10 Alternativní využití kávy, které jste slyšeli


10 Alternativní využití kávy, které jste slyšeli

Po vypití šálku dobré kávy, mnozí lidé mají tendenci házet zbytky kávy (husté) v koši. A přesto nepospíchejte, abyste ho odhodili, protože může být použit v mnoha variantách.Pokud víte, jak ji použít, může káva dokonce ušetřit nějaké peníze. Níže vám ukážeme 10 alternativních způsobů, jak používat kávu, jsou všechny velmi jednoduché.

1. Zabraňuje nepříjemným pachům

Dejte kávu do nádoby, vložte ji do ledničky, bude to nejlepší pomoc při překonávání špatných zápachů. Kromě toho, pokud jste například vyčistili rybu a vaše ruce necítili nepříjemně, můžete je jednoduše protřít kávou a opláchnout teplou vodou. A nepříjemný zápach - jak to nebylo.

2. Exfoliant pro kůži

Vzhledem k jeho struktury, káva velmi dobře odfarbuje pokožku a snižuje množství celulitidy. Při boji proti celulitidě doporučujeme míchat použitou kávovou půdu s malým množstvím kokosového oleje. Poté utřete tuto kombinující kůži s kruhovým pohybem. Použijte jiný recept na exfoliaci pokožky: je třeba míchat kávu s poloviční lžící olivového oleje, pak ji s touto hmotou protřít a nechat na několik minut. Následně musíte pouze opláchnout touto oblastí pokožky.

3. Výroba hnojiv

Káva je ideální pro kompostování. Můžete jej také přidat do rostlin, které vyžadují kyselější půdu, protože káva obsahuje velké množství prvků, jako je měď, draslík, hořčík a fosfor. Dobré hnojivo pro ředkvičky a mrkev bude mletá zrna kávy.

4. Dělá vlasy lesklé

Káva může být znovu použita k otočení matné vlasy do brilantní. Metoda je velmi jednoduchá, stačí vytvořit kávové řešení, stejně jako vaříte vaši ranní kávu. Chcete-li opláchnout vlasy, rozpusťte kávu ve studené vodě nebo alespoň ve vodě při pokojové teplotě. Použijte toto propláchnutí ihned po umytí vlasů a nechte jej ve vlasech asi 20 minut. Pak se umyjte. Brilantní vlasy jsou zaručeny.

5. Prostředky proti hmyzu a zvířat

Káva je účinná odpuzující parohy a také slouží jako prostředek k odpuzování zvířat, především koček. Co se týče boje proti mravencům: stačí jen posypat malým množstvím kávy, kterou je část země, na které byste se chtěli zbavit tohoto hmyzu. Pokud chcete chuť kočka, pak budete lépe mísit kávu s citronem a oranžovákřupavé. Kočkám se tato vůně nelíbí, takže se jim vyhneme. Další dobrou radou je: zlikvidujte kávu na kávě a zbavíte se blech úplně zdarma.

6. Čistič

Káva může být kvůli svým abrazivním a kyselým vlastnostem používána jako čistič povrchů, zejména v kuchyni. Jednoduše míchat mletou kávu s trochou vody a mýdla a můžete tuto směs aplikovat na jakoukoli oblast, kterou chcete očistit od špíny.

7. Osvěžovač vzduchu

Kromě prevence zápachu působí káva také jako osvěžovač vzduchu. To vše díky silné, příjemné a piercingové vůni. K tomu je třeba jednoduše umístit mletou kávu v kabelce nebo pouzdro z porézního materiálu, nyní se vůně kávy všude šíří. Volitelně můžete do něj přidat jakýkoli aromatický olej nebo ovocnou kůru.

8. Redukce prachu

Káva může být použita i na místech, kde se shromažďuje spousta plísní a nečistot, například na potrubí. Je důležité si uvědomit, že mletá káva by neměla být vlhká, jinak by to mohlo mít zpětný účinek. Posypte kávu s prachem a nyní můžete vše snadno vymazat.

9. Udržuje nábytek v dobrém stavu

Díky kávě může být dřevěný nábytek udržován v dobrém stavu. Jen utřete hadřík a vysušte povrch nábytku, bude okamžitě lesklý.

10. Vaření

Zbytky kávy jsou užitečné při vaření různých koláčů a pečiva. Můžete ji použít i jako nižší vrstvu pro pěstování hub. Jak již víte, káva má vlastnosti, které mají dobrý účinek na půdu jako celek, stejně jako na pěstování některých rostlin.

Překvapuje vás, že se o takových alternativních způsobech použití kávy dozvídáte?


6 Důvodů každodenní konzumaci okurek limonáda

6 Důvodů každodenní konzumaci okurek limonáda

Zdraví Okurka Lemonade který je vhodný pro celou rodinu. Je přirozené a užitečné. Pokud hledáte alternativu k sodovky a občerstvení škodlivé, pak byste měli určitě zkusit to. V tomto článku dáváme 6 důvody, které vás povzbudí používat tento nádherný nápoj. Samozřejmě, mějte na paměti, že požadovaný efekt a přínosy okurky limonády, je třeba konzumovat alespoň dvakrát nebo třikrát týdně.

(Krása)

Zvedání povislá kůže s přírodní krásy nástrojů

Zvedání povislá kůže s přírodní krásy nástrojů

Ochabování pleti - přirozený proces, ke kterému dochází s věkem a jak jsme rychle získávají nebo zhubnout. Most je evidentní v některých částech těla, například v oblasti dolní čelisti a paží. I když není možné zcela zbavit se povislé kůže, ale může zlepšit svůj vzhled. Jak to udělat? S použitím přírodních receptů, které pomáhají podpory povislé kůže a zabraňují ztrátě kolagenu a elastinu.

(Krása)