat vaše tělo a požádat o pomoc odborníků, když zjistíte příznaky.

6. Změny nálady a těžkost v přebytku žaludeční

nebo schodku hormonů štítné žlázy v těle může způsobit podrážděnost, úzkost a neklid. Vzhledem k tomu, že hladina serotoninových změn v mozku, může

vyvolat neustálý smutek a depresi. Kromě toho má štítná žláza ještě negativní vliv na trávení a může být příčinou těžkosti v žaludku. V tomto případě nepomůže ani vyrovnaná strava a správná tělesná aktivita. 7. Pulsace, vysoký krevní tlak a další příznaky

Roztrhnutí krku může naznačovat, že štítná žláza nefunguje tak, jak by měla. To je často doprovázeno nárůstem tlaku a zvýšením úrovně špatného cholesterolu.

Nemoci štítné žlázy by měly být ošetřeny zdravotníky. Správná výživa a cvičení nestačí.

Chcete vědět více užitečných informací? Číst: 5 džusů a nápojů pro snížení špatný cholesterol

naslouchat hlasu svého těla

Jak vidíte, štítná žláza může způsobit mnoho různých změn v těle ostrými kolísání tělesné hmotnosti do vážnějších příznaků. Pokud jsou tyto funkce ignorovány, problém se jen zhorší.

Poruchy tohoto důležitého orgánu většinou začínají po 35 letech a většinou u žen.

Podle údajů více než 300 milionů lidí na světě trpí hypotyreózou. Nicméně

kvůli vhodné léčbě mohou vést normální život.


Deficit 6 prvků - častou příčinou deprese

Deficit 6 prvků - častou příčinou deprese

Zajímavá fakta Deprese - je nálada. Všichni ji spojujeme s pocitem množství, obtěžováním, úplnou ztrátou zvědavosti k každodenní činnosti a životu obecně. Tento stav je velmi častý, zejména ve vyspělých zemích. Dnes je dokonce považován za stav veřejného zdraví. Před mnoha lety se věřilo, že jen emocionální situace vede k depresi.

(Zajímavosti)

Kručení v žaludku, jak víte

Kručení v žaludku, jak víte

Zajímavá fakta Více než kručení v žaludku nespočívá jen hlad. Můžete si myslet, že tímto způsobem se vaše tělo vám řekne něco k jídlu, ale zpráva může být víc než jen náznakem tamuvannya hladu. váš trávicí systém je důležité pochopit vztah mezi žaludku a trávicího systému, aby lépe pochopili, proč váš žaludek bručí.

(Zajímavosti)