7 Známky zvýšeného stresu - penzion-gallus.cz


7 Známky zvýšeného stresu


7 Známky zvýšeného stresu

Moderní svět s mnoha odpovědnostmi a každodenními potížemi vás může přemýšlet, že stres je nedílnou součástí života.

Ačkoli se jedná o normální reakci těla na každou nepříjemnou každodenní situaci, nadměrné zkušenosti mohou komplikovat, pokud se okolnosti zhorší.

Bylo prokázáno, že nadměrné stres po dlouhou dobu zvyšuje riziko onemocnění srdce, negativně ovlivňuje fungování imunitního systému a zvyšuje riziko deprese.

Přestože většina příznaků stresu je spojena se změnou postoje k životu, lze rozlišit několik fyzických projevů, které vznikají kvůli nadměrným zkušenostem.

Americká psychologická asociacevaruje, že zvýšená úroveň stresu nyní postihuje světovou populaci jako nikdy předtím.

Hlavní obava však spočívá v tom, že se tato odchylka nezaměřuje na to, což vede k mnohem závažnějším poruchám.

Dříve nebo později se každý z nás bude muset vypořádat se stresem, a proto je důležité znát náznaky, že situace je mimo kontrolu.

1. Rash jako znamení vysoké úrovni namáhání

Pokud předtím jste nikdy neměl alergii, a najednou zjistíte, že kůže se objevily červené podlitiny a vyrážky, je pravděpodobné, že příčinou je nadměrné stresu.

Když tělo zažívá úzkost a napětí, docela často imunitní systém začne pracovat nevyváženě,a produkuje hodně histaminu.

Pokud na tuto situaci neodpovídá, může se objevit vyrážka nebo jiné kožní onemocnění. Ve skutečnostiněkdy lidé dokonce narazí na problémy, které se nikdy předtím nestaly.

2. Trvalé bolesti hlavy

Bolesti hlavy a migrény často obtěžují lidi, kteří jsou v nadměrném stresu nebo se snaží dostat z těžkých životních situací.

Důvodem je vývoj některých chemických sloučenin, které ovlivňují fungování nervového systému a cév v mozku.

Stres často postihuje svaly, což vede k tahové bolesti hlavy.

3. Žaludeční poruchy

Mnoho typů poruch zažívacího ústrojí úzce souvisí s perzistentními nebo periodickými účinky fyzického a duševního stresu.

Hormony, které ji způsobují, mohou změnit funkci gastrointestinálního traktu, což vede k takovým příznakům, jako je akumulace toxinů, plynů a zánětů.V některých případech stres dokonce zvyšuje množství kontrakcí tlustého střeva a kvůli tomu člověk trpí kolikou a průjem.

4. Chronické nachlazení

Kortizol, který je produkován kvůli vysokým hladinám stresu, blokuje fungování imunitního systému. To může zhoršit schopnost těla bojovat proti patogenům, které nepříznivě ovlivňují zdraví dýchacího systému.

Lidé, kteří jsou neustále ve stresu, mají vysokou pravděpodobnost vzniku nachlazení, oparu a dalších bakteriálních a virových onemocnění.

Co je horší, pokud se problém nevyřeší včas, léky nepomohou léčit.

5. Vzhled akné

Je dobře známo, že akné je problém kůže, který může být způsoben celou řadou faktorů. Ačkoli pupeny se objevují většinou u dospívajících, dospělí mohou také trpět prostřednictvím nich.

Taková reakce je pravděpodobně způsobena hormonální nerovnováhou, když

hladina kortizolu převažuje nad jinými sloučeninami. Tento hormon ovlivňuje funkci mazových žláz kůže a zvyšuje tvorbu tuku.

Přebytek mazu, který se hromadí v pórech, vede k vypadávání akné a akné.

6. Nespavost

Nespavost

a problémy spánku mohou být úzce spjaty s emocionálním stavem člověka a návyky, které ona zůstává během dne. Pokud úroveň stresu překročila normu, mohou se objevit bolesti svalů, myšlenky se soustředí na problémové situace a

schopnost usnout se výrazně zhoršuje. Nejdůležitější ze všech, v průběhu času, tyto změny významně ovlivňují stav organismu a zdraví. V důsledku toho se kvalita života člověka značně zhoršuje.

7. Nadměrná únava únava nebo vyčerpání - to je normální reakce organismu, kdy není dostatek odpočinku a neustále ve stavu fyzického a psychického stresu.

Tyto příznaky jsou doprovázeny změnami změny nálady, včetně deprese, úzkosti a podráždění.

Poznáte některý z výše uvedených příznaků? Pokud jste nedávno zaznamenali takové změny v práci vašeho těla, určit lékařskou recenzi a pokuste se najít způsob, jak snížit stres.


10 Příznaků onemocnění štítné žlázy

10 Příznaků onemocnění štítné žlázy

ŠTítná žláza - orgán, který reguluje metabolismus v těle. Určuje rychlost, s jakou tělo spaluje kalorie, jak rychle srdeční teplo a zodpovídá za udržování hormonální rovnováhy. V dospělosti lidé často začínají trpět problémy s štítnou žlázou, což vede k různým poruchám, které ovlivňují fyzické a emocionální zdraví.

(Zajímavosti)

Johnson & Johnson, bude muset zaplatit 417 milionů dolarů jako mastek způsobuje rakovinu

Johnson & Johnson, bude muset zaplatit 417 milionů dolarů jako mastek způsobuje rakovinu

Zajímavá fakta 417 milionů dolarů?! To je součet, který Johnson & Johnson bude muset zaplatit 63leté ženě. Eva Echeverriya tvrdil, že mastek způsobuje rakovinu, protože příčina rakoviny vaječníků je použití mastku v intimních partií. Žena vysvětlila, že jí bylo pouhých 11 let, když začal používat výrobní pudr Johnson & Johnson.

(Zajímavosti)