7 Faktů o menstruačních šálcích


7 Faktů o menstruačních šálcích

Menstruační cyklus - Toto je skutečný přítel, který máte jako ženu.

Budete žít s tímto každý měsíc od dospívání až po menopauzu, což také zahrnuje nadměrné náklady na polštářky nebo tampony. Proto se chceme podělit o nějaké informace o menstruačních šálcích.

Byly vynalezeny na konci 19. stoletía od té doby se hodně změnily. Menstrual poháry vyrobené z různých druhů materiálů najít ten, který bude nejvíce pohodlné k použití.

V posledních letech se tento nástroj stal neoddělitelným přítelem žen, které se snaží pomoci životnímu prostředí a šetřit peníze. Chcete vědět více? Přečtěte si.

1. Co jsou to menstruační kalíšky?

Menstruační pohár lze použít k náhradě obvyklých tamponů nebo polštářků. Jedná se o malé přístroje, které udržují menstruační krev tak, aby zůstaly v těle až 12 hodin.

Nejmodernější menstruační kalíšky jsou vyrobeny z lékařského silikonu nebo latexu.Ženy s latexovými alergiemi by se měly rozhodnout ve prospěch silikonů, aby se vyhnuly zdravotním problémům. 2. Jak používat menstruační kalíšky?

Když vložíte šálek, neponáhni a nenajdeme metodu, která vám nejlépe vyhovuje.

Budete potřebovat několik pokusů pochopit techniku, která je nejlépe přizpůsobena vašemu tělu. To je normální, takže se nebojte. Časem si zvyknete a užívání menstruačního poháru bude jednodušší. Na rozdíl od tamponů nebo hygienických vložky, které absorbují menstruační krve, poháry to zastaví a zabraňují úniku z těla.

Takže stačí jen vložit menstruační kalich do vagíny a nechat po dobu 8-12 hodin, v závislosti na jeho kapacitě. Po uplynutí specifikovaného času jednoduše vyjměte misku a vyčistěte ji. Chcete-li zachovat hygienu, doporučujeme jej před opětovným vložením do čisté vody umýt. Pokud to nemůžeš dělat, není to strašné. Nezapomeňte příště vypláchnout svůj menstruační pohár.

3. Proč zvolit menstruační poháry

Může být používán po dobu 10 let

  • . Zatímco tampony a podložky je třeba koupit každý měsíc, menstruační poháry mohou být znovu použity po dobu 10 let. To znamená, že ušetříte spoustu peněz na výrobky pro ženy, pomáháte životnímu prostředí a budete se cítit velmi pohodlně.Mají velkou kapacitu
  • . Bavíte se kvůli nevhodným únikům? Máte často mnoho měsíců? V tomto případě je kapacita menstruačních šálků větší než kapacita vankúšků nebo tamponů. Tampony pohlcují pouze 5 ml, podložky - 10 a šálek může obsahovat až 30 ml.Únik je téměř nemožný
  • . Vzhledem k tomu, že menstruační kalíšky jsou vyrobeny ze silikonu nebo latexu, jsou snadno přizpůsobeny tvaru těla. Proto můžete snadno sportovat nebo cvičit.Pravděpodobnost výskytu některé negativní reakce je minimální
  • . Ženy se často bojí infekce při použití podložky nebo tamponů a u menstruačních pohárů takové problémy nemohou být vůbec. Jen se ujistěte, že nepoužíváte materiály, které jste alergičtí. Malé procento žen má alergickou reakci na latex. Pokud se jedná o váš případ, kupte si křemíkový pohár.4. Menstruační kalíšky jsou levnější

Téměř kdekoli si můžete koupit nebo objednat přes internet menstruační pohár za cenu od $ 20 do $ 60 (cena se liší podle země).

Obvykle se prodávají v kompletním sáčku s taškou na tkáně, takže je můžete uložit, když se nepoužíváte. Pokud vezmete v úvahu, že

šálky průměrné kvality může sloužit až 5 let, a vysoce kvalitní výrobky - až 10 let , pak je to nízká cena.5. Po menstruačních šálků se snadno pečují

Materiály, z nichž jsou vyrobeny menstruační kalíšky, snadno se umýt a uložit.

Na začátku měsíce. Když jste připraveni použít šálek a začínáte nový nebo začínáme menstruace,

  • odstraňte z vaku a vařte ve vodě po dobu 3 až 5 minut. Tímto způsobem odstraníte veškeré zbytky nebo znečištění. Nyní můžete vložit šálek. Během
  • měsíčně .Je důležité umývat pohár při každém vyčištění. Použijte pouze vodu z kohoutku. Když skončily měsíce. Umyjte menstruační kalíšek znovu. Pokud chcete, můžete použít neutrální mýdlo a tekoucí vodu.
  • Ujistěte se, že je dobře umyté. Poté umístěte menstruační kalíšek do vaku a uložte na dobře větraném, čerstvém a suchém místě. 6. Menstruační kalíšky se dodávají v různých velikostech

Každá žena je výjimečná a pokud jde o hygienu žen, musíte si vybrat ten správný výrobek. Když hledáte menstruační kalíšek, uvidíte, že jsou v různých velikostech.

Nejmenší jsou nejlepší pro ženy, které dosud nedávno porodily, a větší velikosti by měly být zakoupeny pro ty, kteří již mají děti. Důvodem je, že po narození dítěte se velikost vaginy poněkud změní. Takže než si koupíte menstruační kalich, zjistěte trochu víc o jejich různých velikostech a vlastnostech.

7. Některé menstruační poháry mohou být použity během sexu

Vzhledem k tomu, že menstruační poháry přicházejí do pochvy, některé ženy se bojí zapojit

sex během jejich použití. První myšlenka, která vyvstane - pohár se uvízne. Ale není tomu tak. Jsou speciálně vyrobené tak, aby se nacházely v určité části těla a ne přesahovaly. Jejich velikost to prostě nedělá. Pokud se obáváte, že se váš partner bude cítit nepohodlně, pak víte, že některé menstruační poháry jsou navrženy tak, aby byly během sexu neviditelné.

Materiály použité při výrobě jsou také velmi měkké a pružné, což je důvod, proč je váš partner ani nevšimne. Jak vidíte, menstruační poháry mají mnoho výhod oproti jiným produktům,


8 Známky, že tělo potřebuje detoxikaci

8 Známky, že tělo potřebuje detoxikaci

Každodenní tělo je vystaveno různým toxinům . Jejich zdrojem může být jídlo, životní prostředí nebo jiné metabolické procesy. Individuální lidský systém je navržen tak, aby odfiltroval škodlivé sloučeniny z krve. Navíc pomáhá předcházet negativním účinkům toxinů na aktivitu buněk a tkání. Problém je v tom, že tento systém je velmi snadno přetížený.

(Zajímavosti)

Příznaky srdečního infarktu u žen

Příznaky srdečního infarktu u žen

Příznaky srdečního infarktu u žen jsou odlišné od příznaků pánských a měli byste vědět, jaké jsou příznaky záchvaty. Takže čtěte dál! Měli byste vědět, že příznaky srdečního záchvatu u žen jsou výrazně odlišné od symptomů u mužů. Smrt žen trpících infarktem roste každý rok. Někdy je tento stav se skrývá pod rouškou únavy doprovázený bolestí, na místě, kde není možné určit .

(Zajímavosti)