7 Užitečných tipů pro zdraví srdce


7 Užitečných tipů pro zdraví srdce

tvaroh je nejdůležitější sval těla. Lidé se však obvykle starají o zdraví srdce, zatímco pracuje správně.

Onemocnění srdce je jednou z hlavních příčin smrti po celém světě. Abyste se jim vyhnuli, doporučujeme, abyste udělali vše pro to, abyste udrželi zdraví vašeho srdce.

Jak? V tomto článku vám řekneme, jak to udělat.

Tipy na zdraví srdce

Zdravé návyky jsou důležité jak pro delší období, tak pro lepší život. Snížení rizika vzniku srdečních chorob je dost snadné. Záleží však na tom, zda chcete změnit svůj každodenní život.

Existují aspekty, které nemůžeme ovlivnit (pohlaví, věk, geny atd.). Ale s ostatními stojí za to zkoušet. Je velmi důležité žít zdravý život, aby se o tento sval mohl postarat.

Věnujte pozornost těmto tipům:

1. Začněte jíst dobře

Neříkáme, že se musíte vzdát mouky, pražených potravin a cukru navždy. Dokonce ani neříkáme, že musíte sedět na vegetariánské stravě. Nicméně stojí za to změnit potraviny, které pravidelně konzumujete.

Je nutné zabránit zneužívání nasycených tuků a hotových jídel. To je přímo úměrné riziku srdečních problémů.

Buďte opatrní s množstvím soli, červeného masa a klobás.

Na druhou stranu je vždy dobré přidávat do stravy více ovoce a zeleniny. Jsou nejen užitečné pro zdraví srdce, ale také pomáhají ostatním orgánům pracovat skvěle.

Fazole, ořechy a celozrnná by měla být ve vašem jídle.

2. Cvičení ◊ Sedavý životní styl je jedním z hlavních rizikových faktorů koronárních onemocnění srdce.

Na druhou stranu, sport a trénink vám mnoho výhod,

zejména hubnutí, prevence aterosklerózy a snížení hladiny cholesterolu a cukru v krvi. Dospělí doporučují trénink nejméně

150 minut tělesné aktivity za týden. Můžete také udělat 75 minut intenzivního cvičení. Ideální pro aerobní cvičení: procházky, jízda na kole, plavání nebo jogging.

3. Udělejte zdravé občerstvení

Je to o tom, co budete jíst doma nebo v kanceláři. Snažte se změnit zvyk, který si vybírá nezdravé potraviny mezi hlavní stravovací návyky.

Namísto kávy s koláčem jíst jogurt s obilovinami nebo ovocem.

Při návratu z práce, ne sedět na pohovce s balíčkem bramborových lupínků. Namísto toho seberte slunečnicová semena nebo mandle.

Zdravé občerstvení by nemělo být nudné nebo nepříjemné.

A co mrkvové tyčinky s hummusem nebo lilkem? Nebo celý pšeničný kuřecí sendvič?

Existují tisíce možností!

4. Snižte kurzu

úroveň stresu,

je úzká souvislost mezi problémy nervy, úzkost a srdce. Někteří lidé jsou náchylnější k stresu. Mnoho lidí si dovoluje obdivovat negativní myšlenky. Pokud se ocitnete v této skupině, musíte najít relaxační techniku.

Můžete si vyzkoušet jógu, meditace nebo dokonce terapii.

Jiné nápady:

Cestovat zemi.

  • horká vana.
  • Čtení na gauči.
  • Příjemná hudba před spaním.
  • 5. nekuřte pití alkoholu

tabák obsahuje mnoho nebezpečné látky. Způsobují rakovinu plic nebo rakovinu žaludku. Kromě toho toxiny ovlivňují vaše srdce, žíly a tepny.

Cigaretový kouř zvyšuje riziko vzniku trombózy a snížit průtok krve.

Bohužel, musíte být opatrní, i když nekouříte. Můžete zažít stejné účinky, je-li některý z vašich přátel má ve zvyku. Pokud jde o alkohol vypít sklenku červeného vína - není špatný, a vice versa.

ostatní alkoholické nápoje, zejména v nadbytku, může způsobit vážné problémy

. Výskyt srdečních onemocnění je často spojen se zneužíváním alkoholu. 6.

udržovat ideální hmotnost obezita a nadváha spojené s několika srdečními problémy.

Váš index tělesné hmotnosti je indikátorem, který vám může pomoci. Bude přesně ukázat, kolik kilogramů je vaše ideální váha. Není to však jediná dostupná metoda.

Pro ty, kteří jsou trochu nadváhu, upouštět několik kilo

pomáhá regulovat krevní tlak a stabilizovat tepnu. Ideální váha nebo velikost by neměla být úzkostná. Pomohou vám rozhodnout se zhubnout pomocí všech dostupných metod.

Postupná ztráta hmotnosti pomůže těm, kteří mají nadváhu. Je zdravá, na rozdíl od „zázrak“ diet, které slibují okamžité výsledky: 10 kg týdně.

byste neměli přestat jíst k dosažení svého cíle, je to jen zhorší situaci.

7. Potřásání dost času

Kolik? Záleží na charakteristikách každé osoby. Nicméně, podle odborníků,

dospělý by měl spát od 7 do 9 hodin. Dobré spánkové návyky jsou dobré pro zdraví srdce. To lze vysvětlit tím, že snižuje riziko tachykardie nebo infarktů.

Pokud spíte jen pár hodin, tělo neprodukuje požadovaný počet serotoninu.

Tento hormon je zodpovědný za to, že se cítíte dobře a pohodlně. Nedostatek tohoto hormonu může způsobit, že jíte a pijete víc. 9

živiny pomoci žít až 90 se silnou a zdravou srdeční

Každý z nás chce žít dlouhý a zdravý život, ale někdy jsou produkty, které konzumujeme, může zabránit. Přečtěte si více o 9 základních vitamínů a minerálních látek, pokud chcete žít až 90 let a mít zdravé srdce.


Mlč - je víc než jen mluvit

Mlč - je víc než jen mluvit

Užitečné návyky mlčet není jen ticho. Tento zdánlivě pasivní akce jde mnohem dál. chybějící slova neznamená, že zmizí. Někdy se může zdát, že jste přestal na chatu, když mlčí. Ale ve skutečnosti se hlásí mnohem více, než představit. 6 Viz také cvičení pro klidný spánek Vy pravděpodobně nebudete hádat, kolik času trávíme mluvit o věcech, které nemají žádný význam.

(Užitečné návyky)

Top 15 užitečných probiotik a prebiotik užitečné návyky

Top 15 užitečných probiotik a prebiotik užitečné návyky

Probiotika a prebiotika - není totéž. Jsou někdy zmateni nebo jasně neuvádějí, jaký přínos má každý produkt. Nicméně, jak probiotika, tak prebiotika jsou životně důležité pro každodenní zdraví. Pomáhají zlepšit trávicí funkci a posílení imunitního systému bojovat s infekcemi, spolu s několika dalšími druhy nemocí.

(Užitečné návyky)