7 Hlavních příčin bolesti na hrudi


7 Hlavních příčin bolesti na hrudi

Většina žen trpí zvýšenou citlivostí nebo bolestí v jedné nebo obou prsou alespoň jednou za celý život.

Vzhledem k pravidelnému vzhledu těchto nepříjemných příznaků je opravdu důležité mít na paměti, proto, že mohou být důkazem vývoje zánětlivého procesu nebo dokonce rakoviny prsu.

Ve skutečnosti může být bolest na hrudi nejen známkou závažné poruchy, ale také hormonální nerovnováhou. V žádném případě byste neměli ignorovat tento symptom úzkosti.

Vzhledem k tomu, že mnohé ženy stále nemají úplné informace o faktorech, které vedou k nepříjemným pocitům v této části těla, rozhodli jsme se vyprávět o hlavních příčinách bolesti na hrudi.

1. Hormonální faktory

Pravidelné kolísání hladiny hormonů v těle ženy jsou jednou z hlavních příčin nadměrné citlivosti a bolesti na hrudi. Například, když žena začíná menstruace, obvykle zažívá nepříjemnou bolest a tíhu v hrudníku během tohoto období.

 • Bolest v prsou často stará se o ženy, které mají závažný premenstruační syndrom nebo trpí nepravidelným menstruačním cyklem.
 • V některých případech se může bolest v této části těla objevit uprostřed menstruačního cyklu, přičemž se časově shoduje s obdobím ovulace.
 • Použití orální antikoncepce nebo hormonální terapie může také vést k bolesti v hrudi.

2. Tvorba cysty v tkáních mléčné žlázy

Cyst je sáček naplněný kapalinou, který se tvoří v tkáni mléčné žlázy.

Příčinou tvorby cyst může být zvětšení prsu, ke kterému dochází během zánětlivého procesu nebo v důsledku hormonální nerovnováhy v těle. ◊ Navzdory skutečnosti, že bolest během tohoto období je spíše nepříjemná a rozšíření prsou je snadné všimnout pouhým okem, není nutné předem paniky. Cysta se neustále mění na zhoubný nádor a tento problém lze vyloučit, pokud je čas obrátit se na lékaře.

Pokud zjistíte, že prsa výrazně vzrostla bez přesvědčivých důvodů a máte pocit nepříjemnosti,

 • kontaktujte odborníka, dokud se problém nestane zdravotním a životním rizikem. 3. Tvorba hnisavé abscesy v mateřském

V některých případech způsobit pocit tíhy nebo bolest na hrudi je zánětlivý proces, známý v medicíně, termín „absces“.

Abscess je proces akumulace hnoje v tkáních mléčných žláz.

Výsledkem jsou malé kuličky, které mohou být neuvěřitelně bolestivé na dotek. Příčinou hnisavých abscesů jsou bakterie, které pronikají do prsní tkáně bradavkami nebo prasklinami, které se často tvoří na prsou během porodu.

Pokud si na mléčné žlázy připomenete podobné zácpy, neodkládejte se - poraďte se s lékařem. Doma se nebudete moci zbavit tohoto problému, neboť antibiotika jsou obvykle předepsána v boji proti takovým infekčním chorobám. 4.

  rakoviny prsu bolest Pravidelné a intenzivní

  hrudi a časté záněty mělo upozornit a míchat reakce, protože tyto nepříjemné příznaky mohou poukazovat na rakovinu prsu.Všimněte si, že maligní je velmi obtížné zjistit, protože

  v počátečním stádiu rakoviny prsu není charakterizován zvýšenou citlivostí prsu. Bohužel rakovina prsu je velmi obtížně diagnostikována včas, protože pacienti v počátečním stádiu nemají žádné potíže nebo bolest.

  Takže jak můžete identifikovat problém včas, abyste získali šanci na zotavení? Odpověď je jednoduchá. Rakovina prsu obvykle připomíná nejen bolest, ale i další příznaky, které jsou charakterizovány maligními novotvary.

  5. Těhotenství

  Hormonální změny v těle, které každá žena zažívá během těhotenství, jsou jednou z hlavních příčin bolesti na hrudi. Často se nepříjemné pocity starají o ženy v prvních měsících těhotenství.

  Ženy jsou náchylnější a zranitelné během prvního těhotenství nebo v případě velmi mladého věku.

  • během prvního trimestru ženské prsy většinou zvětšují, a žena může cítit nejen prudkou bolest na hrudi, ale všimněte si, že v mateřském
  • zřetelně objevují jasně modré žíly. To je známka zvýšeného průtoku krve do tohoto místa těla. 6. Kojení

  I když se doba kojení je jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit silný vztah mezi matkou a dítětem i v raném věku, aby se zabránilo bolesti a zvýšená citlivost mléčné žlázy během kojení nemožné.

  Dokonce i když žena neumírá novorozené dítě,

  v těle je stejně intenzivní produkce mléka a zvýšená hormonální aktivita. Tyto procesy způsobují matku nepříjemnou bolest. Častěji na hrudi u ženy, která se živí, často existují praskliny, kterými tělo může dostat škodlivé bakterie. Během tohoto období je velmi důležité udržovat tělesnou hygienu a starat se o zdraví prsu, aby se zabránilo vzniku bakteriálních a kvasinkových infekcí.

  Pokud vaše bolest na hrudi nezhoršuje a neobtěžuje vás pravidelnou intenzitou, doporučujeme Vám provést lékařskou recenzi. V případě potřeby jmenuje drogy, aby bojovali proti zánětlivému procesu.

  7. Bolest na hrudi často ukazuje vývoj mastitidy mastitidy

  - je zánět způsobený occlusion mléčných kanálků během laktace.

  Šíření vývoje této poruchy může poškodit tkáně mléčné žlázy bakteriemi, viry nebo houbami.

  Výsledkem je infekce zdravých tkání patogenními mikroorganismy a vznik mastitidy. Hlavním příznakem mastitidy je bolest na hrudi, ale existuje celá řada značek, které lze snadno rozpoznat tuto nepříjemnou nemoc:

  Zarudnutí

  • zánět horečka
  • únava obecně nepohodlí
  • Věděli jste použili všechny tyto příčiny nepříjemnou bolestí hrudníku Jak můžete vidět, ňadra ženy - se jedná o velmi citlivou část těla, které mohou utrpět v důsledku řadou nepříznivých vnějších faktorů.

  Nezapomeňte pravidelně provádět vyšetření na celé tělo a poraďte se s lékařem, pokud vaše tělo začne varovat vás.

  umělci obnovit ženskost po rakovině prsu

  na pomoc ženám, které překonat rakovinu prsu, s cílem obnovit sebeúctu, tetování mistři nabídnout pro každého obnovit ženskost bradavky.


  Důvody intermenstrual krvácení

  Důvody intermenstrual krvácení

  Zajímavých faktů vaginální krvácení a špinění, které se týkají žen mezi kritických dnech v lékařské terminologii známý jako „intermenstruálního krvácení“. Pro ženy, ve kterém to je problém, vzhled krve na prádle mezi obdobími je jakýmsi varovným signálem. A to všechno kvůli intermenstruálního krvácení může být příznakem onemocnění reprodukčního systému žen.

  (Zajímavosti)

  Jak vybavit obydlí o pravidlech feng shui

  Jak vybavit obydlí o pravidlech feng shui

  Zajímavá fakta Náš stánek, hraje důležitou roli v našem životě. Pouze v našem domově se můžeme cítit pohodlně a v naprosté bezpečí a sdílet radostné chvíle s našimi rodinami. Ale pro nás to byl dobrý ve svých domovech, potřebujeme, aby ji udrželi čisté a harmonie. Proto se chceme podělit o užitečné tipy pro budování domu.

  (Zajímavosti)