7 Známky zvýšeného stresu


7 Známky zvýšeného stresu

Moderní svět s mnoha odpovědnostmi a každodenními potížemi vás může přemýšlet, že stres je nedílnou součástí života.

Ačkoli se jedná o normální reakci těla na každou nepříjemnou každodenní situaci, nadměrné zkušenosti mohou komplikovat, pokud se okolnosti zhorší.

Bylo prokázáno, že nadměrné stres po dlouhou dobu zvyšuje riziko onemocnění srdce, negativně ovlivňuje fungování imunitního systému a zvyšuje riziko deprese.

Přestože většina příznaků stresu je spojena se změnou postoje k životu, lze rozlišit několik fyzických projevů, které vznikají kvůli nadměrným zkušenostem.

Americká psychologická asociacevaruje, že zvýšená úroveň stresu nyní postihuje světovou populaci jako nikdy předtím.

Hlavní obava však spočívá v tom, že se tato odchylka nezaměřuje na to, což vede k mnohem závažnějším poruchám.

Dříve nebo později se každý z nás bude muset vypořádat se stresem, a proto je důležité znát náznaky, že situace je mimo kontrolu.

1. Rash jako znamení vysoké úrovni namáhání

Pokud předtím jste nikdy neměl alergii, a najednou zjistíte, že kůže se objevily červené podlitiny a vyrážky, je pravděpodobné, že příčinou je nadměrné stresu.

Když tělo zažívá úzkost a napětí, docela často imunitní systém začne pracovat nevyváženě,a produkuje hodně histaminu.

Pokud na tuto situaci neodpovídá, může se objevit vyrážka nebo jiné kožní onemocnění. Ve skutečnostiněkdy lidé dokonce narazí na problémy, které se nikdy předtím nestaly.

2. Trvalé bolesti hlavy

Bolesti hlavy a migrény často obtěžují lidi, kteří jsou v nadměrném stresu nebo se snaží dostat z těžkých životních situací.

Důvodem je vývoj některých chemických sloučenin, které ovlivňují fungování nervového systému a cév v mozku.

Stres často postihuje svaly, což vede k tahové bolesti hlavy.

3. Žaludeční poruchy

Mnoho typů poruch zažívacího ústrojí úzce souvisí s perzistentními nebo periodickými účinky fyzického a duševního stresu.

Hormony, které ji způsobují, mohou změnit funkci gastrointestinálního traktu, což vede k takovým příznakům, jako je akumulace toxinů, plynů a zánětů.V některých případech stres dokonce zvyšuje množství kontrakcí tlustého střeva a kvůli tomu člověk trpí kolikou a průjem.

4. Chronické nachlazení

Kortizol, který je produkován kvůli vysokým hladinám stresu, blokuje fungování imunitního systému. To může zhoršit schopnost těla bojovat proti patogenům, které nepříznivě ovlivňují zdraví dýchacího systému.

Lidé, kteří jsou neustále ve stresu, mají vysokou pravděpodobnost vzniku nachlazení, oparu a dalších bakteriálních a virových onemocnění.

Co je horší, pokud se problém nevyřeší včas, léky nepomohou léčit.

5. Vzhled akné

Je dobře známo, že akné je problém kůže, který může být způsoben celou řadou faktorů. Ačkoli pupeny se objevují většinou u dospívajících, dospělí mohou také trpět prostřednictvím nich.

Taková reakce je pravděpodobně způsobena hormonální nerovnováhou, když

hladina kortizolu převažuje nad jinými sloučeninami. Tento hormon ovlivňuje funkci mazových žláz kůže a zvyšuje tvorbu tuku.

Přebytek mazu, který se hromadí v pórech, vede k vypadávání akné a akné.

6. Nespavost

Nespavost

a problémy spánku mohou být úzce spjaty s emocionálním stavem člověka a návyky, které ona zůstává během dne. Pokud úroveň stresu překročila normu, mohou se objevit bolesti svalů, myšlenky se soustředí na problémové situace a

schopnost usnout se výrazně zhoršuje. Nejdůležitější ze všech, v průběhu času, tyto změny významně ovlivňují stav organismu a zdraví. V důsledku toho se kvalita života člověka značně zhoršuje.

7. Nadměrná únava únava nebo vyčerpání - to je normální reakce organismu, kdy není dostatek odpočinku a neustále ve stavu fyzického a psychického stresu.

Tyto příznaky jsou doprovázeny změnami změny nálady, včetně deprese, úzkosti a podráždění.

Poznáte některý z výše uvedených příznaků? Pokud jste nedávno zaznamenali takové změny v práci vašeho těla, určit lékařskou recenzi a pokuste se najít způsob, jak snížit stres.


Co mám dělat, když se objeví varikózní žíly?

Co mám dělat, když se objeví varikózní žíly?

U některých lidí, většinou žen, začnou se v mladších letech objevovat křečové žíly. Obvykle je příčinou je genetická predispozice, ale může také zvýšit riziko špatné stravovací návyky, kouření nebo sedavý způsob života. Dalším negativním faktorem je těhotenství. V tomto článku popíšeme krok za krokem, kdy se začne objevovat křečové žíly, protože pak můžete zabránit jejímu rozvoji a zlepšují krevní oběh a celkový zdravotní stav.

(Zajímavosti)

7 Vlastností jedlá soda

7 Vlastností jedlá soda

Zajímavých informací jedlá soda, je jedním z nejběžnějších produktů pro domácnost. S největší pravděpodobností ji viděli ve svém domě. A znáte všechny jeho zázračné vlastnosti? Po tomto článku, můžete použít jedlá soda úplně nová, ale rozhodně v rozumných mezích. Například to může pomoci odstranit úlomky z prstů a udržet vaše zuby zdravé a čisté.

(Zajímavosti)