7 Užitečných produktů, které by měly být konzumovány denně


7 Užitečných produktů, které by měly být konzumovány denně

Potřebujete několik dalších důvodů změnit svou dietu a jít správně jíst? Pak se připravte na poznámku.

Jídlo je jedním z nejdůležitějších prvků tělesného a morálního zdraví člověka. Nakonec, užitečné potraviny - to je způsob, jak získat živiny, které jsou potřebné těla pro správný výkon všech funkcí a prevenci různých onemocnění.

Bohužel dnes je kvalita jídla mnohem nižší než předtím. Důvodem bylo velké množství polotovarů, které se stávají stále oblíbenější díky schopnosti rychle a lahodně uhasit jejich hlad.

V důsledku toho se počet lidí s nadváhou rychle zvyšuje. Každý roklékaři zaznamenávají stále více případů kardiovaskulárních onemocnění, příčinou toho se stává také nedostatek nutričních prvků v těle.

Naštěstí každý člověk může změnit každodenní stravu a obohatit ji o užitečné potraviny, které tělu dodají všechny vitamíny a minerály, které potřebuje.

To je důvod, proč jsme vybrali ty seznam sedmi zdravých produktů, které nejen zlepšit své zdraví, ale také pomáhají zbavit nadbytečných kilogramů .

Zjistěte, které produkty byste měli přidat do svého menu!

1. Celozrnné produkty

Doporučujeme vám odmítnout rafinovanou pšeničnou mouku ve prospěch pečení celých zrn.

Celozrnné produkty se vyznačují vysokým obsahem vlákniny - živinovým prvkem, který zlepšuje trávení a reguluje hladinu cholesterolu v těle.

Navíc výrobky z integrálního materiálu obsahují velké množství kyseliny listové a antioxidantů, které přispívají k prevenci rakoviny tlustého střeva.

2. Ryby studené vody

Samozřejmě, že téměř všechny druhy ryb jsou bohaté na živiny, ale nejvíce prospěšné pro tělo je studená voda ryby.

Vzhledem k vysokému obsahu mastných kyselin je omega-3 studená voda nezbytná pro správné fungování kardiovaskulárního systému.

ryby, které se nacházejí v chladných vodách, také známý pro své silné protizánětlivé vlastnosti, které činí tento produktúčinný nástroj v boji proti revmatoidní artritida a osteoartritida.

3. olej

olivový nezbytné pro Středomoří olivový olej je zdrojem zdravých tuků. Kyselina olejová a hidroksytyrozol obsažené ve složení produktu, mají schopnost regulovat hladinu cholesterolu v krvi.

Antioxidanty sestávající z olivového oleje se zabránilo oxidaci lipidů v tepnách, čímž nedovolit, aby pohyb v pevném stavu a tvoří sraženiny.

Olivový olej je jedinečný produkt nejen pro správné fungování vnitřních orgánů, ale také ke zlepšení stavu pokožky. Zabraňuje destrukci buněk a zabraňuje vzniku příznaků předčasného stárnutí. 4. Zelený čaj

Tento oblíbený nápoj na světě je nejen vynikajícím nástrojem v boji proti nadměrné hmotnosti, ale přírodní prostředky pro prevenci různých onemocnění.

Zelený čaj pomáhá eliminovat škodlivé toxiny z jater, a dokonce i nápoj chrání buňky a vnitřní orgány vzniku rakoviny.

navíc zelený čaj snižuje hladinu cholesterolu v těle a čistí krev toxinů a nebezpečných odpadů, které se hromadí v důsledku zneužití cigaret a škodlivými vlivy znečištěného životního prostředí. 5.

česneku a cibule tyto užitečné produkty jsou vzájemně zaměnitelné, protože mají velmi podobné léčivé vlastnosti a příznivé účinky na tělo.

Hlavním přínosem česneku a cibule - vysoký obsah síry, který má schopnost regulovat krevní tlak a cholesterolu v těle a prevenci metabolických poruch.

Vědci dokázali, že tyto dva produkty jsou vynikající přírodní prostředky pro prevenci rakoviny, protože mají schopnost chránit buňky z rakoviny plic, kůže a tlustého střeva.

Česnek a cibule čištění těla a neutralizuje působení ho patogeny bez poškození jemné vnitřní flóru. 6. Avocado

Není divu, že avokádo se stala populární po celém světě, protože vzhledem k jeho užitečných vlastností tohoto výrobku je široce používán ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu.

Tento zelený ovoce je silný zdroj nezbytné pro tělních mastných kyselin, které regulují hladinu cholesterolu a odstranění škodlivých triglyceridů.

avokádo obsahují vitaminy C a E a antioxidanty, které zpomalují stárnutí buněk a zabránit známky stárnutí pleti,. Kromě toho je avokádo je bohaté na draslík a hořčík - dvou důležitých minerálních látek, které zlepšují játra, ledviny a srdce. 7.

zelené listové zelenině, pokud chcete, aby vaše strava byla přínosná a vyvážená, není lepší způsob, jak diverzifikovat, spíše než přidat do svého menu o výživné jídlo v zelené listové zelenině.

Vysoký antioxidant obsah zeleniny negovat škodlivých účinků těžkých kovů v těle a vytvořit ochrannou bariéru proti různým patogenům.

Čerstvá zelenina obsahují mnoho flavonoidy a karotenoidy, , aby se zabránilo známky stárnutí pleti, který ovlivňuje všechny orgány, včetně kůže.

zelená listová zelenina jsou bohaté na obsah vlákniny, takže mají schopnost zlepšit trávení a snižuje chuť k jídlu, ale také ideální pro pacienty s diabetem 2. typu.

Někteří zástupci tohoto druhu zeleniny: brokolice

  • Květák Zelí Špenát
  • Mangold (listová řepa) Celer

Petržel chtějí obohatit svůj denní jídelníček? Pak se neodkládejte! Můžete přidat všechny výše uvedené produkty na své nabídce, jak je možné snadno připravit řadu chutných pokrmů. Velmi brzy si všimnete nejen zlepšit své zdraví, ale klesne na váhu navíc.


šťáVy ke snížení projevů cukrovky typu 2 v týdnu znamená

šťáVy ke snížení projevů cukrovky typu 2 v týdnu znamená

Přírodní Diabetes je chronická choroba, která se vyskytuje, když tělo je schopen regulovat hladinu cukru v krvi. Tato porucha může být způsobeno několika důvodů, včetně genetickými faktory, obezita, stres, špatné stravovací návyky, jinými chorobami, chirurgie, léky, viry atd Inzulín - hormon, který je slinivku, který je zodpovědný za regulaci hladiny cukru v krvi.

(Lidových opravné)

účInky alkoholu na játra: 5 způsobů, jak se vyhnout

účInky alkoholu na játra: 5 způsobů, jak se vyhnout

Přírodní léčiva účinky alkoholu na játra má různé důsledky. projevují se nejen v procesu trávení a metabolismu. Toxické sloučeniny v alkoholu se vstřebávají během trávení a pak se filtrují játry, aby nedošlo k ovlivnění kvality krve. I když toto tělo je navržen tak, aby 90% metabolismus alkoholu prostřednictvím enzymu dehydrogenázy, jeho funkce může být ohrožena nadměrnými toxiny.

(Lidových opravné)