7 Fakta byste měli vědět o syndromu polycystických ovarií


7 Fakta byste měli vědět o syndromu polycystických ovarií

Zajímavá fakta Syndrom polycystických ovarií (PCOS) - nemoc, která se vyskytuje u žen v důsledku nerovnováhy pohlavních hormonů. Takže

nastane, když vaječníky začnou produkovat více androgenů, než estrogenu a progesteronu. To brání rozvoji a uvolňování vajíčka v průběhu menstruačního cyklu.

V důsledku toho, že šance na otěhotnění ženy zhoršovat. Kromě toho jsou váčků tekutiny známé jako cysty. Vzhledem k tomu,

polycystických mění proces ovulace žen s tímto syndromem často stěžují nepravidelná menstruace, zánět a jiné příznaky, které ovlivňují kvalitu života.

Obecně platí, že porucha obvykle objevuje v teenagery. Ale také často postihuje starší ženy.

První PCOS nemá žádné příznaky. Ale nakonec se objeví významné odchylky, které by měly být léčeny.

S ohledem na účinky hormonální změny, ke kterým dochází v důsledku tohoto syndromu, je důležité, aby každý o tom ví, jak je to jen možné.

V dnešním článku vám chceme říci 7 důležitých faktů, které vám pomohou lépe pochopit, co syndrom polycystických vaječníků.

1. Co je syndrom polycystických ovarií?

polycystických ovarií - porucha, u které poměr pohlavních hormonů výrazně narušen. Samozřejmě, že to má vliv na reprodukční zdraví žen.

Kromě toho jsou jeho charakteristickým znakem je tvorba malých cyst nebo váčků. Oni jsou obvykle doprovázeny kalení vnější stěny vaječníků.

Chcete vědět více? Číst: 9 Fakta o ovariální cysty, že každá žena by měla vědět

2. Jaké jsou příznaky PCOS?

Stejně jako u jiných onemocnění v počátečních fázích, tento syndrom nemá žádné pozoruhodné příznaky. Nicméně

s rozvojem existují určité náznaky, které mohou naznačovat PCOS. Zde

nejpozoruhodnější z nich:

 • žádný měsíční po jednom nebo více obvyklých menstruace během puberty;
 • nepravidelná menstruace;
 • abnormální krvácení;
 • nadměrný růst ochlupení na těle;
 • chronické akné na obličeji a zpět;
 • změny ve struktuře kůže;
 • skvrny;
 • problémy s koncepcí nebo neplodnost;
 • přibývání na váze.
 • nadměrné vypadávání vlasů;
 • nižší hlasy;
 • změnit velikost hrudníku.

3. Proč je polycystický ovariální syndrom?

Tato porucha nastává kvůli změnám hladiny hormonů. Ovlivňují výsledek ovariálních oocytů. Kromě toho hrají roli také genetické faktory. Ovšem externí faktory, jako je znečištění a přísady, mohou mít také dopad.

Obecně jsou nejvíce postiženy následující hormony:

estrogen;

 • progesteron
 • androgen.
 • 4. Tento syndrom se zvyšuje riziko rakoviny vaječníků

I cysty, které se vyskytují u žen v důsledku syndromu polycystických benigní, jejich přítomnost a jejich hormonální změny způsobené

může zvýšit riziko vzniku rakoviny vaječníků. Věc je, že hormonální nerovnováha neumožňuje oddělení endometria. Časem to vede k změnám v celulární aktivitě.

5. On také zvyšuje riziko metabolického syndromu

Porušení práce sexuálních hormonů

může přímo ovlivnit metabolické procesy . V důsledku toho někdy způsobuje určité zdravotní problémy.Obecně platí, že tyto nemoci zahrnují:

vysoký krevní tlak;

 • hypocholesterolemie;
 • obezita;
 • diabetes;
 • vysoká hladina triglyceridů
 • 6. SPCI ne vždy způsobuje neplodnost

Ano, tento syndrom opravdu dělá některé ženy neplodné. Avšak důsledky nejsou vždy tak kritické, přes

že mnoho pacientů má problémy s ovulací. Na rozdíl od žen, které mají normální ovulaci, u pacientů s syndromem polycystických vaječníků může dojít k nepředvídatelné ovulaci.

Proto je méně pravděpodobné, že otěhotní. Včasné a správné zacházení může podporovat ovulaci, která v důsledku toho zvýší šance na počat dítěte.

7. Cysty nemusí být vždy odstraněny Většina žen s touto chorobou si myslí, že budou muset jít na operační stůl, aby odstranily ovariální kosti.

To však není vždycky. Většina cystů ovuluje, zraje nebo nekončí.

Lahvičky (folikuly) na ultrazvuku mají téměř vždy vzhled perlových náhrdelníků. Nicméně

nejsou skutečnou hrozbou, i když se zdají být spíše nebezpečná. ◊ Přes skutečnost, že cysta jistě ovlivní hormonální a menstruační činnost, může být udržována pod kontrolou prostřednictvím různých léčebných postupů.

Nápravná opatření pro toto onemocnění se liší v každém jednotlivém případě . Vše závisí na složitosti situace a dopadu hormonální nerovnováhy.

Po diagnostice syndromu polycystických vaječníků by pacienti měli pravidelně podstupovat revizi, aby se zabránilo dalším komplikacím.

Hlavní obrázek s laskavým svolením © wikiHow.com


6 Stravovacích návyků, které způsobují úzkost a deprese

6 Stravovacích návyků, které způsobují úzkost a deprese

Mnoho lidí si obvykle myslí, že správná strava je potřebná pouze pro zdravé a zdravé tělo. Není to však jediný přínos, který lze odvodit z dobrých stravovacích návyků. Když jíte správně, pomáhá udržovat duševní zdraví. Samozřejmě, existuje mnoho faktorů, které ovlivňují pohodu. Někdy se však můžete cítit bezmocně, unaveni, smutní nebo zbaveni motivace bez jakýchkoli zřejmých důvodů.

(Zajímavosti)

Příznaky rakoviny prsu, které jsou všechny ženy by měly vědět,

Příznaky rakoviny prsu, které jsou všechny ženy by měly vědět,

Zajímavá fakta Rakovina prsu je jedním z nejčastějších zhoubných nádorů u žen. Ve skutečnosti se jedná o druhou příčinou úmrtí v celé populaci, proto je nutné znát příznaky rakoviny prsu. I když postupy a metody detekce značně rozvinutý, stále je jedním z nejagresivnějších druhů rakoviny, protože jeho snadnou distribuci.

(Zajímavosti)