Bezdůvodné bolesti, která byste neměli ignorovat


Bezdůvodné bolesti, která byste neměli ignorovat

Zajímavá fakta Každý v životě někdy byly náhlé bolesti, nepřiměřené a někdy i trvalé. Většina lidí jim nedává moc pozornosti a obvykle bolest prostě zmizí bez důvodu. Nicméně, tam jsou 10 nepřiměřené pocity bolesti, které stojí za to věnovat pozornost. Čtěte dál a dozvíte se o nich.

Tyto bolesti se příliš neliší od podivných zvuků, které může vaše zařízení vydávat jednou za sto let. Někdy to bzučení nebo píšťalky, a pak hluk zmizí stejně náhle jak se objevil. Ti, kteří nejsou mechanici, nebudou tomuto hluku věnovat pozornost. Stejně jako v případě stroje, vaše zdravotní situace se zpravidla zhoršuje v průběhu času a zpravidla takové bolesti naznačují mnohem vážnější problém s nimi spojený.

Ačkoli ne všechny příčinné bolesti jsou známkou naléhavých zdravotních problémů, některé z nich by neměly být ignorovány. Jen málo lidí má rád jít k lékaři a lékaři dokonce méně chtít léčit nemoc, která může být detekována dlouho předtím, než se stal vážným chronickým problémem, nebo dokonce smrtelný úraz. Který z těchtonon-kauzální,na první pohled, pocity bolesti by neměl být ignorován?

1. Více než jen bolest v hrudníku

V tomto článku se hlavně se bude diskutovat o onemocnění srdce, bolest na hrudi není jedinou známkou toho, že něco není v pořádku. Představte si: horký letní den a potíte tucet trávy. Pak přestanete otírat pot z čela, jak se vaše čelist náhle začne bolet. Každý vás naučil, že stojí za to, že se budete muset starat o bolesti na hrudi a že čelist je nesmysl, takže se nejste příliš obáváni. Můžete mít příliš velký tlak na čelisti kvůli stresujícímu dni v práci.

Bohužel, bolesti čelistí může naznačovat srdeční problémy stresem. Taková bolest je varovným signálem o možném srdečním záchvatu.

Bolest spojená s infarktem se často vyskytuje často v různých částech hrudníku: ramena, paže, břišní dutina, dolní čelist nebo hrdlo. Pokud máte náhle bolesti v ramenou nebo čelisti, zastavte a přestanete dělat to, co jste byli obsazeni, pak někoho řekněte a poraďte se s lékařem.

2. Bolest pod zádech

Bolest pod záda dochází poměrně často, ale může to znamenat mnohem vážnější problém. Bolest zad může být také příznakem problémů s ledvinami. Takováto bolest může být spojena s ledvinovými kameny, které zpravidla zmizí samy o sobě (ačkoli to je poněkud bolestivé). Pokud jsou vaše ledviny nakažené a opuchnuté, vede to k nepohodlí v dolní části zad. Pokud se nádor v ledvinách zvětšil, může také způsobit bolest v dolní části zad. 3. Závažná bolest břicha

Někdy neexistuje žádné zřejmé vysvětlení bolesti břicha. Pravděpodobně problémy s přilehlými orgány, jako jsou ledviny, plíce nebo děloha způsobují břišní nepohodlí.

Bolest v dolní pravé břicho může naznačovat zánět slepého střeva, což znamená, že potřebujete okamžitý chirurgický zákrok. Bolest v horní pravé břicho může být známkou problémů žlučníku.

Bolest v břiše (s bolestí zadní horní části zad) může naznačovat pankreatitidu , zánět pankreatu. Pokud ho neužíváte včas, střevní tkáň může zemřít a současně se vyskytnou další problémy. Zánět jater způsobený hepatitidou může nakonec způsobit velmi silnou bolest střeva.4. Bolest v holeně

Bolest v holeně se objevuje na konci dlouhého, rušného dne (nebo po dlouhém zvedání). Kromě toho může bolest v oblasti holeně naznačovat další problémy, zvláště pokud není spojena s žádným zraněním.

U nohou je systém tepny a žil, který dopravuje krev z a do svalů a srdce. Žíly, které lze vidět skrz kůži, známé jako povrchové žíly, transportují krev do hlubších žil. Malé ventily uvnitř žil poskytují krevní oběh správným směrem. Žíly mohou způsobit koagulaci (koagulaci krve). Je způsobena trombózou hlubokých žil, která může způsobit bolesti nohou a edém nohou.

5. mravenčení v rukou a nohou

Pokud jste někdy perehreschuvaly nohy po dlouhou dobu, pravděpodobně víte dobře, že je to skoro bolestivé brnění v nohou a chodidel. Důvodem je nedostatečný průtok krve. Naštěstí ztuhnutí rychle zmizí, prostě musíte vstát a trochu se projít.

Pokud dochází k podobným pocity v nohou a rukou, ale ani peretyskaly je po dlouhou dobu, může to být příznakem poškození nervů.

Příznaky jako brnění, necitlivost a "hoření" naznačují periferní neuropatii. 6. Celková bolest těla

Pokud máte nějaké bolest v těle, znamená to, že by měla věnovat pozornost a zjistit, co je příčinou bolesti. Můžete mít fibromyalgii, tajemné onemocnění, které se projevuje bolestí a nepohodlí, a častěji se vyskytuje u žen než u mužů. Fibromyalgie také činí lidi náchylnější k fyzické aktivitě a bolesti, což vede k problémům se spánkem.

Může vás překvapit, ale deprese může také způsobit náhlou, nepochopitelnou bolest v různých částech těla. Někdy její příznaky zahrnují bolesti zad, bolesti hlavy a zvýšenou citlivost na bolest. 7. Bolest ve varlatech

Bolest ve varlatech nemůže být nikdy ignorována, protože obvykle odkládání výletů do lékaře zaručuje zhoršení problému.

Bolest nádorů může být způsobena různými faktory, od kýly až po rakovinu. Také se spermatická šňůra může otáčet a způsobit to, že se varle otáčí.

Zánět varlat, špirálovitá trubice umístěná na dně každého varlata, která zajišťuje skladování a pohyb spermií, může také způsobit bolest varlat. Pokud se kromě bolesti varlat také obáváte podivného pocitu, je možné, že máte také křečové žíly, známé jako varikokéla. 8. Silné bolesti hlavy

Bolest v hlavě je často vzata odnikud, nicméně některé bolesti hlavy vznikají extrémně náhle, jako blesk.

Tato záhadná a náhlá bolest může být znamením mnohem vážnějšího problému než jen bolest hlavy.

Pokud je bolest tak hrozná, že nevidíte nic moc, může to znamenat mrtvici nebo ischemický záchvat. 9. Bolest v pánvi během sexu Jeden z nejběžnějších příznaků zánětu pánevní dutiny je bolest nebo nepohodlí v pánevní oblasti během sexu. Jedná se o bakteriální infekci v děloze nebo vajíčka, která způsobuje zarudnutí, otoky a onemocnění tkání. Zánět může vést k zjizvení, což může způsobit problémy, jako je neplodnost. Zánět v pánvi může být také způsoben chronickou zácpou nebo panvovou bolestí. Sexuálně přenosné nemoci, nejčastěji chlamydie nebo kapavky, nebo jakýkoli jiný zdroj bakterií, které vstupují do reprodukčních orgánů, jsou nejdůležitější příčinou zánětu pánve.

10. Trvalé bolesti kloubů

Osteoartróza, celkové opotřebení kloubů spojené s věkem a opotřebení chrupavky, vede k tomu, že kosti začnou třepat jeden na jednoho. Toto je nejčastější příčina bolesti kloubů, ale ne jediný.

Zapletení a otoky kloubů mohou být způsobeny ② nepořádkami, což je onemocnění charakterizované skutečností, že se zhoršuje a oslabí. Jiné příznaky lupus erytému: únava, vypadávání vlasů a horečka. Hepatitida, onemocnění, které postihuje játra, také způsobuje bolesti kloubů. Také bolest může být způsobena artritidou, jednou z nejzávažnějších forem je revmatoidní artritida.

Revmatoidní artritida je autoimunitní onemocnění

, které vylučuje imunitní systém mimo kontrolu a začne napadat vlastní buňky.


Bezdůvodné bolesti, která byste neměli ignorovat

Bezdůvodné bolesti, která byste neměli ignorovat

Zajímavá fakta Každý v životě někdy byly náhlé bolesti, nepřiměřené a někdy i trvalé. Většina lidí jim nedává moc pozornosti a obvykle bolest prostě zmizí bez důvodu. Nicméně, tam jsou 10 nepřiměřené pocity bolesti , které stojí za to věnovat pozornost. Čtěte dál a dozvíte se o nich. Tyto bolesti se příliš neliší od podivných zvuků, které může vaše zařízení vydávat jednou za sto let.

(Zajímavosti)

Myšlenky ovcí netrápí vlky

Myšlenky ovcí netrápí vlky

Názory ostatních nejsou vždy absolutní pravdou. Naučte se je racionálně přijímat a neztrácejte spánek kvůli špatným slovům lidí. Eleonora Roosevelt kdysi říkala: "Nikdo se nemůže tě cítit horší bez vašeho souhlasu." Ale věřte tomu nebo ne, názor jiných lidí bude vždycky nebo nějak ovlivňovat vás. Jedna z největších chyb, kterou lidé dělají, je přesvědčení , že jejich myšlenky nebo hodnocení jsou absolutní pravdou .

(Zajímavosti)