Jeden model noha amputována kvůli tampon


Jeden model noha amputována kvůli tampon

Zajímavá fakta Dnešní tampony se staly jedním z nejoblíbenějších prostředků dámské hygieny kvůli snadné použití a pohodlí, „období“ v měsíci.

Na každém svazku tamponů však existuje varování, že tampony mohou způsobit syndrom toxického šoku. Jedná se o druh bakteriální infekce, která, i když se vyskytuje poměrně zřídka, může být smrtelná, pokud dojde k předčasnému léčení.

Nedávno jeden z předčasně vyléčených případů této nemoci vedl k tomu, že velmi úspěšný americký model Lauren Wasser amputoval nohu.

Co je syndrom toxického šoku?

Jedná se o vzácnou nemoc - jedno z hlavních rizik používání tamponů bez řádných opatření. To způsobí, že bakterie známá jakoStaphylococcus aureus, se obvykle nachází nakůže, axilární dutiny, pochvy, hrdla a perinea. Její růst může také způsobit infekci.

Podle některých odhadů je tato bakterie v těle téměř třetiny světové populace , ale nemá žádný negativní vliv na jejich zdraví.Problémy začínají, když se virus, který nese tuto bakterii, mění,

a dobře se rozkládá v teplém prostředí . Když k tomu dojde, toxiny, které mohou negativně ovlivnit tělo, mohou být uvolněny.Toto příznivé prostředí je vytvořeno použitím tamponů, ve kterých se tekutina akumuluje na jednom místě po dlouhou dobu. To jsou jen ideální podmínky pro růst bakterií

.Riziko je skutečné,

a proto bylo mnoho kampaní proti výrobcům tamponů . Ano, všechny pečeti pro hygienu žen jsou umístěny na obalu s varovným nápisem, ale často je jeho písmo příliš malé, takže je málo lidí čte.Zatímco ignorujete nemoc a jeho příznaky, bakterie prostě kvete po celém těle. V tomto případě nemusí člověk dokonce hádat, že

skutečně nastane, dokud nebude příliš pozdě .To je to, co se stalo s Lauren Wasser,

, které kdysi zažil hrozné následky syndromu toxického šoku, chtějí se podělit o svůj příběh s jinými ženami , takže při použití takové výrobky byly opatrné.Historie ...

Smutný příběh Lauren začal 3. října 2012, kdy měla pocit slabosti, stejně jako chřipka

. Náhodou měla v této době také měsíční a používané běžné tampony, jako vždy, protože jsou velmi pohodlné.Není divu, protože Lauren měla za posledních 11 let menstruaci a vždy si vybrala tampony jako nástroj pro hygienu žen. To jí pomohlo cítit se v bezpečí v této obtížné době.

To se děje v téměř všechny ženy, když Lauren stačilo, její matka je vysvětleno, jak používat tampóny, jak se aplikátor a samozřejmě, řekla

třeba měnit každé tři až čtyři hodiny, aby nedošlo k poškození zdraví y .V den, kdy se infekce objevila, naše hrdinka dělala všechno podle potřeby: nezapomněla na slova své matky a časem změnila tampony. Ta noc šla na večírek na počest svých narozenin a už se jí její příznaky podobné chřipce zhoršily.

Snažila se vypadat dobře, ale bylo obtížné, aby se postavila na nohy a všichni říkali: nevypadáš tak dobře. Když se příznaky staly nesnesitelnými, lehla si na postel a zavřela oči. Lauren jen chtěla spát. Nešel do nemocnice ve stejný večera prostě spát. Předtím, než se ta dívka jen stěžovala na matku za strašnou únavu.

Následujícího dne

starosti maminka požádala přítelkyni dceru a policistu, aby šli vidět ,

nebo všechno je dobré . Pak našli model na podlaze svého pokoje. Jen zázračně přežila. Lékaři říkají, že pokud by Lauren přišel o deset minut později, mohlo by to všechno skončit docela smutné.Byla teplota nad 38 ° C a těla začala odmítat. Lékaři se obávali, že by dívka měla infarkt. Později, když se lékařům podařilo zachránit její život,Lauren byl diagnostikován s „syndromu toxického šoku“, a kromě toho také znepokojeni všechny novinky, které vedly k gangréna infekci.

Po amputaci Lorenovy nohy se zdálo, že její život skončil a nic jiného nezáleželo. Nicméně, ona

zázračně se podařilo zotavit se a pochopit, že je ještě před , protože teď musí získat sílu a říct všem o této nemoci. Její právník

dáma s názvem boj proti výrobce tamponů, které se používají (Kotex Natural Balance), protože balíček nebyl k dispozici dostatek informací o riziku používání tamponů pro zdraví.Když už má tři roky, zotavila se a vrátila se do práce díky těm lidem, kteří jí přestali věřit.

Ve své poslední fotografii se Lauren rozhodla poprvé sdílet svět s výsledkem své tragické historiea postavila se v plné výšce, aby viděla její protetickou nohu.


9 Návyků, které vám vydrží život

9 Návyků, které vám vydrží život

Existují určité špatné návyky, které snižují očekávanou délku života a podporují rozvoj různých onemocnění. Dobrou zprávou je, že existuje také mnoho dobrých návyků, které pomáhají udržovat dobré zdraví, prodlužovat život a především je výrazně zlepšovat. Nezapomeňte, že máte pouze jeden život a tělo, proto je důležité se starat o své zdraví a dodržovat životní styl, který by vám poskytl dlouhou životnost.

(Zajímavosti)

6 Věci, co vím o inkontinenci

6 Věci, co vím o inkontinenci

Zajímavých faktů močové inkontinence - poruchy, kdy uvolňuje močovém měchýři je nežádoucí. To se stává pravidelně a doprovází kašel nebo jakýkoli tlak na tělo. To je velmi častý problém, který postihuje asi 30% dospělých žen. Většina případů způsobených oslabením svalů v pánevní oblasti. Tato porucha se však může také rozvinout po narození dítěte, konzumaci určitých léků nebo určitých vaginálních infekcí.

(Zajímavosti)